Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Przylasek Rusiecki


big_tood

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

ale na week ma ocieplenie być i w nocy ok 5 na plusie więc biała się może ruszy trochę a za nią szczupaki wiec myślę że szansa jest.

Kolego Krzysiek byłeś może na W3? ja już ze dwa tygodnie nie byłem w ten week planuje uderzyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrzysiekG, Dzięki za info, ale raczej i tak jeśli w ogóle pojadę to chyba obrzucać małe przylaskowe jeziorka.

kepes53, Na 99% jutro około koło 14:00 jadę z bratem i ojcem ostatni raz w tym roku na Wisełke postukać 2-3 godzinki w okolice tyńca, jeśli wyprawa dojdzie do skutku napisze jak było :roll:

Ps. Nie sądzicie że pięciokrotne w ciągu sezonu zarybianie pstrągiem tęczowym naszych krakowskich jeziorek to jakaś przesada ? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kepes53, może i się ruszy i miejmy taką nadzieję. Jeszcze do ubiegłego tygodnia było git, a dziś cisza żadnej drobnicy nawet oczka. Na W3 ostatni raz byłem 29.11.. :( ale może jeszcze zdążę w tym roku.

Elast93, na małych jeziorkach dziś nie było widać nawet drugiego brzegu ;)

Co do tego pstrąga to ostatnio po zarybieniu słyszałem, że jeszcze zostało trochę na ten rok ich ale czekają jak się całkiem ochłodzi i wiara odpuści... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarybiają dla łapiących z pod lodu w zimę... tylko gdzie ten lód?? z drugiej strony szkoda że sandaczem nie zarybią..

Elast daj zanać co się działo... ja jeżeli pojadę w week to w rejony poniżej przewozu...

na Przylasek też mam chętkę ale jakoś nie mogę się zebrać w tamten rejon... zawsze wygrywają Brzegi lub W3... pewnie dlatego że mam najbliżej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Koledzy,

Wyczytałem, że na Przylasku nie można łowić ze sprzętów pływających w nocy. A wiecie może jak ma się do tego wywożenie zestawu w sytuacji gdy wędka zostaje na brzegu? Jak strażnicy to inerpretują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda nie na przylasku, ale na Rudawie dzisiaj przez 5 godzin nie miałem żadnego brania, co jeszcze mi się nigdy nie zdarzyło... Dopiero po 5 godzinach i już naprawdę niesamowitych kombinacjach z przynętami i sposobami ich prowadzenia skusiłem 2 małe okonki i 1 klenika. Tak więc dzisiaj aura bardzo fajna na wypoczynek na świeżym powietrzu i spacer, ale rybom coś bardzo nie pasowało, bo ostatni taki brak aktywności to pamiętam ze stycznia. Nawet w grudniu się więcej działo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w sobotę na Przylaseku 9 ludzi tak że szpilke ciężko włożyć. Ale to było spowodowane zarybieniem teczakakiem i piękna pogoda. Jedna wędka spławik 3 nie mrawe brania zero na brzegu a druga wędka koszyczek to nawet brania nie było. Koło mnie parę osób połapało teczaków. Z racji tego że na przylasku ludzi więcej niż ryb dziś wybrałem się na Wisle za kleniem. Jedno uderzenie tuż przy brzegu małego klenia a tak to pusto.

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzisiaj wybrałem się na przylasek, w sumie pierwszy raz pojechałem na dzień po skończeniu się zakazu wędkowania po zarybieniu. Łowiłem na jednym z mniejszych akwenów w godzinach 09:00-15:45.

Wędkowałem standardowo tj, jedna wędka na grunt a druga na spławik. Jako przynęty używałem kukurydzy tutti frutti oraz białych robaków i rosówek, zanęta gutmix karp oraz dopalacz wanilia.

Z gruntu odnotowałem dwa brania i wyjąłem jednego średniego lina +- 30 cm, natomiast na spławik w sumie kilkanaście brań w tym trzy wyjęte karpie 33-35 cm oraz dwa spięte, plus 3 liny największy 33 cm.

Poniżej kilka fotek :) 

large.20160430_104529.jpg.b6198c789f7e26

 

large.20160430_104211.jpg.324ef57a03a685

 

large.20160430_112525.jpg.dc1a84c6d4bbe8

 

large.20160430_160032.jpg.b3e528c0db87a1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli po zarybieniu widzę zabawa była, pewnie nie za długo będzie bo tam mało wpuścili tego karpika. Choć widzę że miejscówki nie obstawione, normalnie tam każde miejsce po zarybieniu zajęte. ;)
A tak nawiasem to widzę, że podsiadłeś mi miejscówkę. :D:D:D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, KrzysiekG napisał:

Czyli po zarybieniu widzę zabawa była, pewnie nie za długo będzie bo tam mało wpuścili tego karpika. Choć widzę że miejscówki nie obstawione, normalnie tam każde miejsce po zarybieniu zajęte. ;)
A tak nawiasem to widzę, że podsiadłeś mi miejscówkę. :D:D:D 

Taa nie obstawione tylko że na lewo ode mnie chyba z 7 osób :D a generalnie ilość osób dybających na karpie na akwenach przylasku to raczej można liczyć w setkach :P.

Trzeba było się dziś pogimnastykować ze spławikiem bo jutro chyba nigdzie nie wyskoczę a jeśli już to gdzieś na Wisłę na 2-3 godzinki po południu ( komunia kuzynki :unsure: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ponownie wybrałem się z kolegą na przylasek, łowiliśmy od 04:15 do 10:00. Ja znowu ze spławikiem i gruntówką ale tym razem ryby praktycznie nie brały, z gruntu bez dotknięcia a na spławik aż jedna ok 15 cm płoć i ok 18 cm okoń..

Kolega chodził od zbiornika do zbiornika i spiningował, lecz tradycyjnie skubały tylko pistolety 30-45 cm.

Podsumowując raz biorą raz nie :P  Trzeba chyba poczekać na cieplejsze dni :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie może dlaczego na 9-tce pływa tyle śniętych ryb? Naliczyłem kilkanaście, wszystkie w okolicy metra, głównie tołpygi, ale widziałem też amura i karpia. Jakieś glony??? Rozmawiałm z jednym stałym wędkarzem, to powiedział, że taka sytuacja powtarza się od kilku lat, zawsze na wiosnę....

WP_20160508_001.jpg

WP_20160508_003.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale tak jest jak mówił ten wędkarz. Praktycznie co roku leży sporo śniętych ryb. Mówili, że prawdopodobnie coś w tym okresie zaczyna się wytwarzać w wodzie. W 90% są to tołpygi które żywią się planktonem a to "coś" właśnie się z nim unosi w wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.