Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Przylasek Rusiecki


big_tood

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

witam.

ma ktoś może jakieś "przygody" z sandaczem na grunt z przylasku? interesują mnie wyłącznie zbiorniki na niepełnej składce, szczególnie jedynka. Nie liczę że ktoś zdradzi mi swoje miejscówki ale wszelkie wskazówki mile widziane:-) jest w ogóle szansa na coś wymiarowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynka to teraz tylko na nocke, bo jest zakaz lowienia od 9 do 19. Ryba jest, mimo ze mam oplacona skladke pelna i przewaznie siedze na 2-3 to wlasnie na jedynce mialem "cos" zycia na splawik, niestety po odjezdzie w strone srodka jeziora wypielo sie :P. Wegorz tez jakis juz byl, ale sie zaplatal w krzakach i wypial :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem właśnie o nocce na martwą rybką... jeśli dzisiaj nie będzie lało to akurat w sam raz na węgorza nawet:-) duszno, par5no, pochmurne niebo:-) chyba dzisiaj tam zawitam:-)

Polecam jednak sandacza, bo węgorz aktualnie znajduje się w okresie ochronnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem od 15 czerwca:-) na szczęście nie jadam ryb i zwracam na wolność:-) niestety węgorz potrafi połknąć dosyć głęboko a niestety łapiąc z gruntu nie jestem w stanie przewidzieć co aktualnie zajada moją rybkę:-) nastawiając się na sandacza otwieram kabłąk i pozwalam rybce dobrze zająć się moją przynętą stąd przyłów w postaci węgorza jest całkiem możliwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

1. Nie nie można- obowiązuje karta wędkarska i niepełną składka na kilku zbiornikach m. in na zbiorniku na 1 (więcej znajdziesz na "łowiska ogólnodostępne" o tym samym temacie)

2. Zezwolenie można kupić chyba w dowolnym kole, ja wykupowałem na Hucie

3.Placąc za wjazd masz tylko możliwość korzystania z kąpieliska, połów ryb w okresie wakacyjnym dozwolony od 19 do 9 rano (sprzęt można rozkładać już od 18 i od tej godziny można wjechać na łowisko bez opłat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

na Przylasku jest jeszcze takie łowisko:

3K

jako, że tylko spinninguje byłem tam 2x na licencji dziennej spinningowej, za każdym razem wypad udany.

Na dniówce można zabrać tylko pstrąga, którego akurat nie widziałem.

W zależności od ceny, może zakupię zezwolenie roczne spinningowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Gość Anonymous

Witam!!

Staw nr 3 istnieje natomiast obowiązuje na nim oplata pełna, jest bodajże z 2-jką połączony.

Natomiast byłem wczoraj kilka godzin na stawie nr 12 podeszły mi 2 ładne linki kilka płotek oraz okonik i coś większego zeszło.

Głównie łowiłem na spławik z dna. Z wieszaka podchodziły płoteczki ;]

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Panowie mam zawody nocne na Przylasku 4 punktowany tylko drapieżnik to jest : okoń,szczupak,sandacz,sum.( nie wiem czemu nie węgorz). I moje pytanie jaką taktykę przyjąć chce zacząć od nałapania żywczyków , które tam jest pełno (takich kilku(nasto) centymetrowych ) potem dać jednego na spławik i czekać na branie a co z druga wędką ?Mam trzy a nawet cztery koncepcje wszystkie oczywiście z gruntu pierwsza rosówki , druga wątróbka , trzecia filet ,czwarta żywiec (tyle ,że z gruntu). Moż einna koncepcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Niech się bujają z tym pomysłem. Przylasek ma zostać taki jaki jest.

Na szczęście będzie im ciężko coś takiego zrealizować. Raz, linia energetyczna wysokiego napięcia biegnąca przez środek a dwa to osiedle domków jednorodzinnych na Karaszewicza-Tokarzewskiego, do którwego zdaje się jest tylko jedna droga asfaltowa biegnąca między 1 a 3 i 2.

Liczę też na sline lobby wędkarzy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dzięki za odpowiedź ale zdążyłem już się sam przekonać, że śmiało można jeszcze spininować na Przylasku ;) Niestety bez kontaktu z rybą. Łowiłem głównie na gumy.

Było trochę spinningistów. Widziałem tęż gruntowych maniaków :)

Pogoda była ładna, troszkę tylko wiało.

Dziś tęczaka mają wpuszczać i nie będzie można łowić na 9-tce do piątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam, ja dzis z kolegą otworzyłem sezon na Przylasku nr 1:) Siedzieliśmy od 7:30 do 11:00, kolega 5 płotek i podleszczak, ja 3 płotki. Przyneta to mormyszka + sztuczna ochotka. Nastawialem sie na okonie ale nie dał sie żaden skusić. Lód około 10cm więc można atakować. My wymarzliśmy niesamowicie ale było warto:) Poza nami nie bylo nikogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłym roku również męczyłem się na błystki podlodowe, niestety nie miałem efektów - być może popełniałem jakieś błędy, bo nie za bardzo się na tym znam. Natomiast kolega obok w tym samym czasie na mormyszkę jakieś maluchy 10-15 cm trafiał... W tym roku więc i ja postawiłem na mormyszkę, ale żaden pasiak się nie zameldował, jedynie płotki.

Myślicie, że po dzisiejszym wzroście temperatury lód na Przylasku utrzyma się chociaż do środy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.