Skocz do zawartości
tokarex pontony

Przylasek Rusiecki


big_tood

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
Cytuj

To trochę słabo, że tyle to już trwa i okręg nic z tym nie robi...

Jak to cykliczna sprawa, to raczej wiele nie zdziałają.

Co by nie mówić, na przylasku zbiorniki są raczej małe lub nawet bardzo małe. Pływa tam za to od cholery karpia + tołpygi i amury. To ryby bardzo mocno eutrofizujące wode, co z kolei sprzyja namnażaniu się tam wszelkiego możliwego dziadostwa, powstawaniu przyduch itp. Tak to już jest jak się do niewielkich w gruncie rzeczy stawów napcha tony takich ryb.

No chyba, że to ktoś sobie na wiosnę w pobliżu robi porządki i randapem pryska albo czymś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Kolejna zasiadka na Przylasku, w sumie dwa brania z czego jedna rybka wyciągnięta. Branie o 2 w nocy, po tym jak odjechał po braniu myślałem że będzie większy. Na brzegu okazało się że nie ma co mierzyć, taka zeszłoroczna zarybieniówka.

   

Zdjęcie1281.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

To już ładne sztuki a co najważniejsze chronione górnym wymiarem :)  

Jeśli to nie tajemnica pochwal się na co łowisz i jaki zestaw końcowy stosujesz :P

Niedawno dostałem swoją pierwszą typowo karpiową wędkę tj dwuskład 3,60m cw 40-110 g i chciałbym wkońcu zapolować na jakiegoś większego kapra niż te 30-45 cm które się trafiają na spławik :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jakby nie były chronione górnym wymiarem to i tak odzyskały by wolność, jakoś nie wyobrażam sobie żebym dla mięsa zabił taką rybę. Zestaw na jaki łowię to standard , czyli leadcore, bezpieczny klips, ciężarek 90gr, przypon z plecionki. Zestaw samozacinający. Łowię na kulki , na wiosnę  ,,śmierdziuchy'' a teraz owocowe. Kulki w rozmiarach 16-20mm.

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem jechać za drapieżnikiem, jednak spakowałem karpiówki i pojechałem na zasiadkę karpiową. Ogólnie nie było żle, trafił się jeden 40cm.karpik oraz jeden większy 57cm. który całkiem fajnie już powalczył.

 

Zdjęcie1284.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, morelowy napisał:

Ja rok temu 47cm na "9" na bata, 2 metry od brzegu... a bat z decathlonu za 25zł hehe

Też miałem bat z decathlonu caperlana taki niebiesko-czarny 5m, ale pekł po jednym wypadzie ... :P

Co do karpii to może was to zdziwi ale największe karpie widziałem na zdjęciach innych wędkarzy z Bagrów, dwa tygodnie temu ponad 18 kg golca na spławik a w zeszłym roku 12 kg lustrzeń z plaży.

Ps. Ja od dwóch lat opłacam składkę niepełną bo dla trzech zbiorników więcej wydaje mi się że niema sensu dopłacać a i na przylasek i kryspinów mam daleko +- 30 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem co z nim robiłeś:) Ja mam wersje 4m i wyciągnął już z 20 karpi takich w przedziale 35-47 oraz kilkanaście linów 25-35, o drobnicy już nie wspomnę. Generalnie sprzęt z Decathlonu ma to do siebie, że jak coś się zepsuje/uszkodzi to idziesz z paragonem i wymienią ci na nowy, bądź naprawią/zwrócą kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witajcie. Posiadam pełne zezwolenie i wybieram się pierwszy raz na przylasek lecz nie wiem który zbiornik wybrać. Interesuje mnie białoryb, mam zamiar łowić na metodę ewentualnie spławik, podpowiecie na którym zasiąść ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Seprioth napisał:

Witajcie. Posiadam pełne zezwolenie i wybieram się pierwszy raz na przylasek lecz nie wiem który zbiornik wybrać. Interesuje mnie białoryb, mam zamiar łowić na metodę ewentualnie spławik, podpowiecie na którym zasiąść ?

Nr 2/3 lub 9.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.