Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Przylasek Rusiecki


big_tood

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Obawiam się że jeśli Przylasek zostanie zagospodarowany tak jak jest to w planach to zostanie nam tylko Wisła:(

Na razie jednak jestem dobrej myśli i pocieszam się tym że w tym kraju wszystkie inwestycje ciągną się latami i zanim ruszą to jest tysiąc problemów.

Ostatnia nocka na Przylasku była dość owocna, cztery karpie, dwa 55cm,60cm oraz 80cm. Niestety jakość zdjęć nie najlepsza bo robione telefonem. 

Zdjęcie1327.jpg

Zdjęcie1339.jpg

Zdjęcie1333.jpg

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Sobotni "piknik" na przylasku w upale. Brań jak na lekarstwo, nie widać było by ktoś coś łowił oprócz drobnicy ale coś tam się udało przechytrzyć. Wynik kilku godzin to 1 linek, 3 wzdręgi, 1 leszcz oraz taki młodszy (51 cm) pobratymiec koleżków prezentowanych przez Salto

large.DSCF9346.JPG

i w niedługim czasie po nim jego prawie bliźniak (49 cm):

large.DSCF9367.JPG

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KrzysiekG napisał:

Sobotni "piknik" na przylasku w upale. Brań jak na lekarstwo, nie widać było by ktoś coś łowił oprócz drobnicy ale coś tam się udało przechytrzyć. Wynik kilku godzin to 1 linek, 3 wzdręgi, 1 leszcz oraz taki młodszy (51 cm) pobratymiec koleżków prezentowanych przez Salto

large.DSCF9346.JPG

i w niedługim czasie po nim jego prawie bliźniak (49 cm):

large.DSCF9367.JPG

Gratki.. ja od lipca niemiałem kontaktu z karpiami na naszych wodach PZW, a nigdy nie złowiłem żadnego powyżej 45 cm a tu jedzie gościu i z marszu łowi 50+ 😢 Powiedz chociaż na co się skusiły :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaliczyłem w sobotę nockę, niestety na moim miejscu siedzieli grilownicy więc byłem zmuszony  siąść na innej miejscówce. Póżnym wieczorem dojechał jeszcze kolega, cała nocka bez brania jedynie rano delikatne podciągnięcie swingera i to wszystko:( Oczywiście rano jak wracałem to obowiązkowy postój na moim miejscu i sprzątanie po grilownikach, przynajmniej choć trochę zaoszczędzili mi roboty bo śmieci zostawili ładnie poukładane w jednym miejscu.

 

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, taki to mankament właśnie na Przylasku. Śmietników naprawdę jest sporo w postaci worków przymocowanych w różnych miejscach, a mimo to niektórym ciężko przejść 5 metrów i tam wrzucić śmieci... lepiej walnąć w krzaki lub gdzie popadnie. Nie wiem jak im nie przeszkadza obcowanie z naturą w takich warunkach... przecież to razi w oczy. <_<

Ps. Salto następnym razem będzie życiówka w nagrodę, czego Ci oczywiście życzę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mandaty nic nie dadzą jeśli teren jest ogólnie dostępny, każdy powie że jak przyjechał to tak zastał i śmieci są nie jego. Oczywiście wędkarz regulaminem jest zmuszony posprzątać przed przystąpieniem do wędkowania i o tym wie, a reszta ma to głęboko. Więc tak naprawdę cierpiała by tylko jedna grupa ludzi. Szkoda że nie można zrobić tak jak jest u karpiarzy na 3K.

Jedynym wyjściem jest postawienie solidnych koszy takich aby np. lisy nie rozrywały worków, tylko taka inwestycja wiązała by się z dużymi finansami, bo kosze trzeba by ustawić praktycznie na każdym stanowisku tak aby nikt nie powiedział że nie wiedział że kosz jest obok.

Zresztą problem chyba niedługo sam się rozwiąże, temat Przylasku od 7 min.

http://krakow.tvp.pl/26762443/31-viii-2016-godz-1830

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że wogóle tego nie widzę. 3 dzikie zbiorniki dla wędkarzy więc na pewno nie na podstawowej opłacie.

A w kolejce Bagry... dobrze że Wisły nie ruszą ale z drugiej strony cześć się na nią przerzuci... skoro łowiska się kurczą w perspektywie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając życie to te trzy zbiorniki to będą pewnie te najmniejsze, jakoś nie wyobrażam sobie aby np.1,2 czy 9 były tylko dla wędkarzy. Póki co wczoraj powalczyłem chwilkę na Przylasku i trafił się kolejny karpik, nie mierzyłem ale coś pomiędzy 50-55cm.

Zdjęcie1343.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nocka z piątku na sobotę, specjalnie nie liczyłem na brania ze względu na pełnię . Tym czasem rybki nawet brały, ogólnie cztery odjazdy z czego trzy rybki na brzegu. Karpie wielkością nie powalały, największy wielkościowo podobny do tego z ostatniego wypadu.

P9170003.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam, czy ktoś jest zorientowany jak ma się sprawa z Przylaskiem na 2017r.? Bo zastanawiam się czy kupić składkę pełną czy niepełną, a chodzi mi głównie o zbiornik nr 9. Bo jeśli kończy się im faktycznie dzierżawa, to co dalej? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to inwestora na zagospodarowanie Przylasku póki co nie ma, PZW jest na razie jedynym zainteresowanym prowadzeniem gospodarki rybackiej na Przylasku,od stycznia będą sprzedawane normalnie zezwolenia jak w poprzednich latach z tą różnicą że do zezwolenia ma być dołączona adnotacja że kupujący został poinformowany że w połowie czerwca zezwolenie może utracić ważność ( wymóg formalno prawny i dotyczy tylko Przylasku).Jedyna inwestycja jaka może być zrobiona to zagospodarowanie 1 i 2 ale będą to ewentualnie ścieżki spacerowe/rowerowe. Myślę że na razie pozostanie po staremu.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka informacja na stronie pzw Kraków eh :

Zbiorniki Przylasku Rusieckiego nr 1,2,3,7,9,12 i 13 udostępnione są do amatorskiego połowu ryb do dnia       16.06.2017 r., połów ryb po tym terminie uzależniony jest od podpisania umowy z UMK.

Więc przypuszczenie się sprawdziły szkoda było by tych zbiorników.

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a moim zdaniem to nasze krakowskie pzw już doskonale wie że nie będą mieć przylasku. Jakby od razu dali to do wiadomości to masa osób nie opłaciłaby składek, a tak ci co maja nadzieję opłacą i dowiedzą się w czerwcu, że nic z tego nie będzie. Ja na nowy sezon zmieniam okręg, wolę jechać dalej na ryby raz za czas na fajną zadbaną wodę niż dawać kase tym ..... z pzw Kraków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie póki co nie ma chętnego na Przylasek, jedynie pzw jest zainteresowane Przylaskiem. Każdy inwestor który chciałby zainwestować w ten teren doskonale zdaje sobie sprawę że poniesie bardzo duże koszty które nie szybko się zwrócą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie dla mnie ewentualna utrata przylasku to nie będzie jakiś wielki problem, gdyż bywam tam rzadko ( w tym sezonie całe 5 razy ) bo mam dość daleko a i jakieś eldorado to to nie jest ( chyba że dla dziadków "karpiarzy" ). 

Nie mniej mocno się zastanowie czy opłacę składki, opłacam napewno kartnet na jednym prywatnym łowisku a czy coś więcej to się okaże :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej nie byłbym tak nastawiony, przecież jeśli Przylasek zostanie utracony to wędkarze tam najczęściej łowiący gdzieś będą musieli łowić. I nagle tam gdzie nie było dużej presji zwiększy się ona na niekorzyść ryb jak i łowiących tam wcześniej wędkarzy. Także w interesie nas wszystkich jest walczyć o to aby Przylasek był też dla wędkarzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a druga sprawa, czym rózni się oplata Pełna od Nie pełnej w łowiskach? Przylasek i kryspinów. Czyli jak odpadnie z Pełnej przylasek to zapewne wszyscy zaczną placic niepelną składkę. I myślicie że PZW na to sobie pozwoli? Nie, odpadnie przylasek i odpadnie składka Niepełna. Zostawią składkę Pełną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.