Skocz do zawartości
tokarex pontony

Przylasek Rusiecki


big_tood

Rekomendowane odpowiedzi

Bluzer, Z tego co mi wiadomo ten "sumek" ( jak i kilka innych w tym jeden niewiele mniejszy ) był już wcześniej wyjmowany w latach ubiegłych conajmniej dwukrotnie, tamtejszy ratownik u ktòrego zresztą kilkukrotnie pożyczaliśmy jedną z jego łódek sporo nam mówił jakich to złowionych okazów był naocznym świadkiem :D niemniej nie łatwo skusić tak ostrożną rybkę, szał pał raczej nie będzie trwał długo przynajmniej wg mnie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • 2 weeks later...

Dzisiaj po prawie 3 miesiącach nieobecności odwiedziłem przylasek z bratem i ojcem. Ja z bratem spining za szczupakiem ale jedynie ja miałem aż jedno branie i wyjąłem małego szczupaka około 45-50 cm.

Obeszliśmy kilka stawów a przedzierając się przez krzaczory natknęliśmy się na prawdziwy wysyp koźlaków na 100 metrach uzbieraliśmy dwa pełne worki 5L samych koźlaków czerwonych i brązowych :D

Zdjęcia poniżej :mrgreen:

normal_20151007_110510.jpg

normal_20151007_105841.jpg

normal_20151007_105519.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Byłem dzisiaj z kolegą i bratem na Przylasku. Brat i kumpel na małym stawie przy jedynce połapali boleni, brat 3 sztuki największy 64 cm, kolega również 3 sztuki największy 68 cm. Ja natomiast obszedłem większość miejscówek na jedynce za szczupakiem ale doczekałem się tylko jednego brania i wyjąłem szczupaczka 54 cm. Najbardziej mnie wbiło w glebe jak zobaczyłem kilka metrów od brzegu może na głębokości 1 metr stadko kilkunastu sporych okoni 35 cm + kilka to chyba nawet 40 + :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wczoraj jeden z moich kumpli z którym jeżdżę wędkować, rozmawiał z naszym prezesem koła grzegórzki i dowiedział się że na przyszły rok mają robić demolke na przylasku tj ma powstać jeden wielki zbiornik coś na wzór kryspinowa. Ktoś coś wie na ten temat? Ja już nie wiem czy wierzyć czy to tylko takie gadanie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Byłem dziś z bratem i kumplem na przylasku od 8-15. Brat na małym stawku przy jedynce spiningował za bolkami, wyjął jednego szczupaczka i bolenia równe 60 cm a dwa spiął. Ja z kolegą pochodziliśmy trochę po różnych zbiornikach za szczupakiem, Na dwójce miałem takie branie że w połowie 10 cm fishuntera prawie obcięło mi gumę a później z innego miejsca wyjąłem jednego 50 cm. Obrzuciliśmy pare miejsc na jedynce i siódemce ale bez rezultatów, potem poszliśmy na 12 tke gdzie ja wyjąłem chyba 6 takich pistoletów 30-40 cm a kolega chyba 4 podobne i tyle. Większej ryby nie widać ani przy trzcinach na płyciznach ani przy dnie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat na małym stawku przy jedynce spiningował za bolkami, wyjął jednego szczupaczka i bolenia równe 60 cm a dwa spiął.

Czy Twój brat łowi te Bolenie na woblery boleniowe czy to są przyłowy przy szukaniu szczupaka na gumę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PePe., Powiem tak : na typowo boleniowe typu spirit czy inne ukleje reagują bardzo słabo ale czasem jakiś uderzy, na gume też się zdarzy ale co ciekawe głównie na całe żółte kopyta relaxa. Ale głównie łapie na woblery rapala i savage gear jasne kolory np zielony, płytko schodzące o niezbyt mocnej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś w godz 7-12 biczowałem na Przylasku czego efektem był okoń 27cm:) oraz 4 szczupaki 35,38,40 i 46 cm-każda na gumę oprócz okonia.Kontaktu z rybką było bardzo dużo w godzinach 10 do 11 i zauważyłem że szczupaczki są troche leniwe i lubią podpływać pod sam brzeg za przynetą czego byłem świadkiem kilkukrotnie.Czekam na miarowego a spininguje w tym roku od października.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Cześć,

na Przylasku sandaczy prawie nie ma. Na jedynce widziałem sandacza ze trzy lata temu. Trudno się raczej nastawiać na ten gatunek, przynajmniej spinningowo. Słyszałem, że kilka lat temu jakaś plaga spowodowała śnięcie sandaczy w tym zbiorniku, ale może to tylko legenda, sam nie widziałem.

Pozdrawiam

SAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.