Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wędkarstwo a koronawirus


michalsiedlce

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Marienty napisał:

Z innej beczki...

Siedzę dzień cały w domu, min do tej 16 a i tak awizo w skrzynce leży. Potem muszę ganiać na pocztę, stać w kolejce i przez to narażać siebie i innych. Skargę już pisałem ale jak widać nic to nie dało.

U mnie normą jest że listonosz nie dzwonił tylko zostawiał awizo... :(

A w ostatnich dniach o dziwo przyszedł z poleconym! Oczywiście bez żadnych środków ochrony itp - jak tak dalej pójdzie to nie będzie miał kto przeprowadzić ważnego wydarzenia demokratycznego nawet korespondencyjnie :o Podpisać musiałem własnym długopisem.. A w liście... woblerki Love Bait ;) 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Panowie, w różnych tematach na naszym forum pojawiają się dyskusje o tym czy można łowić, czy nie. 

Według obecnego stanu wiedzy o regulacjach, wygląda na to, że powinniśmy póki co odpuścić wędkowanie. 

Oczywiście nie jestem w stanie nikomu zabronić podejmowania własnych decyzji w tej sprawie, ale od tego momentu posty nawołujące do łamania zakazów będą usuwane. 

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten link który podałem wyżej to informacja jednego z kół wedkarskich. 

Nie ma nic napisanego przez zarząd główny PZW . 

Według mnie nie ma żadnego zakazu wędkowania . 

Nie wolno przebywać w parkach, na bulwarach , zakaz wchodzenia do lasu ale nic o zakazie wędkowania . 

Co nie zmienia faktu że policja dostała nakaz karania osób które spotkaja nad rzekami na przykład. 

Niby można odmówić przyjęcia ewentualnego mandatu , sprawa pewnie trafi na wokandę sądową , i znając życie i mając na względzie obecną sytuację z koronawirusem pewnie karę i tak przywalą. 

Zakazy są do 11 kwietnia, tylko czy po tej dacie wróci normalność ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, ESSOX napisał:

Zakazy są do 11 kwietnia, tylko czy po tej dacie wróci normalność ?

Jeśli nie było to pytanie retoryczne to odpowiem ;-). Nie. To za krótki czas. Ilość zarażonych rośnie więc restrykcje w mojej ocenie na 100% będą przedłużone. Kto wie... może dojdą nowe obostrzenia. Ja miałem dzisiaj jechać na ryby w odludzie ale jak doszło do mnie info ze strony PZW to się pohamowałem. 

Abstrahując od tego czy prawo/konstytucja jest po naszej stronie czy nie to komu chce się łazić po sądach?

Po drugie co to za przyjemność z wędkowania kiedy się człowiek ogląda za siebie co chwilę czy aby jacyś mundurowi nie idą.

Ja wędkowanie odpuszczam do 11.04 a potem się zobaczy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że gdyby rzeczywiście obywatele byli najważniejsi, to rząd by już dawno wprowadził stan klęski żywiołowej. Też nie uśmiecha mi się chodzenie po sądach albo użeranie z policjantami, ale do cholery albo respektujemy prawo, albo rząd ma to gdzieś. Teraz zabraniają wychodzenia i znakomita większość ludzi się do tego stosuje. Nie słyszałem zbyt wielu głosów sprzeciwu.

Patrząc na nasz rząd wcale bym się nie zdziwił, gdyby się pojawiły kolejne prawa pisane na kolanie i sprzeczne z Konstytucją. W sumie zmiana ordynacji wyborczej tuż przed wyborami się nam zapowiada. Wiem, że to nie jest forum polityczne, ale mam wrażenie, że jako społeczeństwo baraniejemy coraz bardziej dając mandaty takim ludziom u władzy. Więcej o polityce już tu nie będę wspominał. Czekam na poniedziałek, żeby z rana wyskoczyć na godzinkę nad wodę :)

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Czasy prawdziwej Solidarności i solidaryzowania się jak było w latach 80 już nie wróci, sam dostrzegam że nasze społeczeństwo jak barany  nie potrafią nic powiedzieć na rządzących, jak wprowadzą szybko po nocy zmotane rozporządzenie że nie wolno oddychać, pewnie wielu będzie się zastanawiać czynie mają racji.....co za czasów dożyliśmy. Szuflandia.

  • Lubię to 1
  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Aalbatross napisał:

Nadal powołują się na te nowe przepisy, które bez wprowadzenia stanu klęski żywiołowej są niekonstytucyjne.

Wszystko się zgadza tylko jest wprowadzona ustawa, która pozwala właśnie na kontrole i wystawianie mandatów w czasie gdy nie został ogłoszony stan klęski. Mandaty się pewnie posypią a 5-30 tys. zł. to droga impreza. Zwłaszcza, że można kupić za to mnóstwo sprzętu czy łódkę z silnikiem i przyczepką... Można odmowić mandatu owszem i argumentować to że nie jest to stan wyjątkowy. Tyle tylko, że w sądzie to na dwoje babka wróżyła zależy czy będą umarzać wszystkim czyli wędkarzom i biegaczom czy nie. Podejrzewam, że kopać sie z koniem nie ma co i wygrać sprawę też są szansze znikome. Zwłaszcza, że idzie poważny kryzys i państwo będzie potrzebować każdej gotówki a mandaty są wysokie. Nikt nie zrezygnuje i nie umorzy wysokich mandatów, które potencjalnie wpłyną na konto państwowe w dobie kryzysu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszym kabarecie z udziałem osób odpowiedzialnych za wprowadzanie wszelkich ograniczeń w tym państwie, wiem że za tydzień jadę odpocząć biorąc namiot, wędki i maseczkę na wypadek gdyby ktoś bezpiecznie chciał mnie skontrolować nad wodą.

  • Lubię to 1
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeszcze jedno mi przyszło do głowy. Co prawda trochę "mięsiarskie", ale sprawa prosta, brak pracy więc mając opłaconą kartę wędkarską usiłuję złowić rybę aby wyżywić rodzinę. 😜 I niech ktoś mi powie, że nie jest to zaspokajanie podstawowych potrzeb. I na pewno bezpieczniejszy wyjazd niż służbowe składanie wieńców przez zorganizowaną grupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje drobną zabawę, a mianowicie zachęcam do udziału w ankiecie dotyczącej ewentualnego zdjęcia restrykcji 19 kwietnia i umożliwieniu nam "bezpiecznego" korzystania z uroków naszego hobby . Zapraszam do wzięcia udziału , wyniki przedstawię jak wszystko będzie jasne:) Zobaczymy czy jesteśmy optymistami, realistami czy pesymistami :) 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfMHzE7jie8JDAAkNq5OOxUrguuYNlgivPQDDWxNc0L0Wwq4g/viewform?vc=0&c=0&w=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.