Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kołowrotek do 150zł


Paweł Rusa

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
18 godzin temu, Paweł Rusa napisał:

Cześć. 

Poszukuję kołowrotka do feedera do 150zł. Fajnie by było gdyby miał wolny bieg. Łowię na wodach stojących ryby mniejsze jak i te większe do 10kg.

Ja raczej celowałbym w coś od okumy np

https://bolw.pl/pl/p/Kolowrotek-Okuma-Custom-Black-CBBF-340/36717?gclid=Cj0KCQjw09HzBRDrARIsAG60GP_DSORXsGV8ZiiFXMoK2adpQX7qvqjjhTY-5UoCnGMAffF1ydwjWBAaAp4BEALw_wcB 

lub : okuma AK baitfeeder cena ok 110zł, mam dwie sztuki używam drugi rok i jestem zadowolony ;)

chociaż sam używałem przez 3 lata młynka od robinsona bodajże model freerunner 406 który nowy kosztował jakieś 120zł.

Napewno omijałbym jaxony i wszelkiej maści bazarowce :D

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam podłącze się pod pytanie dotyczące kołowrotka do metody feeder miejsce łowienia praktycznie podobne jak kolegi wyżej. Wędke jaką wybrałem do Mikado ultraviolet 330 cena kołowrotka tak do 170 zł max.w sklepie polecano mi kołowrotek z tej serii Robinson FD Method Master QD 405 ale z teo co widze on nie ma wolnego biegu. Czy do metody feeder jest ten wolny bieg aż tak zbędny ? Wiem że przy tej metodzie trzeba byś blisko wędki ale czasem są wyjątki. Jestem świeży w tej metodzie więc proszę o pomoc w doborze i wyrozumiałość .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, roni.tl86 napisał:

Witam podłącze się pod pytanie dotyczące kołowrotka do metody feeder miejsce łowienia praktycznie podobne jak kolegi wyżej. Wędke jaką wybrałem do Mikado ultraviolet 330 cena kołowrotka tak do 170 zł max.w sklepie polecano mi kołowrotek z tej serii Robinson FD Method Master QD 405 ale z teo co widze on nie ma wolnego biegu. Czy do metody feeder jest ten wolny bieg aż tak zbędny ? Wiem że przy tej metodzie trzeba byś blisko wędki ale czasem są wyjątki. Jestem świeży w tej metodzie więc proszę o pomoc w doborze i wyrozumiałość .

Zdecydowanie polecam ci jednak kupić młynek z wolnym biegiem, lepiej go mieć niż nie mieć ( np gdy musisz odejść na chwilę od wędki )

Nie musisz przecież zawsze go używać :D 

W podanym budżecie do feedera polecam ci wyżej wspomnianą okumę ak lub nieco lepszy model z okrągłym metalowym klipem Okuma Dynadrag XP Baitfeeder DAXP 4000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, roni.tl86 napisał:

spoko super za podpowiedź z pewnością wezmę coś z wolnym biegiem a co do kołowrotka może jeszcze coś Ci się nasuwa do porównania ? 

 

44 minuty temu, roni.tl86 napisał:

i jeszcze jaka wielkość ?

 

35 minut temu, roni.tl86 napisał:

Jeśli masz mikado ultraviolet 3.3 m do 90g to raczej 4000 lub 5000, kołowrotki z mikado bym sobie odpuścił.. poza jednym karpiowym modelem reszta jest moim zdaniem wątpliwej jakości, tak samo wszelkiej maści jaxony i tym podobne ;) 

W podanym budżecie czyli poniżej 200 zł brałbym tylko coś od okumy a czy to będzie model AK czy Ceymar albo Dynadrag to już kwestia indywidualna, moim zdaniem każdy się sprawdzi równie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, roni.tl86 napisał:

spoko jeszcze mam takie cudo z hamulcem  „Quick Drag” nie wiem czy działa tak samo jak wolny bieg  sumie ale firma daje 5 lat gwarancji to też coś znaczy ?! 

https://sklep-wedkarski.waw.pl/kolowrotek-robinson-method-master-qd-505.html

W takiej kasie niema czegoś takiego jak quick drag, ba nawet w  młynkach za ponad 300 zł opisanych jako QD takowego niema.. QD to taki typ hamulca gdzie przekręcenie o 90-180 stopni pokrętła zmienia zakres hamowania od "luzu" do sporego oporu.

Dajmy na to okumę 8k czy młynki o podobnej cenie, tam żeby hamulec z luzu zrobić tak by móc spokojnie holować większą rybkę trzeba pokrętło przekręcić o 540 do 720 stopni..

Prawdziwe QD masz w karpiowych Daiwach czy shimano ale to już cena od 400 zł w górę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okuma Dynadrag XP Baitfeeder DAXP 4000 naprawdę fajny kołowrotek i na nim się skupie. Ciekawe jak sobie radzi na tych 4 łożyskach miałeś z nim do czynienia testowałeś go ? do tej wędki 4000 bedzie w sumie chyba najlepszy ? jak myślisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, roni.tl86 napisał:

Okuma Dynadrag XP Baitfeeder DAXP 4000 naprawdę fajny kołowrotek i na nim się skupie. Ciekawe jak sobie radzi na tych 4 łożyskach miałeś z nim do czynienia testowałeś go ? do tej wędki 4000 bedzie w sumie chyba najlepszy ? jak myślisz ?

 

11 godzin temu, roni.tl86 napisał:

i według Ciebie będzie idealny do metod feeder na mniejsze jak i większe rybki ? nie mogę wizualnie go sobie wyobrazić ni chce zeby był np za duży .

 

11 godzin temu, roni.tl86 napisał:

i mega głęboka szpula 

Kręciłem tym dynadragiem w sklepie na sucho, dla mnie spoko. Ja przez długi czas łowiłem przy pickerze młynkiem okumy w rozmiarze 3000 i nawet z karpiami powyżej 9 kilo sobie radzi, teraz po 3 latach używam go nadal przy odległościówce..

Do takiej wędki jak napisałeś moim zdaniem minimum 4000 rozmiar, u siebie przy karpiówkach drugi sezon mam okumy w rozmiarze 5000. Pewnie je wymienię jeszcze w tym sezonie na coś większego i klasę wyżej, ale napewno ich nie odstawię tylko będą miały dożywocie przy rzecznych feederach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.