Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Spro Passion FD


przemu321

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że będą to porównywalne sprzęty i raczej ciężko będzie znaleźć Ci kogoś kto pomoże podjąć 100% decyzję.

Co do SPRO Passion, jest to chyba najpopularniejszy w internecie model w przedziale 100-150zł i zbiera wiele pochlebnych recenzji. Shimano to firma, która, jak taxi za zamknięcie drzwi, za sam znaczek bierze 50zł, potem dochodzi dopiero % od prestiżu, więc też wyższą ceną bym się nie sugerował. Inna sprawa, że shimano gniotów nie wypuści i nie ma możliwości, żebyś się załamał i musiał od razu wymieniać. SPRO jak najbardziej potrafi. W swoim czasie kupiłem model SPRO Ignyt z chęcią dopłacenia 50zł do wymienianego wtedy w spinningu shimano catana i zawiodłem się katastrofalnie. Kołowrotek po roku wyglądał jak po 20 latach (odklejający się lakier na POTĘGĘ), a wędkarsko nadawał się do przewijania żyłek w przerwie jesiennej, bo kultura pracy przypominała zajeżdżony tani gniot, a nie kołowrotek za 150zł. To był jeden z moich najgorszych w życiu zakupów i jedyny jeśli chodzi o SPRO. Do teraz mam ogromny opór przed tą firmą, ale zaznaczam, że jest on prawdopodobnie nieuzasadniony i poparty jedynie pechem i zakupem totalnej wpadki, która już swoją drogą na rynku nie istnieje (chyba samo SPRO się przyznało, że nawaliło).

Tak czy inaczej na shimano na pewno się nie zawiedziesz, bo oni po prostu robią przyzwoity sprzęt i nie pozwalają sobie na wpadki, ale SPRO może być dużo lepszym wyborem. Ja brałbym w Twoich butach model SPRO (mimo urazy, może żeby ją właśnie zamazać). Kto nie ryzykuje, ten nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

maryaChi dzięki za odpowiedź, ale teraz to już sam nie wiem :lol: chyba się prześpię parę dni z tym problemem bo tak w sumie to z tego nie zdecydowania nie wiem czy nie najlepszym wyborem będzie dostukać jeszcze raz tyle i kupić jakiegoś pewniaczka :cool: na wiosnę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam i proszę o poradę.

Mam zamiar kupić wędkę MIKADO NIHONTO PIKE SPIN 270/ 10-30g i do niej kręcioł SPRO PASSION 730 FD. Pytanie czy ten kołowrotek będzie dobrze pasował do takiego szczupakowego kija? Czy lepiej wziąć rozmiar 740? Czy może nie ma to większego znaczenia? Chcę do tego kupić 150m plecionki 0,16. Czy na szpuli od 730 będę musiał robić podkład?

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp.

Nigdy nie używałem plecionki. Spinninguję od roku i używałem żyłek 0.20 i 0.23. Wiele osób poleca plecionkę ze względu na wytrzymałość przy zaczepach i przede wszystkim czuć brania lepiej niż na rozciągliwej żyłce. Czy plecionka i żyłka o tej samej grubości zajmują tyle samo miejsca na szpuli? Czy może plecionka układa się grubiej? Bo jeżeli szpula od Passiona 730 mieści 170m żyłki o grubości 0.28, to muszęfaktycznie nawinąć sporo podkładu z żyłki, żeby to jakoś funkcjonowało z tak cienką plecionką. Wg kalkulatora nawoju na 730 wejdzie 520m zylki 0.16. Jak to wygląda w praktyce?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cezar80 wolałbym, żebyś jakieś twarde argumenty podał.. Linki 0.16mm (ogólnie żyłki, plecionki) wchodzi na ten kołowrotek prawie 650m. Żyłka faktycznie przejawia większą sprężystość od plecionki ale bez przesady. Nie ma to aż takiego wpływu na finalną ilość nałożonej linki. Nie zaciskasz jej przecież na kamień, bo o ile ma być naprężona to na pewno nie zaciśnięta..

morelowy, odpowiadając na twoje pytanie, to faktycznie, plecionki może ci wejść nieznacznie więcej, ale nie ma co robić z tego afery, bo tych różnic możesz nie zauważyć. Dla własnego komfortu przy nawijaniu możesz potraktować tą swoją linkę jako 0.18, wtedy na pewno nie przestrzelisz. Przy pomocy kalkulatora - nawiń porządnie 150m żyłki 0.28mm, na to 150m plecionki i powinno śmigać (dla wersji FD40), lub 150m żyłki 0.22 i na to plecionkę ( dla wersji FD30).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cezar80 wolałbym, żebyś jakieś twarde argumenty podał.. Linki 0.16mm (ogólnie żyłki, plecionki) wchodzi na ten kołowrotek prawie 650m.

Ja mam tylko jedno pytanie Łapiesz na plecionki? Próbowałeś kiedyś nawijać plecionkę na kołowrotek?

Ogólnie plecionki nie mają przekroju okrągłego. Ich średnica zatem jest dobrym "chłytem" marketingowym. Co więcej plecionki różnią sie między sobą co powoduje, że jednej wejdzie x metrów a innej y metrów. Ja nawijając na kołowrotek mam zawsze problem. Najlepszym sposobem jest kiedy masz dwie wolne szpulki do kołowrotka. Nawijasz plecionkę na to żyłkę. Później przewijasz na druga szpulkę i masz pletkę na wierzchu. Sposób polecany w necie (ja niestety nie miałem nigdy 2 wolnych szpulek :()

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P, owszem, mam na kołowrotku plecionkę Power Pro, 135m x 0.13mm. Użyłem podkładu z żyłki, zrobiłem to na czuja kalkulując kalkulatorem, wyszło całkiem przyzwoicie, wręcz dałem asekuracyjnie ciut za mało tegoż podkładu. Nie mówię, że nie ma różnicy, ale na pewno nie jest aż taka kolosalna, żeby zapominać o jej przekroju, bo takie coś zdaje się sugerujecie? Sugerujecie inaczej - plecionka nie posiada przekroju, ale posiada w takiej sytuacji jakiś rodzaj przekątnej, który jest ściśle związany z tą "grubością" podaną na pudełku plecionki.

Chłopak chce nawinąć na kołowrotek SPRO FD730 plecionkę o przekroju 0.16mm i bez podkładu się nie obędzie. Podany przez Ciebie sposób z dwoma szpulkami sprawdzi się w konstruowaniu podkładu do każdego rodzaju linki i jeśli mamy wątpliwości, albo np. nie mamy w garażu na stanie akurat odpowiednich przekrojów, lub ciężko nam liczyć metry podczas nawijania (a jest ciężko zrobić to precyzyjnie) to może być to rozwiązanie, które należy zastosować. Z tym asekuranctwem bym jednak nie przesadzał i kupił żyłki więcej, żeby się nie skończyła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jakie twarde argumenty dać fotkę w zeszłym tygodniu nawijałem pletka nihonto 0,16 weszło 150m i do tego podkładu ok 15m z żyłki o,20

ciut więcej ok 200 wchodziło turnamentu ale 0,14

Pozostaje wtedy rant ok 3mm luzu

A 650m pletki 0,16 to chyba na ręce se dowiniesz jeszcze............

i na ten kalkulator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.