Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Który z feederów


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam

Celowo w temacie postu zestawiłem 3 - nie oszukujmy się - najlepsze propozycje feederów w Polsce...Nieco waham się co do tej Daiwy, ale co do Browningów i Shimano już nie mam wątpliwości.

Teraz chciałbym uzyskać od doświadczonych w połowach na feedery tych firm wędkarzy informacje, który z nich ma podręcznikowo szczytową akcję, a nie paraboliczną. Łowię na wodach z dość dużym uciągiem (warta) i często na dużych odległościach. dotychczasowe doświadczenia ze zbyt miękkim feederem mam fatalne, gdyż traciłem 90% brań ze względu na spóźnione zacięcie. Jeśli nawet udało mi się coś zahaczyć, to po kilku sekundach rybę traciłem.

Potrzebuję więc feedera o długości 3,90 o c.w. 120-150g, ale ze szczytową akcją. Mam na uwadze głownie poniższe kije, ale nie jestem pewien co do ich akcji, gdyż nie miałem ich w ręku

1. Browning

Syntec King Feeder

Bob Nudd

Hotrod Power Feeder

2. Shimano

Speedmaster

3.Daiwa

Daiwa Heavy Feeder

Z góry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 149
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam

Chce rozpocząć przygodę z feederem dlatego proszę was o rade jaką wędkę kupić .

Łowie wyłącznie na jeziorze.

Jaką długość wędki wybrać 360 czy 390 cm ( nie ma problemu z ustawieniem wędki )

Mam kilka typów :

BROWNING AMBITION POWER FEEDER

SHIMANO HYPERLOOP AX FEEDER

Cormoran MASTER PRIMOS Feeder

KONGER VEGA FEEDER

cw. do 120g

Wie ktoś jaka jest różnica między BROWNING AMBITION POWER FEEDER a BROWNING AMBITION FEEDER ?

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką długość wędki wybrać 360 czy 390 cm
3.9 wykonasz dalsze rzuty, co do ustawienia to nie ma żadnych problemów
SHIMANO HYPERLOOP AX FEEDER
jak dla mnie zbyt witkowaty pozostałych nie znam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 10 months later...
Gość jarek_g

Browninga nie polecam strasznie lamliwe ma feedery... Moj kolega w sklepie polamal a potem nad woda... Kazdy moze powiedziec ze wegiel sie lamie ale ten nadzwyczajnie i prosze mi uwierzyc to nie sa brednie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek_g to co piszesz to są brednie. Mam Feeder Syntec Xl Browninga i on nie jest "łamliwy", a wiem co piszę bo wędka swoje już przeszła. Inną sprawą jest poziom wykonannia feederów browninga, w mojej nowej wędce szcczytówka 3oz był tak mocno osadzona/zapieczona ,że wyjęcie jej musiało się skończyć zniszczeniem szczytówki. Radzę też BARDZO uwazać na stopki przelotek w wędkach Browninga, przypadkowe zgięcie stopki (zdarza się w transporcie) i jej ponowne wyprostowanie przeważnie kończy się złamaniem stopki. W stosunku do sprzętu Browninga (wędki i kołowrotki) mam mieszane odczucia, z jeden strony jest to sprzęt o fantastycznej pracy,lekki, którym naprawdę świetnie i przyjemnie się łowi, ale z drugiej strony jest to sprzęt "delikatny", o który trzeba naprawdę dbać, nie jest to sprzęt który można utytłać w piachu, zmoczyć, sru na pakę bez pokrowca i przywalić resztą sprzętu wędkarskiego. Uważam, że wędki i pozostały sprzęt Browninga jest "ciut" za drogi w stosunku do oferowanej jakości, moim zdaniem wędki takich firm jak Abu Garcia i Mistrall (wiem bo mam i porównywałem) oferują znacznie lepszą jakość wykonania, ale nie dają takiej przyjemności z użytkowania jak Browning. I bądź tu mądry :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Witam.Zalozyciela tematu juz niema bo sam temat jest dosc stary :wink: ale jak widac zostal odkuzony.Kiedys sie juz dopytywalem o porade w zakupie federka,nie posluchalem,i teraz mam :oops: Pytanie mam takie same jak zalozyciel,poczebuja kijaszka na rzeke z duzym uciagiem (raz duzy raz mniejszy)jak i na jezioro.O ile na rzece nie musze wykonywac dalekich rzutow to na jeziorze mysze sie dosc wysilic min 60m.Obecnie posiadam cos do wedtki podobnego :mrgreen: ale tym niedosc ze daleko nie rzuce,to przy wietrze strasznie lata szczytowka,to na dodatek jest niesamowita kluska(99% zepsutych bran :evil: )Nie chce sie rozdrabniac co do kasy ale mysle wydac do 400zl ,moze zonka cos dorzuci to ewentualnie 500zl :lol: .Poniewaz niemam dostepu do alegro wiec zakup musze zrobic w sklepie a bede mial na to tylko jeden dzien :???: Prosilbym o konkretne porady abym nie mial problemow z dostepnoscia tach kiji.Pozdrawiam

Jesli post jest w niewlasciwym wiejscu to prosze o przeniesienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oohhh, jeśli duży uciąg na rzece, bądź łowienie na dużych odległościach na stojącej wodzie, to potrzebujesz kija w miarę sztywnego i o sporym ciężarze wyrzutu, który ma w zestawie kilka szczytówek, byś mógł dostosować się do łowiska, pogody, uciągu itd.

Przejrzyj ten temat sobie : feeder z wyższej półki

http://www.haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=7079

Mogę polecić Tobie dwa kije.

Pierwszy, to Team Daiwa Heavy Feeder do 150g, spełnia wskazane przez Ciebie wymagania z okładem.

Bez najmniejszego problemu radzi sobie z dużym uciągiem i ma duży potencjał rzutowy,

60 metrów to betka.

Drugi to feeder Mosella, Impact Platinium, obecnie jego odpowiednikiem jest Xedion Evo Strong z ciężarem wyrzutu do 120g, nieco subtelniejszy od Daiwy, ale równie dobry i mocny kij z zestawem szczytówek.

Oba kije sprawdziły się w boju, nad Wisłą, nad jeziorami, dużymi kanałami, oba o dł. 3.9m.

Rzucę Ci parę linków z opisami producentów

Team Daiwa Heavy Feeder

http://www.centrumorka.pl/index.php?products=product&prod_id=594

Xedion Evo Strong

http://shop.angler-bedarf.de/Ruten/Feederruten/Mosella/Xedion-Evo-Strong-Feeder-360m%3B-390m%3B-420m::569.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abu co do Daiwy to juz cos niecos slyszalem o tym kiju,niestety o drugim niewiele. Bylbym skony do zakupy tej Daiwy ale pisalem mniejwiecej ile moge wydac.Niestety ale obydwa kije przekraczaja moja zawartosc portfela :neutral: wiec albo bede musial jeszcze poczekac albo doradzicie cos tanszego lecz tez dobrego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oohhh, i tu jest problem, 200-250PLN, potem różne średniaki i dopiero coś koło 500.

Ten kij mnie Bardzo ciekawi, sam myślę o zakupie w wersji do 250g

Sanger Master Edition H-E Feeder

http://cgi.ebay.at/MASTER-EDITION-HIGH-END-FEEDER-360cm-WG-143g-NEU-149-90_W0QQitemZ160371292799QQcmdZViewItemQQptZDE_Sport_Angelsport_Angelruten?hash=item2556dfba7f

Powiedzmy jakieś 450PLN wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abu ja chcialbym sie zmiescic w kwocie 400-500zl.Problemu z kupnem na ebay to niemam,choc kiedys sie naciolem :evil: Niema to jak wejsc do sklepu i pomacac,to tak jak z kobieta :razz: CZyli wychodzi na to ze w tym przedziale bedzie mi trudo dostac cos co mnie interesuje??? :sad:

Znalazlem cos takiego

http://cgi.ebay.de/Saenger-SPIRIT-ONE-HEAVY-FEEDER-3-9m-Feederrute-Rute-NEU_W0QQitemZ370271385125QQcmdZViewItemQQptZDE_Sport_Angelsport_Angelruten?hash=item5635e4f625

Tylko czy bedzie to czego ja szukam???A pozatym czy maniek niema takiego samego????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie kupię coś tańszego a mianowicie kongera vega hewy feeder XXL 150 g wyrzutu.

fajny kijek, mam jeszcze kongery aviator klasa niżej , łowiło mi się na nie dobrze.

Ostatnio przetrząsnąłem troche kijków w sklepie, poszukiwałem feedera 3,9 dł i ok 150cw, (z TD niestety zrezygnowałem :cry: ) znalazłem fajny kijek, Ron Thompson Spartan Method feeder, jak już zobaczyłem to zamówiłem :wink: jest to mocny, sztywny, w miarę lekki feeder z przeznaczeniem na rzeke w moim przypadku. Teraz tylko test nad wodą. Co mi się w nim jeszcze podoba to że ma długi dolnik, Aviatory mają je troche za krótkie, co mi przeszkadza.

oohhh, jakbyś się natknął na taki kijek radze pomacać.

Jakby ktoś miał w rękach Dragon MaXima Heavy Feeder 3.90m 40-120g to też jestem ciekawy opinii o nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oohhh, maniek to ma ten kij w wersji Mega Feeder, inna bajka, w ogóle, to nie jest robota Sangera, co maniek zapewne potwierdzi. Shakespeare to chyba robi.

Grają z nami w kulki ci producenci dobrych feederów. Dałbym się pokroić, że blank jednego z feederów Moselli pochodzi od Daiwy szkockiej. Ta sama faktura, kolor i akcja.

oohhh, w linku, który Tobie podałem mieścisz się z zakresie 400-500PLN.

wojtt, na allegro jest cały czas gostek, który chce oddać TD za 400PLN.

boruta, Konger Vega w tym przedziale cenowym jest moim faworytem, bardzo dobry start z rzecznym feederem, nie straszy ceną, ma poprawną akcję, tylko trzeba oglądać w sklepie poszczególne egzemplarze. Konger zrobił kilka naprawdę wartych większych pieniędzy wędek, jak stare (zielone blanki) World Champion Tango czy Micros, okoniówki miód malina. Tango na brzeg, Micros na łódkę. Świetna para.

Nie miałem okazji macać okoniówek z serii Paladin, ale już nic o tym, bo zaraz dostanę następne ostrzeżenie, że offtopuję, bądź nie opisuję linków, sinus-pozdrawiam :wink:

Teraz, że tak brzydko powiem, trochę się zes..ło. Część produkcji Kongera już nie taka sama.

Coraz więcej ludków marudzi na małe chińskie rączki pracujące za miseczkę ryżu dziennie, popełniające błędy, zalewające przelotki grubym lakierem itd... itp...

P.S.

Na odrębny temat, maniek czy jeden 1. Tournament AKN czy 2. dwa sufr'y

1. http://www.allegro.pl/item756133397_daiwa_tournament_akn_3_9m_3_75lb_11670_396_promocj.html

2. http://spinn.pl/wedki-morskie-do-polowu-z-plazy/seacor-black-star-cm-surf-4-05-250

Cel : karp, amur, sum, jezioro-rzeka... plaża leszcz, węgorz, plus nęcenie przy feederku, rakieta, pet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest robota Sangera, co maniek zapewne potwierdzi. Shakespeare to chyba robi.
Oczywiście że nie ,Sanger zamawia sprzęt w renomowanych firmach ,z długoletnią praktyką i wiedzą na temat budowy wędzisk ,federy robi dla Sangera Shakespeare ,karpiówki Daiwa lub jeszcze kto inny .Ale polityka firmy jest taka ,zdobyć zaufanie klienta zysk czerpać małą łyżeczką :wink: firmę budują pokolenia ,u nas jest odwrotnie ,zarabia sie na maxa aby starczyło na pokolenia. :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abu sory ale jakos mi umknol ten link :???: Jednak niezmienia to faktu ze po ostatnim zakupie kija 3.60m jakos odeszla mi ochota do kija o tej samej dlugosc.Wiem ,wiem powinienem zaznaczyc to na poczatku,umklo mi :???: Sprawdzalem na ebay i kij o 3.90m (4.20m nie znalazlem)jest juz droszy o 30euro.Niewiele ale jednak robi roznice.Pozatym sam piszesz ze ciekawi cie ten kij,wiec podejrzewam ze nim nie machalesm,Czy sie myle?.Natomiast co do linku ktory ja podalem to uwazasz ze ten kij sie nie nadaje???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oohhh, który link Ci umknął?

Ciekawi mnie ten kij w wersji do 250g, że tak powiem w pełni trzy częściowym składzie, gdzie ten trzeci skład jest w całości szczytówką , jak ten w linku

Saenger M.E.H.E.F c.w. 250g

http://shop.angler-bedarf.de/Ruten/Feederruten/Saenger/Saenger-Master-Edition-High-End-Feeder-Wurfgew-250gr::747.html

rzuciłem to hasło jako ciekawostkę, bo ten kij nie mieści się w zakreślonym przez Ciebie obszarze techniczno-finansowym :wink:

oohhh, obejrzyj jeszcze feedery w tym sklepie

http://www.nordfishing77.at/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest ten Sanger Master Edition H-E Feeder i nawet sa dwie dlugosci 3.90m i 4.20m.Jest nawet tanszy niz na ebay.Ewentualny dylemat jaka dlugosc?No i nikt z nas jeszcze go niemacal wiec nie zabardzo wiemy czego sie mozna spodziewac i czy bedzie to,czego ja szukam.Wiesz szkoda mi znowu utopic kase w kolejna niespodzianke :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.