Skocz do zawartości
tokarex pontony

Przylasek Rusiecki


big_tood

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj na 9 złowiłem dwa najmniejsze szczupaczki w sezonie :mrgreen: Następnym razem wybiorę w końcu 13/14, może tam będzie lepiej. 24 dni sezonu za mną i na 10 wyjazdów ani jednego przyzwoitego kaczodzioba..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Jezdze na przylasek regularnie od zeszlego sezonu i najczesciej wlasnie wybieram te mniejsze zbiorniki 12/13/14 i z wlasnych doswiadczen i obserwacji innych mogę powiedzieć że nie jeden spory szczupak sie tam czai, z ciekawostek wczoraj na stanowisku obok mnie jeden pan wyciągął na spławik węgorza 60cm na rosówke, czasem naprawde można sie zdziwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy a jak jest z zarastaniem tych zbiorników - chodzi mi tu o te z opłaty niepełnej czy coś ja w "Brzegach" czy są wolne od tego syfu

I jakie jest ich oznaczenie czy nie pogubię się tam "jeszcze tam nie zagościłem" i czy bez problemu się dojedzie pod nie autem czy zniszczona droga i trzeba auto zostawić wcześniej gdzieś.

Z tego co widziałem na mapce to 12, 13 i 14 są zaraz obok siebie i zaraz na wjeździe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy a jak jest z zarastaniem tych zbiorników - chodzi mi tu o te z opłaty niepełnej czy coś ja w "Brzegach" czy są wolne od tego syfu

I jakie jest ich oznaczenie czy nie pogubię się tam "jeszcze tam nie zagościłem" i czy bez problemu się dojedzie pod nie autem czy zniszczona droga i trzeba auto zostawić wcześniej gdzieś.

Z tego co widziałem na mapce to 12, 13 i 14 są zaraz obok siebie i zaraz na wjeździe...

Na 2,3,9 trawska jest zdecydowanie mniej niż na Brzegach. Na niepełnych w tym roku nie byłem, ale myślę że jest podobnie jak na pełnopłatnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w weekend postaram się wybrać na Przylasek w sumie warto zobaczyć każde łowisko i spróbować na nim swoich sił oraz umiejętności,

dam znać co się działo:)

pytanko jeszcze małe jakich głębokości się spodziewać na wodach "niepełnych"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kepes53, teraz zrobili nową drogę na przylasku, do niepełnych dojedziesz wręcz "autostradą".

Co do zarośnięcia to nie jest tak źle. Najwięcej jest chyba na 12 i to od strony 13 i 14. Mówię tu o takich ciągnących się połaciach zielska jak na bagrach. Jest trochę grążeli i innych roślin ale przeważnie przy brzegach. Co do głębokości to trochę ganiałem z sondą i przeważnie między 3 a 4,5 metra. Wiadomo zależy od miejsc ale spadek jest metr od brzegu. Oznaczenia są nie najgorsze a jak byś czego nie był pewny zawsze możesz zapytać wędkujących... choć czasem i oni nie wiedzą na którym wędkują... ;)

Tu masz jeszcze mapkę jakby co:

http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/29/wiadomosci/24331/akweny_przylasek.jpg

Na zielono zbiorniki z niepełnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki kolego KrzysiekG, napaliłem się na przylasek na brzegach ostatnio kicha i już strasznie zarastają i ciężko z opadu połapać bo zarośnięte jak ....

na pierwszy rzut w planie mam coś z 12, 13 i 14

chociaż ta jedynka tez fajna się wydaję.. .

Jak odwiedzę napisze co się działo...

A jak tam jest z mętnookim ... zdarza się coś? bo w tamtym roku na brzegach kilka prób wieczornych i kilka prób porannych i nic nawet pstryknięcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zbiorniki są obok siebie i nie są takie duże. Myślę że możesz wszystkie obskoczyć za jednym wypadem. Miejsc do łowienia trochę jest ale jednak nie wszędzie da się dojść do wody, zresztą zobaczysz i oczywiście wędkujących czasem trochę bywa, a w pogodne weekendy to może być problem ze znalezieniem miejsca wolnego.

Co do sandacza to ja bym powiedział że jest z nim jak z .... Yeti.... ktoś go widział... :D:D:D

A tak poważnie to widziałem ich tysiące..... jak trafiłem na zarybienie nim... ale to by było na tyle. ;)

Na jedynce coś tam słyszałem o nich natomiast na tych mniejszych nawet nie obiło się o uszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czy inaczej dno tam obstukam a co z tego będzie zobaczymy.

a jeszcze takie pytanko techniczne - spodniobuty się przydadzą czy raczej nie ma co się "gumowcem" obwijać :)

a widziałem foto z zarybienia rybkami akwariowymi więc raczej jeszcz gumy 10 cm nie chapnął :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spodniobuty jak najbardziej, miejscami można wejść spory kawałek do wody jeśli zamierzasz głównie spiningować . a co do sandacza też słyszałem że na stawie nr 1 coś pływa ale mi jak do tej pory nie udało się nawet zaobserwować sandacza a co dopiero wyjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elast93, spory kawałek można wejść na przylasku?! Kurcze trochę sondowałem 14 i 12 raczej od razu są spady w dół, na 12 przy "plaży" trochę płycej i pod koniec już przy ósemce. Chyba że piszesz o jedynce to tam jest kilka takich płytkich miejsc gdzie można brodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś po raz kolejny wybrałem się z bratem i kumplem na przylasek, chwilę z rana pomachaliśmy spiningami na jedynce ale z zerowymi efektami, spotkaliśmy za to około 6:30 rano naszego kolegę z forum Pana czaplasiwa który był na inspekcji :mrgreen:

w godzinach późniejszych udaliśmy się na trzynastke gdzie ja i kolega bawiliśmy się spławikami, wynikiem czego wyjęliśmy kilka średniej wielkości karasi, dwa linki około 25cm płoć i dwa okonki, brat natomiast obrzucał 12/13/14 ale wyciągnął tylko jednego małego szczupaczka.

Tak w ogóle mam lekki problem z rozróżnianiem karasi, ktoś mi powie czy to jest karaś pospolity czy złocisty? czy to jedno i to samo ? zdjęcie poniżej :oops:

normal_20150528_101045.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bumtarara, dzięki za szybką odpowiedź, tych karasi na mniejszych stawach jest po prostu mnóstwo praktycznie za każdym razem się jakiś uwiesi, jak poluję na karpia tak w tym roku jeszcze ani jednego nie wyjąłem, tak a propos wiadomo coś koledze o tym czy tych karasi niemożna zabierać z przylasku? słyszałem coś takiego od jednego gościa na 14tce, my wypuszczamy je na bieżąco ale raz widziałem jak jeden typ nadziewał takiego na hak na żywca i nie wiem czy dobrze zrobiłem nie reagując :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bumtarara, tak a propos wiadomo coś koledze o tym czy tych karasi niemożna zabierać z przylasku? słyszałem coś takiego od jednego gościa na 14tce, my wypuszczamy je na bieżąco ale raz widziałem jak jeden typ nadziewał takiego na hak na żywca i nie wiem czy dobrze zrobiłem nie reagując :???:

PODSTAWOWE WARUNKI DOKONYWANIA AMATORSKIEGO POŁOWU RYB

w obwodach rybackich oraz innych wodach udostępnionych do połowu przez

Okręg PZW Kraków w roku 2015

9. lipień i karaś pospolity - całkowity zakaz zatrzymywania. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak są :)

mały ale się trafił.

Dodatkowo jeszcze dwa sandaczowe strzały z opadu ale zawinięty ogonek dwa razy na hak... bez oznak zębów.

I jeden ok 60 cm szczupak spięty - uderzył w gumę od spodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.