Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wędkarskie sklepy internetowe


Wojciech

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem Wam Koledzy, że osobiście nigdy nie robiłem, i raczej nie będe robił zakupów wędkarskich w necie (nie licząc jakiś drobnych rzeczy +/- 100zł na allegro) Wiem, że niejednokrotnie sprzęt przez Nas poszukiwany jest ciężko dostępny w normalnych sklepach, a cena w sklepach www często bywa o wiele atrakcyjniejsza, lecz to do mnie nie przemawia. Wolę "pomacać" produkt w normalnym sklepie i wiedzieć co kupuję, a później w razie awarii wiem, że nie będzie takich problemów, o których piszecie wyżej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 143
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gobio gobio podpowiem Ci coś z doświadczenia. Możesz rozważyć złożenie zawiadomienia o przestępstwie na Policji. Odesłanie innej (tańszej) wędki jest doprowadzeniem do niekorzystnego rozporządzenia Twoim mieniem i wyczerpuje znamiona art. 286 kk (oszustwo). Zgodnie z właściwością terytorialną popełnienia czynu sprawa prowadzona będzie w miejscu Twojego zamieszkania. Dla Ciebie sprowadza się to do złożenia zawiadomienia na komendzie (licz na to ok. 1h) później ewentualnie do jeszcze jakiegoś krótkiego przesłuchania uzupełniającego (choć niekoniecznie). Nic za to nie płacisz. Za to właściciel sklepu i cały personel, któy Cie obsługiwał będzie musiał być przesłuchany do sprawy. Później kiedy dojdzie do przedstawienia zarzutów (właściel będzie musiał się stawić na komendzie jeszcze raz). Od policjanta prowadzącego zależy czy wszystkie te osoby będą przesłuchane przez ich miejscowe jednostki policji czy będą musieli przyjechać do Nowej Huty. Na sam koniec właściciel jeszcze raz będzie musiał pofatygować się na rozprawę w sądzie (tym razem już na pewno do Nowej Huty). Ze Stargardu do Nowej Huty jest kawał drogi. Nawet gdyby sprawa została umorzona albo zakończyła się niewielką grzywną to kilka takich wycieczek powinno skłonić personel i właścicela do traktowaia Klienta w należyty sposób. Pozostawiam to Twojej rozwadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gobio Gobio, tylko że starych infinitek już prawdopodobnie nie mają na magazynach - i przez to w razie awarii wymieniają na nowy model.

co byś nie zrobił to starej już pewnie nie dostaniesz i tyle, może jakiś częściowy zwrot kosztów nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie otrzymałem żadnej informacji natomiast otrzymałem dziś przesyłkę zawierającą: owszem daiwę , a i infinity i nawet ten sam ciężar wyrzutu lecz model z 2010 który mnie absolutnie nie interesuję ze względów technicznych( jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia)

Nie wierze żeby model 2010 był gorzej wykonany od 2008, to jest nierealne!

Mogę Ci sprzedać 2008 kupiona rok temu, max 10 razy na rybach, leży za szafą.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASPIUS - wędkarski sklep internetowy

Nie polecam.

Zamówiłem plecionkę oraz woblery przy których było napisane "przeciętny czas dostawy 24h" Po ośmiu dniach i kilku mailach z prośbą o jakąkolwiek informację na temat mojego zamówienia (bez odpowiedzi) zrezygnowałem z oczekiwania na przesyłkę informując o tym sklep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa / Adres :

troc_szczecin (allegro)

Kupiłem :

Bolonka Daiwa Apollo Bolo 6m, podbierak + drobiazgi

Kontakt ze sprzedawcą :

Błyskawiczny bardzo miły sprzedawca

Szybkość realizacji przesyłki :

Błyskawiczna(na drugi dzień od wysłania wpłaty)

Jakość paczki/opakowania :

Myślę że mogłoby być lepiej zapakowane aczkolwiek nic się nie stało.

Reklamacja i zwroty :

Bolonka pękła w pierwszym dniu łowów.

Sprzedawca kazał odesłać do siebie tą bolonkę w celu wymiany sekcji, lecz po 3 dniach zadzwonił i zaoferował że wyśle mi nowszy model a z tamtego zciągnie reklamacje. I tak też zrobił, na swój koszt wysłał bolonkę droższą o 25zł.

Ogólna ocena 1-10 :

10/10 i bardzo polecam

Nazwa / Adres :

artideath (allegro)

Kupiłem :

DRAGON KOŁOWROTEK QUATTRO RD430 + GRATIS + 5 LAT (gratis to 25m żyłki przyponowej mikado)

SPODNIOBUTY PVC + 3 WOBLERY

drobiazgi

Kontakt ze sprzedawcą :

Błyskawiczny

Szybkość realizacji przesyłki :

Na drugi dzień od wpłaty

Jakość paczki/opakowania :

Bardzo dobra

Reklamacja i zwroty :

Brak

Ogólna ocena 1-10 :

10/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Nazwa / Adres :

piter-fishing.pl/

Kupiłem :

Gumy i woblery za 330zł

Kontakt ze sprzedawcą :

bardzo dobry, poprzez e-mail

Szybkość realizacji przesyłki :

paczka wysłana zaraz po zaksięgowaniu pieniędzy szła 2 dni

Jakość paczki/opakowania :

dostanie się do środka paczki zajęło mi jakąś minute, bardzo dużo taśmy ;P

Reklamacja i zwroty ( jeżeli doszło do takiej sytuacji ):

----

Ogólna ocena 1-10 i opinia :

Jeśli tylko poszerzy asortyment, to pewnie nie omieszkam jeszcze skorzystać z tego sklepu, aczkolwiek był mi potrzebne konkretne modele przynęt i w tym sklepie jako jedynym były dostępne. Solidny sklep zasługuje na 10.

Gobio Gobio, jakbyś mógł szerzej opisać Twoje dalsze perypetie z tym sklepem w wolnej chwili, to pewnie wiele userów było by Ci wdzięcznych w tym i ja ( mam na myśli co Ci odpowiadali na maile, które wysyłałeś do daiwy i do UOKiK-u)

Robal, dzięki wielkie za info na temat sklepu, zrobiłem w nim zakupy sugerując się Twoją opinią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Nazwa / Adres :

piter-fishing.pl/

Kupiłem :

Gumy i woblery za 330zł

Kontakt ze sprzedawcą :

bardzo dobry, poprzez e-mail

Szybkość realizacji przesyłki :

paczka wysłana zaraz po zaksięgowaniu pieniędzy szła 2 dni

Jakość paczki/opakowania :

dostanie się do środka paczki zajęło mi jakąś minute, bardzo dużo taśmy ;P

Reklamacja i zwroty ( jeżeli doszło do takiej sytuacji ):

----

Ogólna ocena 1-10 i opinia :

Jeśli tylko poszerzy asortyment, to pewnie nie omieszkam jeszcze skorzystać z tego sklepu, aczkolwiek był mi potrzebne konkretne modele przynęt i w tym sklepie jako jedynym były dostępne. Solidny sklep zasługuje na 10.

Gobio Gobio, jakbyś mógł szerzej opisać Twoje dalsze perypetie z tym sklepem w wolnej chwili, to pewnie wiele userów było by Ci wdzięcznych w tym i ja ( mam na myśli co Ci odpowiadali na maile, które wysyłałeś do daiwy i do UOKiK-u)

Robal, dzięki wielkie za info na temat sklepu, zrobiłem w nim zakupy sugerując się Twoją opinią.

Nie będe się rozpisywał, kolega napisał dokładnie wszystko :) równiez polecam, dwa razy dostałem paczke zawsze wszystko było wporządku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gobio Gobio, jakbyś mógł szerzej opisać Twoje dalsze perypetie z tym sklepem w wolnej chwili, to pewnie wiele userów było by Ci wdzięcznych w tym i ja ( mam na myśli co Ci odpowiadali na maile, które wysyłałeś do daiwy i do UOKiK-u)

UOKIK zlał sprawę ponieważ nie miałem karty gwarancyjnej która zreszta wysłałem wraz z reklamowaną wędką do sklepu i nigdy do mnie nie wróciła całą sprawę załatwiła miła Pani z przedstawicielstwa Daiwa_Cormoran na Polskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nazwa / Adres :

matchpro.pl

Kupiłem :

kupuję tam od 3 lat, od wędek, ubiorów, po amortyzatory, haczyki, grzebienie, żyłki itp.

Kontakt ze sprzedawcą :

znakomity

Szybkość realizacji przesyłki :

natychmiastowa, kupuję za pobraniem, i od potwierdzenia zamówienia nie czekam dłużej niż 2 dni

Jakość paczki/opakowania :

zawsze doskonale zabezpieczony towar.

Reklamacja i zwroty ( jeżeli doszło do takiej sytuacji ):

----

Ogólna ocena 1-10 i opinia : 10

Nazwa / Adres :

gorek-gliny.pl

Kupiłem :

zanety, i gliny/ziemie

Kontakt ze sprzedawcą :

znakomity

Szybkość realizacji przesyłki :

przesyłki wysłane natychmiast, bez czekania na zaksięgowanie pieniędzy

Jakość paczki/opakowania :

bez zarzutu

Reklamacja i zwroty ( jeżeli doszło do takiej sytuacji ):

----

Ogólna ocena 1-10 i opinia : 10

Pozdrawiam, i polecam. Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa / Adres : odpłyniesz.pl

Kupiłem : Zakupiłem u nich ponton pr 320 , dokonałem tego na allegro .

Kontakt ze sprzedawcą : Wzorowy

Szybkość realizacji przesyłki : Expresowe tempo .

Jakość paczki/opakowania : Fabrycznie pakowane , bez specjalnych zabezpieczeń .

Reklamacja i zwroty : Brak .

Ogólna ocena 1-10 : 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Jako, ze ostatnio kupiłem sporo rzeczy do mojego wędkarskiego arsenału poprzez internet podzielę, się z Wami opinią na temat 4 sklepów internetowych.

1. wedkarski.com

Kupuje u nich już od 2 lat, nigdy nie było problemów. ceny są takie sobie, ale jakość zakupów - pełna profeska. Ostatni zakup to woblery salmo które były w promocji i za 5 sztuk zapłaciłem w sumie ok.90 zł gdzie bez promocji kosztowały by mnie ponad 100 zł. także praktycznie zaoszczędziłem ok.18-20 zł i jednego woblerka miałem praktycznie za darmo. Dodatkowo za przesyłkę nic nie zapłaciłem bo jej koszty zrekompensowały mi uzbierane do tej pory punkty z wcześniejszych zakupów. Polecam wszystkim ten sklep.Bardzo dobry kontakt, szybka przesyłka, transakcja bezproblemowa.

2. wedkarskisprzet.pl

Kupiłem kołowrotek Cormorana do spinningu oraz kilka woblerów. Przesyłka była u mnie po 2 dniach od wysłania przelewu. Solidnie zapakowana, dodatkowo dorzucili zapach do samochodu (hehe). Kontakt ze sprzedawcą bardzo dobry. Na pewno skorzystam jeszcze z usług tego sprzedawcy. Dodatkowo plus za dość tanią przesyłkę. Do kręcioła dołączona wypisana karta gwarancyjna + paragon. Jak najbardziej polecam

3. trotka.pl

Zakupiłem u nich również przynęty, które były w dobrej cenie. Na przesyłkę czekałem ok.4-5 dni (forma-przedpłata na konto, pocztą). Przesyłka solidnie zapakowana. Niestety po otwarciu okazało się, że nie ma wszystkich przynęt które zamówiłem, na paragonie odliczono ich cenę. Niestety sprzedawca nie raczył mnie o tym wcześniej powiadomić, także spory minus za to zdarzenie. Poza tym droga przesyłka - przynajmniej w moim przypadku gdy chodziło tylko o drobne przynęty. Ocena końcowa: Średnio

4. na-ryby.com.pl

No i na koniec zdecydowanie najbardziej problematyczny sklep z jakim się spotkałem. Zamówienie złożyłem 30 grudnia. Były to tylko przynęty Manns'a. Przesyłkę otrzymałem dopiero 11 stycznia, czas oczekiwania bardzo długi. Kontakt ze sprzedawcą fatalny, na maila odpowiedział po ok. 5-6 dniach. Telefonicznie nie można było się dodzwonić do sklepu. Udało mi się to dopiero 9 stycznia (Pani, która odebrała bardzo przepraszała mnie za to, że jeszcze nie wysłano paczki, usprawiedliwiała się remanentem itp.). Po przebojach z tym sprzedawcą raczej nie zdecyduje się skorzystać już z ich oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

A ja Koledzy mam taki problem.

Zakupiłem matchówkę w...(nie chcę na razie ujawniać nazwy sklepu). Będę ją reklamował. Po telefonie do sprzedawcy usłyszałem: nie ma sprawy. Proszę przysłać wraz z kartą gwarancyjną i paragonem. Coś mi tutaj nie gra. Czy właśnie takie są procedury załatwiania reklamacji? Pozbędę się wędki i dowodu zakupu. Jak u Was to(tzn. załatwianie reklamacji) wyglądało pod względem papierologii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sam reklamowałem wędkę. Przyszła paczka i co się okazało wędka w środku była złamana. Mój błąd bo nie otworzyłem paczki przy kurierze, ale udało mi się go jeszcze zawrócić i sporządziliśmy protokół. Zadzwoniłem do sklepu w którym zakupiłem wędkę. Pan z którym rozmawiałem był bardzo uprzejmy i sam zamówił kuriera który odebrał ode mnie uszkodzony kij. Również musiałem zapakować wędkę wraz z gwarancją i paragonem. Na wszelki wypadek zrobiłem sobie ksero paragonu i gwarancji i posiadałem kopie protokołu kurierskiego, a także korespondencje e-meil. Dalej sprawa wyglądała tak że kurier zabrał ode mnie paczkę, ale w sklepie nie mieli drugiego egzemplarza tej wędki i musiałbym czekać przynajmniej 3-4 tyg na sprowadzenie. Z racji tak długiego czasu oczekiwania dogadałem się z nimi w ten sposób że zwróciłem im za te 2 przesyłki a resztę pieniędzy oni zwrócili mi na konto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w sumie naprawdę na dobry sklep trafiłeś. Podejrzewam ze kurierem była "Poczta Polska", nikomu nie polecam. Zastanawiam się dlaczego nie czekałeś tych 4 tygodni, moim zdaniem opłacało by Ci sie czekać. Chyba że miałeś dobrą wenę na pójście coś złapać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie przesłałem swój kijek reklamowany za pośrednictwem Polskiej Poczty. I jestem zadowolony. Kosztowało mnie to 14,50pln, a kurierskie firmy albo odmawiały(brak umowy itp.), bo za długa przesyłka, albo śpiewały cenę od 60 do 80 pln.

Sklep internetowy którego nazwy nie chciałem wcześniej wymieniać, to Centrum Wędkarskie ORKA. Na dzień dzisiejszy załatwiają sprawę reklamacji bardzo dobrze. Jednak efekt końcowy się liczy o czym na pewno poinformuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.