Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Przygotowanie łowiska do łowienia karpi na kulkę proteinową.


djpablox

Rekomendowane odpowiedzi

wrzuciłem na próbę parę całych i pokruszonych przy brzegu na próbę i przez całą noc się nie rozłożyły
Byłby niezły problem jakby po jednej nocy nie było już kulki na haku.
tylko trochę zmiękły
To że zmiękła to chwała producentowi za to, to jest objaw jakiejkolwiek jej pracy w wodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

No właśnie wiem. Niektórzy mówili, że długo się rozpuszczają i dlatego były moje przypuszczenia o tym że po nocy nic się z nimi nie stało. Ale jak zobaczyłem twój post to się pokapowałem co jest nie tak :twisted: Ogólnie to mój pierwszy sezon na kulkach i nie mam jeszcze żadnych opinii na ich temat. tzn. styczność z kulkami miałem ale to rzadko, a teraz zaczynam już porządnie nęcić i przyzwyczajać karpie z pobliskiego stawu. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam.

No pierwszy karpik na kulki złowiony, ale nurtuje mnie czy nie nęcę zbyt mało.

Sypie raz w tygodniu około 1,5 kg kulek 16mm i przy każdym łowieniu po około 20-30 szt i myślę nad delikatnym zwiększeniem ilości ale opiszcie mi jakie ilości są u was jeśli można wiedzieć.

Dodam że nęcę jednak samymi kulkami ze względu na to ze nie chce komuś mojej miejscówki przygotowywać i niema co mówić kulki są dość wygodne.

Ciekawe czy worek z karpikami się w końcu rozwiąże....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.5kg raz na tydzień to troche kiepsko. Ja bym zmniejszył ilość i sypał co 2 dni. A ile to już zależy od populacji karpi i innych ryb w Twojej wodzie. Najlepiej jak byś miał możliwość sprawdzenia czy kulki są zjadane czy zalegają na dnie. 20-30 kulek na zestaw podczas łowienia jest optymalnie i jeżeli ryba żeruje i są brania to po każdym karpiu dorzucasz kolejne 20-30 sztuk. Co do kulek TB to sprawdź nową serie Impact bo stare kulki to byla tragedia, zero pracy w wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.