Skocz do zawartości
tokarex pontony

Piachy, Staw , Brody czy Lubianka - STARACHOWICE


pawelw

Rekomendowane odpowiedzi

W temacie jest chyba wszystko jasne, chciałem sie dowiedzieć więcej na temat wymienionych łowisk.

1. Gdzie szukać Karpia , Amura w tych wodach, opisy wody i może jakjieś szczegóły odnosnie miejscówek? Który brzeg ?

2. Jakie przynety na wiosnę ? Kulki , kuku a może coś innego ? Jakie smaki?

3. Gdzie warto z marszu a gdzie trzeba szykowac sie na dłuższe zasiadki

Interesuje mnie jeszcze jedno miejsce. Na wylocie ze Starachowic w stronę Brodów Iłż znajduje sie w lesie mały zbiornik zwany BALATON, czy ktoś tam łowił . Jest to piękne miejsce alenie wiem jakie tam występują rybki?

Myślę, że takie informacje i wymiana nimi pomoże nam wszystkim , a juz na 100% pomoże to mojej osobie.

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
przynęty na klenia   Dragon

Witam, nie jestem karpiarzem ale z tego co wiem i widziałem na własne oczy to potężne bydlaki (karpie i amury) wyciągali goście na stawie. Staw od kilku lat słynie z ładnych amurów, karpi, szczupaków. Pare miesięcy temu ktoś wyciągnął ładną tołpyge, nawet w gazecie było...Jeśli chodzi o brody to wszystko pięknie i cacy poza tym że obowiązuje do mostu w Stykowie zakaz nęcenia, a bez tego to wiadomo...możesz ewentualnie za mostem spróbować ale bez łódki się nie obędzie bo trzeba precyzyjnie nęcić w oddalonym od brzego korycie. Na wiosne raczej ryby na przybrzeżnej płyciźnie nie znajdziesz. Lubianka jest zasyfiona i nie ma juz tak pieknych ryb jak kiedyś. Jeśli natomiast chodzi o Piachy to na jesieni wpuścili karpia, ale "spece" już się nim zajeli także sam rozumiesz...

Jeśli chodzi o przynęte to wiem że kulki, ale jaki smak to CI już nie powiem, znając Starachowickich "speców" to napewno najprostrze, najtańsze, ogólnodostępne tutti-fruttki albo inne vanilie i truskawki. Napewno warto miec kukurydze bo ta przynęta jest bardzo dobrze znana tutejszym rybkom.

Balaton to miejsce tabu, sam tam nie łowiłem, ale napewno nie ma tam poszukiwanych przez CIebie ryb. Kiedyś podobno był szczupak, napewno jest karaś i lin, czasem krasnopióra ale tak jak mówie nie łowiłem tam. Wiem tylko tyle co usłyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Piachów to wiem,że zbyt wiele nie powłowili od czasu zarybienia. Czekam na zejscie lodu i zdecyduje Piachy czy Staw. Coś mi sie wydaje, że do wakacji Piachy a nastepnie tylko Staw

Kuszą mnie teraz Brody, rozlewisko przed mostem zastanowię sie, tam się da rade z wyrzutu te kilkadziesiąt metrów. Zastanawiam sie tylko czy na Brodach jest Karp, po ostatnich odłowach kontrolnych nic na to nie wskazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rozlewisko to jeszcze rzeka, można tam nęcić, klucz do sukcesu to koryto. Karp jest napewno, masz tam również ogromną szanse na spotkanie z ładnym linem. W zeszłym roku mój wujan wyciągnął takiego na brązowy medal, któy zresztą otrzymał:) Jeśli chodzi o piachy to ja osobioście nie jestem przekonany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im bliżej rzeki tym rozlewisko węższe przez co łatwiej trafić w koryto, ALE z drugiej strony przy moście jest fajne miejsce po stronie północnej rozlewiska. Z niego masz jakieś 20 metrów do koryta. Najlepiej obadaj to gruntomierzem. Bedzie płytko jakieś 1,3m i płasko. Coraz dalej i coraz dalej aż trafisz na głębsze miejsce. Jeśli chodzi o miejsce godne uwagi to moge CI polecić właśnie to pamiętam jak karpie tam chodziły jak łowiłem leszcze. Banie to takie waliły że byłem w szoku widać było normalnie gdzie i jak ryba sobie pływa i żeruje. Drugim fajnym miejscem jest miejsce na wysokości oczyszczalni ścieków.

Jeśli chodzi o przynęte spróbuj z ochotką, czerwonym robakiem, białymi barwionymi na czerwono albo różowo albo fragment rosówki. Jeśli natomiast chodzi o zanęte polecam CI kolego np Robinsona na Karpia albo Karasi i Lina. Dodaj jakiś słodki atraktor-już bedziesz wiedział jaki. Oczywiscie nie zapomnij wzbogacić zanęty białymi robakami i posiekanyumi czerwonymi. Nęć oszczędnie. Żeby zanęta fajnie pracowała dodaj bułkę tartą lub zmielone biszkopty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Mam zamiar pojechac gdzies z karpiowkami i kulkami w sobote, co myślisz o Brodach tuz za mostem od strony zbiornika( z zakazem necenia sobie poradze), czy z brzegu siegne koryta jesli mam mozliwość rzutu na jakies 80m ? Z ktorego brzegu jest blizej do koryta od strony Starachowic czy za mostem po stronie Stykowa? Czy na Brodach wogole jest Karp lub Amur ? Rozlewisko nie wchodzi w gre za duzo ludzi.

Napisz czy lepiej jadac od Starachowic przez Adamów przejezdzac przez most i stanac za mostem Stykowskim czy przed mostem na poczatku rozlewiska ? A moze jakieś inne miejsce na Brodach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nie próbujesz z tych betonów? Czy jest karp na Brodach to ostatnio pisałem, że jest :wink: , co do amura to nie wiem, bo nie łowie takich ryb... Do koryta tuż za mostem dużo bliżej jest od strony Stykowa (południowej).

Wiem, że pytanie nie do mnie było, ale jak coś wiem to odpowiadam. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.