Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jaki Kołowrotek Karpiowy Wybrać


bobik

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 364
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kołowrotek Mega Baits LD Carp jest mały.

Aż byłem zaskoczony jak go dziś oglądałem, wygląda jak coś mocnego do feedera a nie karpiowy "specjalistyczny".

Czy jego wielkość wpływa na trwałość mechaniczną? Bo miałem go kupić jak się York rozleci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witajcie! Stoje przed dylematem kołowrotka na nowy sezon , ktory z nich wybrac .

1.Shimano BBLC

2.Tica Abyss

3.Fox Stratos Big pit http://www.rockworld.pl/kolowrotki/fox/fox_stratos_fs_12000e.html

Szczgólnie chodzi mi o opinie tego 3 , posiada go ktos z was lub slyszal cos o nim ?

z Gory dziekuje pozdraiwam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krecha2, do siedmiu stówek, to popatrz na tą Ultegrę i BBLC, który można kupić w tej okolicy cenowej jak się trochę poszpera. Przeglądam ostatnimi czasy różne "betoniarki" w sklepach i skłaniam się właśnie do tych dwóch, no może jeszcze Daiwa Entoh, ale do niej chciałbym dokupić szpulę Quick Drag, jeśli zdecydowałbym się na ten model.

Co do Foxa, nie pomogę, nie miałem go nawet w ręku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krecha2, posiadam kręcioły nr 2-Tika abbys wyglądają super ,przetestuje na wiosnę być może juz w kwietniu na koblov .

piszesz że możesz do 700 za szt dać natomiast tiki kosztują 430zł (na alledrogo po 395złsą) a więc oszczędność spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krecha2, posiadam kręcioły nr 2-Tika abbys wyglądają super ,przetestuje na wiosnę być może juz w kwietniu na koblov .

piszesz że możesz do 700 za szt dać natomiast tiki kosztują 430zł (na alledrogo po 395złsą) a więc oszczędność spora.

Witam a czy możesz wkleić real foto,ciekaw jak się prezentują w realu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BBLC - chyba nie ma kogoś kto ci powie ze sa złe - choć niektórym przeszkadza ich wielość.

Jakbym miał wybierać ja to BBLC (jak by mnie było stać) a jak nie to TICA.

Z tym że następne kręciołki raczej bez wolnego kupie i TICA ma pare fajnych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a czy możesz wkleić real foto,ciekaw jak się prezentują w realu...

tak wygłąda "goły" kręcioł szpula do dałekich rzutów o poj.310m 0.30mm i szpulka głęboka mieszcząca 530 m żyłki 0,35.

cca615132b23ae72med.jpg

a tak wyglądają z nawiniętą żyłką

851bcfc2871c93b6med.jpg

nawijają bardzo dokładnie.ps teraz w carpmixie jest promocja 395 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez sie podobaja, tylko ciekawe ile wytrzymaja:)

W Porownaniu do POWERLINERA Okumy co myslicie? cena podobna.

Mam nadzieje że pare sezonów pociągną.

A jak do powerlinerów wypadają to niewiem bo powerlinerów nie miałem i nie kręciłem nimi.

Moge ci tylko powiedzieć jakie są różnica "na oko" więc okuma ma obudowe plastik.a tika metal,tika jest o 300 g cięższa,i okuma ma ciutke większe przełożenie ;okuma 1:4,5 , tika 1:4,1 .Wychodzi z tego że tika powinna być trwalsza -jest cięższa ,obudowa z metalu no i mniejsze przełożenie , no ale okuma ma za to 5 lat gwarancji.Ogulnie okumy są chwalone.

Tak że wybór należy do ciebie.

ps ;są dwa rodzaje;Powerliner PRO (9+1 łożysk)

Powerliner FD Long Cast Baitfeeder (7+1 łożysk)

Okumy są ciutke tańsze .

wersja PRO kosztuje-375złnatomiast baitfeeder-325zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Chciałbym zwrócić dość ważną uwagę dotyczącą wyboru kręciołka.

Rok temu kupiłem Okumę Travertine TRB 55 + Konger CarboMaxx Carp 3,60 M/ 100 G.

Wszystko było ok, Okuma była trochę za ciężka ale to były czasy gdy łowiłem na Yorki więc mi to nie wadziło. Nie dawno nabyłem Tandem Baitsa, Okuma okazała się za lekka, wędzisko jest tragicznie wyważone, szczytówka ucieka w dół a dolnik wisi w powietrzu. Waga wędziska przez to jest odczuwalna jakbym trzymał zestaw sumowy/surfcastingowy z włókna szklanego.

Jako, że nie miałem jeszcze kołowrotka do feedera, Okuma sprawiła, że już mam. Jakbym miał już taki to miałbym 1 bezużyteczny kołowrotek.

Dlatego jak już ktoś chce kupić zestaw karpiowy, polecam a nawet zalecam kupno kołowrotka karpiowego (ale nie jakiś 450G), taki z prawdziwego zdażenia. Wiadomo, budżet, ale zawsze się znajdzie coś fajnego za np. 300zł. Po co się męczyć w przyszłości z nowym wędziskiem czy za lekkim kołowrotkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Cześć, poświęć trochę czasu i poczytaj tematy dotyczące kołowrotków gruntowych/karpiowych to Ci się spokojnie coś wyklaruje.

Obejrzyj.

Spro Aggresive

Okuma Travertine

To młynki najbardziej docenianie przez forumowiczów w tej kategori cenowej.

Ja osobiście dorzuciłbym do tego

Jaxon Vertigo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.