Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Przylasek Rusiecki


big_tood

Rekomendowane odpowiedzi

Obawiam się że na razie to będzie opłacana niepełna, tak aby mniej stracić gdy Przylasek zostanie zabrany. Wątpię aby była zwracana część kwoty za zezwolenie. Tak się zastanawiam co się stanie jak UMK faktycznie nie przedłuży dzierżawy i Przylasek przejdzie pod miasto, będzie można łowić na białą kartę co dla mięsiarzy będzie rajem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

Ja jednak jestem optymistą i uważam że jeszcze kilka lat Przylasku nie ruszą. Obecnie jest walka o stołki w przyszłych wyborach samorządowych, jest problem smogu i nie sądzę aby były pompowane pieniądze podatników w tego typu inwestycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

Obecnie jest walka o stołki w przyszłych wyborach samorządowych, jest problem smogu i nie sądzę aby były pompowane pieniądze podatników w tego typu inwestycje.

To raczej nie ma znaczenia skoro spółka została już założona, a pieniądze wydzielone. Zaczął się proces pozyskiwania gruntów, więc nie da się już z tego tak po prostu wycofać.

Jak dla mnie los Przylasku jest przesądzony, kwestia tylko tego, jak bardzo miastu się spieszy. Ale skoro dzierżawa wygasa w czerwcu to pewnie po prostu jej nie przedłużą, bo czemu mieliby sobie sami blokować możliwość zaplanowanej już inwestycji?

Pojawia się inne pytanie - co z tym fantem zrobi PZW? Mamy już i tak horrendalnie, w stosunku do jakości i ilości wód, wysokie składki. Obniżą? Powinni, nowej wody tego typu nigdzie przecież nie pozyskają. A co ze składkami na ten rok, gdyby faktycznie doszło do wymówienia dzierżawy? Dla wielu opłacających przylasek jest głównym celem wypraw wędkarskich, a w takim układzie, płacąc pełną kwotę, dostaną możliwość wędkowania tylko przez pół roku. No ale raczej nie ma się co łudzić, że nasz zarząd okręgowy cokolwiek z tym zrobi. W tym roku dopuścili łowienie na robala na kawałku Szreni, więc wszystkiego po tych leśnych dziadach się można spodziewać, ale zdecydowanie niczego dobrego.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Witam,

Podbijam pytanie Kolegi: Jak wygląda sytuacja z lodem na Przylasku? Ostatnio coraz cieplej..i kusi żeby zainaugurować sezon:) Był ktoś z Was może ostatnio? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jak byłem w kole opłacić kartę to słyszałem ze podobno 1 metr od brzegu już nie ma lodu, ale to nie sprawdzone. No i podobno okręg robi wszystko żeby przedłużyć umowę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Byłem na Przylasku w zeszłą sobotę (04/03) zobaczyć na własne oczy jak wygląda sytuacja.

Wędkarzy widziałem tylko na Jedynce- nie widziałem za dużo lodu od brzegu.

Na Dwójce pływał lód - jak na zdjęciu. Tak samo na 4,5,6.

Pozostałych zbiorników nie widziałem.

Do tego droga na 12,13,14 rozkopana - jakieś koparki tam pracowały więc dojazd do tych zbironików od Karasiówki co najmniej utrudniony,

Pozdrawiam

 

 

IMAG0762a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Witam,

Dzieje się coś na Przylasku? Połowił ktoś ostatnio? Interesują mnie mniejsze zbiorniki 12,13,14.

Ja nie byłem jeszcze w tym roku ale kusi mnie żeby w weekend wyskoczyć.Lin powinien się już ruszyć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fiszer85 napisał:

Witam,

Dzieje się coś na Przylasku? Połowił ktoś ostatnio? Interesują mnie mniejsze zbiorniki 12,13,14.

Ja nie byłem jeszcze w tym roku ale kusi mnie żeby w weekend wyskoczyć.Lin powinien się już ruszyć.

Pozdrawiam

Z tego co mi wiadomo lin jest już aktywny na wszystkich wodach stojących, ale najbardziej przed świtem i w godzinach porannych. Jutro wybieram się na brzegi lub bagry koło 4 rano zobaczymy co to będzie :P

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście pisałem z 3 tygodnie temu maila do Pzw odnośnie tej sprawy do tej pory nie dostałem żadnej odpowiedzi więc myśli same się nasuwaja. Dziwią mnie jednak zarybienia ciągle na tych zbiornikach jeśli faktycznie przedłużenia dzierżawy nie będzie to bez sensu.

 

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Byłem na Przylasku w niedzielę. Super pogoda, bardzo dużo wędkujących. Łowiłem od 5 do 11 na 2 wędki ( spławik i grunt).

Zlowiłem 3 karpiki ( największy 30 cm , 2 z zarybieniówki ), 2 liny ( większy 30cm), płoć >25cm no i kilkanaście karasi wielkości dłoni a także od groma małej wzdręgi.Wszystkie rybki wróciły do wody.

 Generalnie działo się :) Każdy coś tam ciagnąl - obok mnie Pan wyholował szczupaczka na czerwonego.

Mam nadzieję,że przedłużą tą dzierżawę...

 

IMAG1010.jpg

IMAG1007.jpg

IMAG1012.jpg

IMAG1015.jpg

IMAG1013.jpg

IMAG1008.jpg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Koledzy, koleżanki. Prosiłbym Was o poradę. Byłem dzisiaj pierwszy raz na przylasku, na 9-tce. łapałem na spławik na małej "plaży" na południowo wschodnim krańcu jeziora. Niestety ale grunt spory - kilka metrów od brzegu nagły spadek i jakieś 3 -4 metry i mnusto zielska. Brały tylko płocie - niewymiarowe, przy powierzchni, gdy skróciłem grunt.

Czy spośród 2,3 i 9 jest jakieś stanowisko, gdzie można spokojnie połapać ze spławikiem ? żeby nie było takich głębokości i tylu roślin.

Bardzo proszę o pomoc bo jutro chciałbym znowu pojechać

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.