Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kleń 2020


jaceen

Rekomendowane odpowiedzi

1545783465_2019_07.16Odra(1).thumb.jpg.251d237ed167219bff712afeb1b4800a.jpg

 Wkrótce zacznie się marzec. Zrobi się nam luka w ciekawej okoniowej konkurencji. Nie wszyscy muszą być z pasiakami za „pan brat” to żeby zbytnio nie przynudzać, proponuję coś podobnego, ale w znacznie okrojonym czasie. Na cel bierzemy klenia. Czas na złowienie swoich trzech najlepszych okazów będzie ograniczony do dwóch miesięcy (01.03 – 30.04). Metoda dowolna, mucha, spinning, spławik, gruntówka. Każde współzawodnictwo prowadzone na portalu ma za zadanie podnoszenie swoich umiejętności. Świadome łowienie konkretnych gatunków z biegiem czasu procentuje. Stajemy się pewni w tym, co robimy. Możemy skoncentrować się na otoczeniu. Możemy kojarzyć pewne zmiany w przyrodzie i przypisywać je do naszych dobrych lub gorszych wyników. Rozpracowywanie miejscówek, dobieranie metody i przynęt, to wszystko powinno się w tym wątku pojawić. Mile będą widziane krótkie ogólne informacje i zdjęcia ze złowionymi rybami, najlepiej z miarą. Jeżeli ktoś zapomni albo nie będzie miał dobrych warunków na zmierzenie ( błoto, żwir, beton, suche trawy, trudne warunki brzegowe itp.), to w wyjątkowych sytuacjach dopuścimy pomiar np. przy wędce.
Na obecną chwilę nie będę tworzył osobnego wątku z chętnymi wziąć udział i tabelą. Gdy zainteresowanie będzie duże, to wtedy wydzielimy osobny.
Jeżeli jesteś chętny spróbować, daj znać dopisując się do listy uczestników.

 

 

 

Zasady:

- Zgłaszamy trzy klenie (możliwość wymiany dowolna). Suma ich długości daje wynik do porównania.

- Rywalizacja na zasadzie złów i wypuść.

- Termin zgłaszania od 01.03 – 30.04.2020 r.

Lista kleń 2020

 1.   jaceen

          2.  ...

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Heheh.Musieliśmy w tym samym czasie wstawiać posta bo gdy kopiowałem to Ciebie nie było 😜.Więc przepraszam za zaistniałą sytuację RSM i to się więcej nie powtórzy 🍻.A tak na marginesie życzę wszystkim powodzenia 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jeszcze poganiam za okoniami. Chciałbym w sąsiednim wątku zakończyć z dziesięcioma rybami powyżej 25 cm. Będzie mnie mocno kusiło, żeby przed zmierzchem złowić jakiegoś fajnego klenia, bo są aktywne i już kilka złowiłem, a i brań mi nie brakowało. Kilkanaście lat temu, za nim sięgnąłem na dłuższy czas po spinning, moja wiedza o kleniach była skromna. Ograniczała się do łowienia ich metodą na drgającą szczytówkę i spławik z przystawki. Gdy postanowiłem nauczyć się łowić je na spinning, to w miarę sukcesów pojawił się temat łowienia kleni nocą. Dzięki kolegom także z naszego forum wpadłem w to na amen. Zastanawiam się, czy ostatnio więcej ich łowię w nocy, czy w dzień?:) W Internecie jest sporo artykułów nawiązujących do łowienia nocnych kleni. Żeby utworzony wątek nie był tylko i wyłącznie miejscem do wklejania zdjęć złowionych przez nas ryb, to proponuję, żebyście w przerwach między łowieniem podrzucali ciekawostki dotyczące tych ryb. Własne spostrzeżenia, jak również wyszukane w sieci. Ostatnio kolejny raz zostałem zaskoczony, mimo że o to już bywa trudniej:) Mam już na koncie spinningowe nocne klenie licząc od lutego, ale łowił ktoś z was na przedwiośniu nocne klenie metodą Drop Shot?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisuje się do tabeli, a jednocześnie wrzucam dwa dzisiejsze klenie 41 i 37. Wobler siek. Ryby ze środka rzeki. Aktywność ryb na powierzchni zerowa.

large.20200301_102637.jpg.950d2ebf8e73bc100a189b48e2e5e2da.jpg

large.20200301_111615.jpg.0b7c1376a10532acd35229e790995a1d.jpg

large.20200301_111609.jpg.fe35386f95793f5510e75598a7340131.jpg

large.20200301_102535.jpg.322696b4d60aff6747df67134a2cc3f9.jpg

1.Jaceen        

2.lechur1

3.Carloss83

4.Elast93

5.RSM

6.ESSOX 

7. Marienty

8. jamnick85

9.kamil.ruszala

10.Budek 41+37+0=78

  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. marzec. Metoda połowu: gruntówka. Przynęta: mielonka tyrolska. Zanęta: brak. Łowisko: kanał Odry, poniżej spiętrzenia, znaczący uciąg, wejście w zakręt, po zewnętrznej gdzie nurt uderza w opaskę. Technika połowu: rzucałem lekkim zestawem na środek kanału i pozwalałem mu wachlarzem turlać się do podnóża kamienistej opaski. 

Ryby słabo aktywne. Tylko 4 brania w tym dwa zacięte. Klenie 43 i 46cm otwierają mój wynik. 

1972310388_IMG_20200302_1206193.thumb.jpg.2538dd2a0f3acb7528c273506dd2efe0.jpg

536138018_IMG_20200302_1315582.thumb.jpg.7cd2e03f54cbd46b493ecdfb286698e6.jpg

1.Jaceen        

2.lechur1

3.Carloss83

4.Elast93

5.RSM 43+46+0=89

6.ESSOX 

7. Marienty

8. jamnick85

9.kamil.ruszala

10.Budek 41+37+0=78

  • Lubię to 1
  • Super 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poranek nad Odrą w centrum Wrocławia. Łowiłem od 5:00 do 7:00, przed pracą. Gruntówka bez nęcenia, tak jak wczoraj.

Poprzednio miejsce wybrałem typowe na środek dnia - klenie są mniej aktywne, ustawiają się wzdłuż opasek i czekają na spływający pokarm. Dlatego zakręt z napierającym nurtem wydawał mi się najciekawszy.

O poranku jednak szukam miejsca w którym klenie aktywnie szukają pokarmu. Idealnym jest takie, gdzie łączy się kilka kanałów. Zróżnicowany nurt, kamienisty klin stworzony na przedłużeniu wyspy między kanałami powodujący zawirowania i wsteczne prądy. Nie pomyliłem się. Na mielonkę mnóstwo skubnięć i mocnych brań. W pierwszej godzinie złowiłem dwa klenie po 40cm. W kolejnej zmieniłem przynętę na serek. Mielonka była często szarpana, jednak zbyt łatwo klenie zrywały ją z haka. Serek pozwalał mi chwilę poczekać po skubnięciu, ze znacznie większą pewnością, że przynęta dalej tkwi na haku. Między 6:00 a 7:00 woda ożyła i widać było mnóstwo spławów. Wszystko w okolicach 60-70m, tuż za podwodnym klinem przedłużenia wyspy i właśnie na zasięgu na jakim łowiłem. Złowiłem kolejnych 6 kleni - 5 w przedziale 40-43cm i jeden, którym zamykam komplet i który zapewnił mi naprawdę solidną walkę na brzanowym kiju, bo nietypowo odjechał szerokim łukiem w obszar bardzo mocnego nurtu. 48cm

IMG_20200303_060627_resized_20200303_071641531.thumb.jpg.92d997d8f5db24bfa3961f0ea49bcb07.jpg

1.Jaceen        

2.lechur1

3.Carloss83

4.Elast93

5.RSM 43+46+48=137

6.ESSOX 

7. Marienty

8. jamnick85

9.kamil.ruszala

10.Budek 41+37+0=78

  • Lubię to 3
  • Dzięki! 1
  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was

Dziwne ,żeby mnie zabrakło w tej dyscyplinie  oczywiście dopisuję się do listy

1.Jaceen        

2.lechur1

3.Carloss83

4.Elast93

5.RSM 43+46+48=137

6.ESSOX 

7. Marienty

8. jamnick85

9.kamil.ruszala

10.Budek 41+37+0=78

11. Kepes53

12.Darek1

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inni, ale ja nie przyjmuję takiego usprawiedliwienia :)

Skoro szanse są od połowy kwietnia, a zgłoszenia do końca kwietnia, to jest 1/2 miesiąca czasu. Komplet da się zrobić nawet na jednym wyjściu. A nawet jednego klenia z rzeki z jakiegoś odległego dla wielu zakątka Polski (zapewne Łyna) byłoby miło zobaczyć.

  • Lubię to 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, RSM napisał:

Nie wiem jak inni, ale ja nie przyjmuję takiego usprawiedliwienia :)

Skoro szanse są od połowy kwietnia, a zgłoszenia do końca kwietnia, to jest 1/2 miesiąca czasu. Komplet da się zrobić nawet na jednym wyjściu. A nawet jednego klenia z rzeki z jakiegoś odległego dla wielu zakątka Polski (zapewne Łyna) byłoby miło zobaczyć.

Jeżeli do tej pory ruszę na klenie to obiecuję się zgłosić 😉 Narazie drugi tydzień chorobowej pauzy, a potem pstrągi. Jak coś to śledzę wątek 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nastał wielki dzień 🤣🤣 Budek wygrzebał w szopie na ogródku DS'a 😱 szybkie odwiedziny w sklepie zoologiczno-wędkarskim po ciężarki i haki. Bochen chleba w łapę i jazda nad Odrę, brań sporo ale to raczej jakieś mniejsze rybki, kleń jak wziął to ledwo zdążyłem zaciąć, a raczej wędkę złapać. Zmarzłem strasznie przez to bezczynne siedzenie i oglądanie szczytowki 🤣 i wynudziłem się za wszystkie czasy 😀 a wszystko przez RSM 🤣😜 jeszcze napewno skoczę parę razy z DS ale spinning to spinning, jedna rybka do tabeli 

large.20200304_135112.jpg.cf01051d7148b181c59a9c192bd1a2ec.jpg

Dopisuje 46cm

 

1.Jaceen        

2.lechur1

3.Carloss83

4.Elast93

5.RSM 43+46+48=137

6.ESSOX 

7. Marienty

8. jamnick85

9.kamil.ruszala

10.Budek 41+37+46=124

11. Kepes53

12.Darek1

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Budek napisał:

a wszystko przez RSM

Ale Ci chłop wjechał na ambicję 😁😁 😁! ...i do brze bo coś się dzieje!

Szkoda, że mam tak mało czasu w tygodniu bo też bym coś do pieca wrzucił!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Dzisiaj szybki wypad nad Bystrzycę z nadzieją dopisania czegoś do tabeli, ale niestety nawet tyknięcia przez 3 godziny. Spining nie ma szans do łowienia  wczesnowiosennych kleni z gruntu, bo rybki żerują ospale i przy gruncie. Bystrzyca jakby wymarła? Nie poddaję się będę walczył dalej , w końcu jeszcze wiele czasu do dopisania czegoś na listę😂

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z nad Odry,odcinek ,na którym chyba z 7 lat nie byłem.Pierwsze miejsce na zero.W drugim,w pierwszym rzucie mega lufa ale pusta,w drugim 3 puknięcie,w trzecim puknięcie z przytrzymaniem i siedzi myślałem,że ma z 40cm bo szedł jak ciele,zapalam latarkę a tu klucha pod 50,dwa groty Sendala w pysku,myślę fajny początek w tym momencie kleń się plusną i odpłynął.Kolejne rzuty i już tylko jedno pstryknięcie.Zmieniam miejsce i w pierwszym rzucie siada klonek koło 30cm,całego wobka połknął.Robie jeszcze kilka rzutów i uciekam.Jutro tam wrócę ale zaraz po zmroku co ciekawe woda w drugiej miejscówce ma może metr,łowiłem tam klenie ale jak było już bardzo ciepło.

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.