Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Spro Passion FD


przemu321

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam. Podepne sie troszke do tematu. Otoz pytanie brzmi, jaki rozmiar do wedki do 15g, lowie na gumy nie ciezsze niz 10gram ale czasem zdarzy sie obrotowka czy wobler? 720? 730?

Nie miałem akurat passiona w ręce ale wędka z cw max 15g to bardziej ustawiałbym się w 2000-2500, a do cw 25-30g w 3000.

Chcę także kupić drugi kij wyłącznie na okonia-boczny trok(wędzisko 2.70 c.w do 15g)i jaki rozmiar właśnie Spro Passion byłby odpowiedni do takiego łowienia??

Jak na okonia to 2,7 uważam za długi nawet z brzegu, 2,45 uważam za optymum. Lepsza akcja niż 2,7m, szybszy a kręcioł od 1000 do 2500 max. Ja do kija 2,45m cw 1-7g używam Shimano Sahare 1000 (czarna, pierwsza generacja, ma już 8 lat nie do zajechania na okoniu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie teoretycznie masz racje co do tego ze lepiej 2000 czyli w passionie 720, tylko czy da on sobie rade z plecionka 0.16 czy 0.14. Bo z zylka 0.20 raczej 720 by sobie poradzil.

Moim zdaniem za grubo jak na plecionkę 0,16/0,14 do wędki o c.w 15g. Ja używam PP 0,15 do kija 7-28g 2,85m i czuje że jest grubo. Napewno producent nie zaleca tak mocnej linki jak chcesz dac do tego kija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam catane 2500 fd i spro pasion fd 730. Catane mam do kija do cw18 gram a spro do kija cw do 20 gram i do tego lzejszego kija za bardzo sie nie nadaje. Spro uzywalem tez do kija 30 gram na sandacze i sie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 3 months later...
  • 3 months later...

Panowie posiadam fajny kijek na który łowie praktycznie okonie:)Na nie także się nastawiam mam przy nim jakis maly kolowrotek dragona i zle nawija zylke.Chce kupić właśnie spro passion do niego i niewiem jaki czy 720 czy 730 wielkokść???Mój kijek to Mikado Lexus Sapphire 260cm cw 13g..Pomoże mi ktoś?A może coś innego w podobnej cenie polecicie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Zmodyfikuje nieco temat aby nie zakładać nowego. Mianowicie zakupiłem wczoraj Spro Passion 730. Jak na młynek za 125 złotych nie mogłem mieć wygórowanych oczekiwań. Po otrzymaniu przesyłki i pierwszych testach na sucho jestem oczarowany płynnością pracy oraz rewelacyjnym hamulcem. Jego precyzja jak na produkt ze zdecydowanie niższej półki jest wręcz niesamowita. Ok, tyle tytułem wstępu. A teraz mankament. Mój egzemplarz nawija żyłkę na szpule w kształcie "wciętego w pasie" walca., tzn.: u góry i na dole szpuli gromadzi się więcej żyłki co w rezultacie tworzy wspomniany kształt. Jaki jest sposób na wyeliminowanie tego problemu? Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam. Z racji, że w moim wysłużonym Jaxonie bezzarzutowo działa już tylko to , że się kręci :lol: Przymierzam się powoli do kupna nowego kręcioła. O Passionie słyszałem tylko pozytywne opinie, więc rozważam go jako najpoważniejszego kandydata do przejęcia pałeczki po zakatowanym Jaxonie. I teraz pytanie do Was, czy kołowrotek podoła tym warunkom i jeśli tak, to który model wybrać:

przynęty: Blachy do 30g, obrotówki w rozmiarach 4/ 5, spore gumy(kopyto 4" i podobne, na głowkach do 10g), woblery, ogólnie wszystko do 30g- 40g

łowisko: około 11-hektarowy zalew o głębokości do 2,5m, ale średnio 1,5- 2m.

cele :grin: : głównie okołowymiarowe szczupaki (o większe u mnie trudno :lol: ), sandacze, choć nie jestem pewny co do ich spotkania i jak Bozia da to może trafić sie mały sum :mrgreen:

No i teraz to, co ciekawi mnie najbardziej- czy młynek nadaje się do łowienia na plecionkę? Ostatnio w sklepie sprzedawca powiedział mi, że jeśli chcę łowić plecionką bez przeszkód to powinienem szukać kołowrotków w przedziale cenowym od 300zł.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i rady :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) łowie nim sandacze kijek 25g gumy podbijam glownie z kołowrotka główki u mnie to przeważnie 10-15g 2moich kolegów używa go aktualnie przy jigowaniu oraz blachach na szczupaka i nie bylo żadnych problemów z tym modelem szczerze polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten kołowrotek i również z czystym sumieniem mogę go polecić. Używałem do niego plecionkę power pro 0,13 i łowiłem głównie na woblery i gumy. Nigdy nie miałem z nim problemów.

Obecnie zmigrowałem na RED Arc ale Passion będę zawsze miło wspominał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Panowie, który rozmiar kołowrotka wybrać 730 czy 740.

Kołowrotek będzie pracował z kijem HD Pike 10-30g 270cm, plecionką 0,14mm i do tego głównie gumy 10cm z główkami 5-10g.

Niestety obecny kołowrotek Passion 730 uszkodziłem mechanicznie, dlatego się zastanawiam czy nie lepiej wziąć 740, bo kosztuje nieznacznie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam,

Mam pytanie zostałem dziś posiadaczem kija FIUME Spining GUARDIAN M 10-30gr 2,4mt

Wędka

i został mi do kupienia kołowrotek tak za +- 150 zł. rozmawiałem ze sprzedawcą w sklepie o chęci kupna Spro Passion 730 Fd w cenie około 130 zł. i gość powiedział, że lepszą opcją będzie kupienie młynka Shimano Nexave 3000 SFC w cenie 160 zł.

Kołowrotek

Ktoś używał tego drugiego lub podpowie co wybrać? :wink: chcę na to nawinąć plecionkę 0,15 mam zamiar łowić tym sprzętem na jeziorach i czasami na Wiśle.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.