Skocz do zawartości
tokarex pontony

Przylasek Rusiecki


big_tood

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Gość ABrigMoze

2,3,9 to Wspolnota.

5,6 to Niepolomice

10 to Policyjny.

8 to Huta.

Ogolnodostepne to 1,4,7,13,12,11.

Wiec aby łowic na 2,3,9 musisz miec opłate na Wspolnote,no to tak jakby pelna nizinna.

A czy warto ?

Warto.

Ale przed sezonem letmim tak zaraz jak lody zejda i tak do poczatku czerwca,pozniej ciezko cos wyciagnac bo strasznie zarosniete te zbiorniki sa i ryba trzyma sie bardziej srodkowych wyplycen,dozucic tam dozucisz ale pozniej gorzej z cholem,mase karpi,sandaczy i szczupakow przez te zarosla potracilem,no poprostu po paru metrach cholu ciagniesz juz worek cementu,ale jest tak tylko wpelni lata.

Osobiscie preferuje 2,3 zanim zacznie roslinnosc kwitnac mam tam ladne efekty,w samym tamtym roku zaraz po zejsciu lodow na dziendobry dwa karpie tak pod 60 cm,chyba byl koniec lutego.

Pozniej piekne liny,karpie,hol dosc efektownego suma,wzial z przypadku i to wszystko przy brzegu,znajdz jakies glebsze miejsce i moim zdaniem efekty musza byc.

Aha nie ustawiaj sie miedzy wyspa a brzegiem na przewezeniu,no tam juz siedzialem kilka razy i nigdy nie bylo zadnych efektow.Tam tylko zut pomiedzy wyspy na przewez i efekt murowany,ale pozniej wyciagnij stamtad :)

A co do 9.Na 9 musisz sobie miejscowke zrobic i necic tak aby cie nikt nie podpatrzyl :)bedzie ciezko.Na calej 9 mam dwa miejsca na duzego sandacza,nie zawsze bierze ale jak juz jest to walka na calego,warto poczekac,przypadkiem znalazlem row na 8 metrow gleboki,dlugosci tak kolo 15 metrow i szerokosci jakies 6 metrow,ciezko jest tam miejsce wolne zastac bo siadaja tam na karpia i przezucaja ten row na wyplycenie :)

A drugie miejsce mam na karpia ale tez wlasnie tylko do lata bo pozniej jest zarosniete i wyciagniety co 10 karp i to jeszcze mniejszy no za duzo podrodze tych zarosli.

Ogolnie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ABrigMoze

Głupoty gadaj ze na kulke slabe efekty..

Oczywiscie jezeli wpadniesz na lowisko z doskoku to na kulke moze byc slabo,ale nie koniecznie..

Ja uzywam kulki Tandem Baits Truskawka z konopia nr 16-18,ale jak sie wybieram na polow na kulke to przez tydzien conajmniej jezdze i nece,ale trzeba naprawde daleko rzucac,przyjedziesz tam postoisz popatrzysz i zobaczysz gdzie ryba chodzi 2,3 ma mnostwo wyplycen plus wyspy wiec ryba ma gdzie sie chowac..Jest tam wlasnie jedno miejsce miedzy wyspami.raz tam tak dla sprawdzianu rzucilem i tak jak myslalem nie musialem dlugo czekac,ale z tamtad jest ryba nie do wyciagniecia...

A tak z doskoku to na splawik przegruntowany i tam gdzie jest gleboko na oczywiscie kukurydze zwykla plus czasami dwie pinki a na zanete gotuje sobie kukurydze plus otreby bez zanych zapachow..Kukurydza po ugotowaniu daje wystarczajacy zapach.

Jedz bo warto,ale no niestety na poczatku zabardzo nie licz na sukcesy,musisz poznac lowisko,bo miedzy zaroslami sa miejsca ze masz czysty piasek tak przy brzegu jak i dalej.Wiekszosc co tam przyjezdza a nie zna lowiska wali na oslep aby dalej a nestety trtzeba popatrzec po zbiorniku bo gdzie sa zarosla to widac.Wez lornetke a sie przekonasz.

2 i 3 ma strasznie nerowne dno jak na zwyklym jeziorze.

Co do 9 to to samo tylkoo ze 9 jest juz bardziej wyrobiskiem i ma dno rowne jak stol,tylko w jednym miejscu jest wlasnie ten row.

Ja juz tam wedkuje 15 lat wiec mam te zbiornki opanowane i naprawde nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ABrigMoze

Jak je poznasz to przestanie byc wyzwaniem :)

Uzbroj sie w cierpliwosc a sam zobaczysz.

Duzo osob narzekalo na Wspolnote,bo pewnie przyjechali raz na tydzien na ryby i chcieli miec pelne siaty ryb.

Ja tam nigdy nie narzekalem,jeszcze tak nie bylo abym cos nie wyciagnał.

Jak juz nic kompletnie nie chcialy brac to sie ustawialem na Szczupaka na 5 w najgorszym przypadku plocie ale te prawdziwe supersize i zawsze cos sie dzialo.

Na 6 znowu wegorze brały,chyba nawet nikt nie wiedzial :)

Na 10 piekne Amury a na 11 mozna Okonia pod rekord wyrwac.11 zapomniany zbiornik:)

12 wyklusowana,staniesz nad brzegiem to sam zobaczysz :).na 13 raczej tylko szczupak i tez nie duzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłeś się z tymi zbiornikami tak to wygląda prawidłowo:

Zbiorniki 1, 7, 12 , 13 , 14 Wody nizinne niepełne

Zbiorniki 2, 3 , 9 Wody nizinne pełne

Zbiornik 4 Łowisko specjalne Koła Ciepłownik

Zbiorniki 5, 6 Łowisko specjalne Koła Niepołomice

Zbiornik 8 Łowisko specjalne Koła HTS

Zbiorniki 10, 11 Łowisko specjalne Krakowskiego Klubu Karpiowego przy Kole Nowa Huta.

Najlepszym się zdarza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ABrigMoze

Hmm z 4 i 11 to mnie zaskoczyles bo tydzien temu jeszcze bylem w kole i sie dowiadywalem co i jak aby sie na jakas muke nie wpakowac.

A uzyskalem takie info.

Co do 11 najpierw.

10 i 11 nalezaly jeszcze w tamtym roku do kola Policyjnego(Karpiowego),w tym roku zrezygnowali z 11 i zostawili sobie tylko 10.No tak mnie poinformowali.

5 i 6 Niepolomice.

2,3,9 Wsponota(Pelna Nizinna).

A co do reszty zbiornikow poza oczywiscie 8,byla cisza,czyli wywnioskowalem ze reszta jest ogolnodostepna.

W sumie o 4 to sie nie pytalem bo tam nigdy nie wedkowalem,maly zbiornik i jakos mnie tam nigdy nie ciaglo.

Zanim sie wybiore to sie jeszcze dowiem dokladnie aby jakiegos mandaciora na dziendobry nie zaliczyc.

Tabliczki niby powinny byc,ale z nimi roznie bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ABrigMoze

Dzieki za linka..

Ale i tak sie przejde.

Pamietam jak kiedys sie nadzialem jak zarybiali..niby karteczki powinny byc ale jakos ich nie bylo z tej strony co ja akurta wjezdzalem.

Nic mi nie zrobili bo im udowodnilem ale co sie naklocic musialem i nerwow zjesc.

Wiec lepiej sie przjde.

Cholera stopnialby juz ten lod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

WITAM

Dopiero co przeprowadziłem się do Krakowa u stąd moja prośba jak nastawić się na to łowisko bo słyszałem że jest dość zarośnięte : interesują mnie zbiorniki 2,3,9 ( łowienie z gruntu ) na jaką rybę nastawić się , jaką przynętę jak długi przypon zrobić i jeśli są jakieś rzeczy jakie powinienem wiedzieć na temat tego łowiska to bardzo poproszę i z góry dziękuję:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzindobry ja sie chcjalem zapytac czy na przylasku rusieckim był jusz zarybjany a jakie w tym sezonie łąpaliscie karpie duze czy male ????? mam jeszcze pytanie gdzie lepiej jechac na 2,3 czy na 9 czy na 9 sa grube karpie sumy leszcze sandacze szczupaki ? jest tam duzo karpia ,,,, ja zawsze łapalem na 6 i zawsze cos bylo ale terz niepolomice to wziely

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ABrigMoze

Czy zarybiali czy nie to nie wiem i kiedy bede i czy wogole beda a i nawet jakos mnie to nie interesuje..

A jak maja zarybiac to niech to robia w Lipcu kiedy mnie w Krakowie nie bedzie bo znowu nie bede mial gdzie jechac przez dwa tygodnie na rybki..

A tak apropo sezon juz rozpoczety bez jakis specjalnych efektow a bo i nawet nie nastawialem sie na nic,taki wyskok na 3 godzinki..

Leszcz pod 50 cm na truskawkowa kukurydze plus pinka..

Niby zima byla ostra a na dnie pelno zarosli,bylem na 2 i rzucalem daleko na lache piasku ktora znam ale przy sciaganiu zestawu podrodze pelno zarosli tej obumarlej a i zielone sie juz trafialo wiec przewiduja ze w tym roku 2 i 3 beda strasznie zarosniete..

Teraz jeszcze mozna na grunt rzucac na 2 i 3 ale pozniej pozostaje znowu tylko splawik bo tych miejscowek gdzie sie da rzucic grontowe jest znikoma ilosc i ciezko jest sie wbic.Ale i tak tam gdzie sie da rzucic to raczej znikoma szanasa na wycholowanie jakiejs efektownej rybki,pomiedzy zaroslami piekne sztuki plywaja,tak jak pisalem sa tam lachy piachu i mnostwo wyplycen.Plywale 2 lata temu tam z sonda i mi sonda z wariowala od ilosci ryb i od uksztaltowania dna.Jedyny sposob to wywozka z jakims cholernie mocnym zestawem albo przy braniu plyniecie po zdobycz,inaczej predzej rybie warge wyrwiesz niz ja wyciagniesz.

Powinni zarybic Amurem a nie karpiem.jeden sezon dla Amura i po zaroslach..

Pare lat temu bylo ich pelno,wiecej nawet niz Karpi i tam gdzie teraz sa zarosla dawniej rzucalem na sandacza..

Amura pozostalo jeszce troche na 9,wystarczy w lato wejsc na wal i poobserwowac,w tamtym roku naliczylem ich w jednym stadzie 11,ale tylko same okazy..

Widac to nawet po 9 ze jest mniej zrosnieta,chociaz juz w tamtym roku tam gdzie rok wczesniej nie bylo zarosli w tamtym roku juz sie pojawialy..

Z tymi zaroslalmi to nawet dobra sprawa bo przynajmniej ryba ma gdzie sie chowac a wedkowanie staje sie bardziej emocjonujace.

Wekol jak na Karpia,Lina,Leszcza lub suma,szczupaka to na 2 i 3 raczej i raczej na spalwik to w lato,teraz jeszcze moze byc grunt a pozniej to sie sam przekonasz :)

Na 9 predzej trafisz Sandacza niz na 2 i 3 ale musisz znajsc glebokie wyrozniajace sie miejsce,cierpliwosci i znajdziesz :) Ja znalazlem takie ale z wiadomych przyczyn pozostaje to tylko do mojej wiadomosci..

Oczywiscie na 9 mozesz sie tez nastawic na Karpia,Amura,Szczupaka,Suma o sum to tam ladny plywa tak jak i na 2..

Szkoda mi 6,jedyny zbiornik gdzie bez problemu mozna bylo Wegorza wyciagnac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ABrigMoze

He sam obaczysz :)

Dosc czesto jest tak ze na np na 6 nie braly nawet sie ryba nie splawila a na 2 kipialo,odrazu sie przenosilem,czy np na 10 lipa a po przejsciu na 9 efekty byly :)

Czym to jest uwarunkowane to nie wiem,ale juz pare razy tak mialem....jak nic nie bralo szlem obejrzec inny zbiornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jescze takie pytanko chodzi mi o 9 mugłbys mi powiedzjec gdzie naprzyklad na 9 jest jakies miejsce z wypłyceniem ??????????????????????? proszę nobo chche sie w tym roku nastawic ;d ,,,,,,, a naprzyklad jezeli mi chodzi o karpia to na 2,3 to gdzie bys ie tam wybrac nobo naprzyklad bym necicł itp to brały by karpie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ABrigMoze

Na 9 mam w tej chwili jedno swoje miejsce na Karpia i Ci nie zdradze,napewno rozumiesz..

A dawniej to sie ustawialem zaraz od wiazdu od strony Zbiornika huty 8 na sam koniec przed wiazdem na wyspe po prawej stronie..pieknie tam braly,a moze jeszcze biora ?

Rzucajac tam w lewo (dawniej jak nie bylo dojscia na wyspe) jest glebosza(taki row)woda taka na 5-6 metrow dlugosci jakiejs 10 metrow o 12 w poludnie braly tam Sandacze juz nie wspomne o nockach..Natomiast Karpie braly dobrze przy zucie pod drugi brzeg lub zaraz przy brzegu polewej stronie za drzewem a szczupak na duzym gruncie przy samym dnie..

Od kad zrobili polaczenie z wyspa juz tam nie jezdze bo zaczely byc coraz gorsze efekty,jedz sprawdz moze cos sie zmienilo..

Drugie miejsce na 9 to wjazd na wyspe ale tylko teraz,pozniej przyczepami tam stoja i miejsca nie ma :evil:

Mozesz jeszcze sprobowac pod takimi duzymi drzewami zaraz na koncu plazy w strone 10..

Albo wjechac na polwysep i na samym koncu stajac rzucac w lewo na przeciwko Wyspy tak na srodek,tam staja wedkarze i rzucaja na wyplycenie na wprost w strone 8 ale Ja mialem lepsze efekty(jakosciowo nie ilosciowo) rzucajac wlasnie w lewo..

A moje miejsce jest w najwiekszych krzakach ze ledwo wedka da rade rzucic :)

A na 2 to mam 2 takie ulubione miejsca no niestety tez ci ich nie zdradzekiedys zrobilem ten blad co do 6 w rogu i po roku jakis wygodny wedkarzyk powycinal tam krzaki i drzewa bo mu przeszkadzaly zapewne w wedkowaniu a tam wlasnie trzymal sie Karp w tych krzakach i pod tym drzewem,doslownie 1 metr od brzegu...

Wiec na 2 moja rada nie ustawiaj sie jadac od strony 8 na przeciwko tych dwoch wysp,stalem tam kilka razy i nic,tylko plocie..no raz rzucilem pomiedzy wyspy na kulke i dlugo czekac nie musialem ale z tamtad ryba nie do wyciagniecia,odbila odrazu w lewo za wyspe i po walce..

Mozesz stanac na tym polwyspie tam i rzucac wzdluz wyspy im dalej tym lepiej..

Nie ustawiaj sie tez od strony jezdni tam efektow nie mialem..ogolnie to Ja lowie tam gdzie nikt wejsc nie chce bo zabardzo zarosniete,a ja tak lubie bo przynajmniej spokuj jest a i dosc czesto niespodzianki sie trafiaja..

Tam gdzie jest czysty brzeg to moim zdaniem ryba sie nie trzyma ona musi miec co jesc bo to co my jej damy to jest znikoma ilosc jej potrzebna ..

Wiem jak necilem na Chanczy ile walilem kulek i kukurydzy a po wyplynieciu rano malo co zostawalo(necilem na metrowej wodzie) zapewne kto tam byl domysla sie gdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.