Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Głowacica


Tondrom

Rekomendowane odpowiedzi

Nie tyle dziwne co wręcz niedorzeczne! Spokojnie zakaz wchodzenia na wodę górską mógłby się zaczynać od 1go listopada dla wszystkich? We wrześniu czy też październiku można przecież z dużym powodzeniem łowić klenia czy też brzanę których w tych wodach również nie brakuje. Z.O N.S motywował również wprowadzenie tej dopłaty celem zmniejszenia presji wędkarskiej. Dlaczego kosztem spiningu? Tak jak Ci już wcześniej wspominałem niedługo w moim kole odbędzie się walne zebranie i wierz mi że padną w tym temacie (głównie chodzi mi zwłaszcza o głowacicę) odpowiednie wnioski które po przegłosowaniu trafią do Z.O.- mam bynajmniej taką nadzieję. Szkoda tylko że jak na razie wypływają takie inicjatywy zaledwie z kilku kół a tych w okręgu mamy mnóstwo! Jak chodzi zaś o Twoje wątpliwości to niestety ale nie będę się wypowiadał w tej kwestii na publicznym forum gdyż musiałbym obrazić sporą grupę wędkarzy w naszym rejonie. Sam wiesz jaki jest żywot spiningisty w tym okręgu który chce łowić na górskiej wodzie. Jeżeli masz ochotę to zobacz sobie jaką wymowną dostaliśmy w zeszłym roku odpowiedź na nasz wniosek o zniesienie dopłaty- najciekawsze jak zwykle na końcu :lol:

http://www.lowisko.home.pl/pzwnsinfo/komunikat/okregowe/informacja2010/20112010.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Najbardziej zaciekawiło mnie to

Podwyszone dopłaty za połowy głowacicy maj take na celu ochron gniazd

tarłowych pstrga potokowego, niszczonego podczas przedmiotowych połowów teje

głowacicy.

przecież to muszkarze chodzą po całym Dunajcu łowiąc na nimfę !!!! woblerem najczęściej łowię z brzegu ewentualnie po kostki w wodzie.... Większej bzdury nie słyszałem!!!

Niech juz bedzie ta dopłata skoro musi być,ale jak pisałeś wcześniej DLA WSZYSTKICH !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj!!! To ty jeszcze bzdur widzę nie słyszałeś?!?!?! Ujmując krótko: spiningista nie pasuje im do idealnej wizji wody górskiej i to wszystko!!! Dopłata dobra rzecz ale dla wszystkich a o to trzeba walczyć. Głowacica jest przepiękną rybą ale nie na równych zasadach dla wszystkich :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wiecie dlaczego my musimy płacic dopłate do głowacicy? Bo słowacy tak robią od lat, i odkad mamy Unię Europejską słowacy przenoszą sie do nas bo dla nich 340 zeta zeta to niecałe 100 euro a oni samej dopłaty do glowacicy maja bodajze 80 e , przy okazji maja dunajec, rożnów, klimkówke, czorsztyn i wszystko w okolicy 80 km :) W grudniu rozmawiałem z jednym słowakiem który był nad popradem i tak mi powiedział, ale ile w tym prawdy kto to wie, poprostu skojarzyłem fakty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Tondrom tu nie chodzi o dopłatę samą w sobie która wynosi te 100zł. Głównie rozchodzi się również oto dlaczego Z.O. wyciąga rękę w postaci dopłat do kieszeni spiningistów? Skoro ta ryba dla nich jest aż tak cenna że wymaga to dodatkowych środków więc niech tą dopłatę płacą wszyscy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc wszyscy miałes na myśli muszkarzy rozumie tak ? Bo nie wyobrażam sobie aby dziadki którzy siedza za uklejkami i klenikami płacili dodatkową opłatę za głowacicę której na oczy nie widzieli, i pewno nigdy nie zobaczą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem tydzień koło Piwnicznej,dwa razy wyszedłem przed robotą na wodę i wyszła mi jedna za woblerem pod samymi nogami jak już wyciągnąłem woblera z wody.Nie wiem ile miała ale grzbiet miała szerszy od mojego uda.A tak nawiasem mówiąc to nieźle mnie wystraszyła jak wyskoczyła za woblerem metr ode mnie haha :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem kiedys taka sytuację, holowałem brzanę taka na oko koło 50 cm i pod nogami głowatka mi ją zaatakowała, myślałem ze umrę na zawał, był taki huk jakby ktoś wrzucił mi 100 kg kamień metr odemnie , a plusk aż mnie ochlapał, oczywiście brzana + głowatka zerwaly zestaw i podziękował :D , kiedys też widzialem kolo mojego domu głowę ktora w pogodni za uklejką wypłyneła na mieliznę, wygladało to tak jak orki ganiają za uchatkami ;d mój kolega łowi je na strimmery, ja osobiscie od czasu do czasu latam za nimi.... ale bez rezultatów na spinning, porób fotki wobków :P albo sprzedaj arsenał :P

To pewno niezły arsenał wobków musisz miec :D na jakim odcinku, moze znalazłes mojego wobka haha :P

P.S jak wróce do PL to musimy sie wybrac na ryby razem :D w razie czego będziesz nurkował za przynetami moimi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nurkowałem pod czerwoną skałą w Sromowcach,z woblerów znalazłem łamanego widła,rapala tail dancer,łąmany strike pro w kolorze pstrąga i pare jeszcze innych dziwadeł hehe. Mogę sprzedać kilkadziesiąt wobków które znalazłem w ostatnich latach bo i tak łowię tylko na własnoręcznie wykonane przynety :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nie dziwie sie, ja sie przymierzałem na zaatakowanie szczupaka u mnie w Angli ale śnieg i mróz sparalizował Anglie po całości, teraz od kilku dni unosi sie mgła że nic przez nia nie widac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 year later...
  • 1 year later...

Czy wobler dwuczęściowy 20 cm to nie będzie za dużo jak na głowacicę? Widziałem taki ostatnio w „Sezonie” w dobrej cenie i kusi mnie by przy okazji najbliższego pobytu w górach zapolowac na królowa górskich rzek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.