Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wydra


piotr 880

Rekomendowane odpowiedzi

mam udostępniony przez rolnika staw

zlokalizowany w polach , ok 50 m od zagrody [ też w polach ]

i tu zasadnicze pytanie - tej zimy było trochę śniegu i dzięki niemu udało mi się wreszcie zlokalizować złodzieja moich ryb [ wydrę ] były ślady na śniegu które prowadziły rowkiem [ odpływem ze stawu ] do oddalonej o około 400 m rzeczki , w lodzie były 2 wytopione jakby przez źródełka przeręble i wokół nich były pozostawiane niedojedzone głowy po karpiach [ od 0,5 - 1,5 kg

wiem dobrze że zwierzak ten jest chroniony - ale wolał bym mieć gdzie wędkować - coś złowić a nie kupować w sklepie

co zrobić - grodzenie odpada , zbyt duży koszt [ na nie swoim ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Wszystko sie wydaje łatwe proste ale wydra to nie takie głupie zwierzę i na byle co nie uda się złapać; :wink: Zresztą nawet jeśli udałoby Ci się złapac tą wydre żywcem wątpie byś chciał mieć przyjemność poznania się bliżej z rozjuszoną wydrą :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pies, np. wyżeł weimarski lub inny łowiecki albo po prostu duży szybki pies, jak nie masz to możesz pożyczyć.

2. Koło łowieckie, możesz się przejechać, w internecie ludzie pisali, że powinni odstrzelić, odpłatnie lub nieodpłatnie.

3. Trzeci, tym razem już trochę głupawy pomysł. Podobno wydra ma bardzo wyczulony węch, jeżeli masz coś co bardzo człowiekiem pachnie to możesz porozwieszać, np. potem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, Sochon :

1. żaden pies ,nawet myśliwski nie da rady wydrze

2. żadne koło łowieckie nie odstrzeli wydry na terenach prywatnych( a nawet na stawach chodowlanych) wydra jest gatunkiem chronionym tak jak np. bóbr

3.pomysł z zapachem człowieka się sprawdza ale na dziki w ziemniakach( można

skorzystać z pomocy najbliższego fryzjera i poprosić o obcięte włosy, rozrzuca się

je na miedzy i co jakiś czas dodaje nowe- sprawdzone.)

4. jedyna szansa dla piotr 880 to rozmowa w "cztery oczy" z zaprzyjaźnionym

myśliwym lub czekanie aż wydra zamorduje wszystkie większe ryby( ona nie

poluje dla głodu, jak jest syta to zabija dla "rozrywki") i się wyniesie sama

na inny staw z dużymi rybami. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotr 880, a duży masz ten stawek? widziałem kiedyś świetny patent na wydrę, a mianowicie pastuch elektryczny. Podpatrzone na jednej szkółce leśnej, mieliśmy niezłą zagwozdkę jak leśniczy nas zapytał czy się domyślamy co to i po co :?: Taśma była rozciągnięta ok 10-15 cm nad ziemią. Podobno jedyna skuteczna metoda (no może poza "zatruciem ołowiem" :twisted: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieregularny owal ze spadzistym zarośniętym brzegiem +- 70 x 40 m , z wpływem wody i wypływem teren wokoło mokry torfiasty , nieużytki i trzciny

z pastuchem czytałem - ale jak jest równy brzeg , poza tym wydra umie kopać , a u mnie już się do tego stopnia znarowiła że teraz z nudów zaczyna zabijać i kaleczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. jedyna szansa dla piotr 880 to rozmowa w "cztery oczy" z zaprzyjaźnionym

myśliwym lub czekanie aż wydra zamorduje wszystkie większe ryby( ona nie

poluje dla głodu, jak jest syta to zabija dla "rozrywki") i się wyniesie sama

na inny staw z dużymi rybami.

Kurcze na tym forum są miłośnicy przyrody czy krętacze którzy kombinują jak zabić chronione zwierzę. Rozumiem Kolege piotr 880, że to zwierze jest dla niego wielkim utrapieniem ale doradzajmy mu z rozsądkiem. Wydra jest dla mnie zwierzęciem które ma takie samo prawo zdobywania pokarmu jak wszyscy inni :evil: Skoro nie może znalezć pokarmu w naturalnym środowisku to nie "dziwota" że szuka pokarmu w tym stawie :twisted: Jak myślicie czyja to wina? Wydra to piękne zwierze które ja jako wędkarz bardzo lubie. W tym temacie rady powinny byc zgodne z prawem :evil:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gojk, na tym forum i na innych zresztą też nikt nikomu nie doradza jak uśmiercić zwierzę, gdyby tak było to cała edukacja nowego pokolenia ,i starszych których trzeba przekonać do nowego łowienia"złów i wypóść" ro9zbiła by się o mur "starego myślenia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większość ryb wypuszczam , a będą nad otwartymi wodami widzę np łowienie prądem dzwonię pod 112 , więc proszę mnie nie potępiać

co by każdy z Was zrobił jak by codziennie ktoś wyciągał Wam z konta [ powiedzmy ] 20 zł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc proszę mnie nie potępiać

Ja Ciebie absolutnie nie potępiam a wręcz rozumiem ale z tym problemem trzeba sobie poradzić jakoś zgodnie z prawem i humanitarnie;) Dlatego pomysły w tym temacie niech będą zamieszczane posty jak się pozbyć tego szkodnika bez "całkowitego unieszkodliwiania go"

gojk, na tym forum i na innych zresztą też nikt nikomu nie doradza jak uśmiercić zwierzę, gdyby tak było to cała edukacja nowego pokolenia ,i starszych których trzeba przekonać do nowego łowienia"złów i wypóść" ro9zbiła by się o mur "starego myślenia"

Myśle że nie miałeś złych intencji. Lecz ta rade była conajmniej niestosowna na takim forum :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie może znalezć pokarmu w naturalnym środowisku to nie "dziwota" że szuka pokarmu w tym stawie :twisted:

Wydra poluje głównie dla "zabawy". Myślę, że karp bez tylnej częsci ciała miałby wiele do powiedzenia i Tobie i wydrze.

piotr, podpytaj myśliwych, czy nie ma żadnej pułapki na zwierzaka. Jakieś sidła czy coś... Szczerze ubolewam. Swoją drogą na twoim miejscu załatwiłbym to inaczej. Wszak chodzi o własny majątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy, w myśl ustawy o ochronie przyrody to tak na prawdę nie możemy zrobić nic, co naruszyło by "nietykalność osobistą" tego zwierzaka. Za wyjątkiem stawów znajdujących się w obrębach hodowlanych wydra znajduje się pod ochroną ścisłą czyli nie wolno jej zabijać, chwytać, płoszyć, niszczyć legowisk, wybierać młodych i tak dalej. Czyli zgodnie z prawem to jesteśmy w czarnej d... niestety. Myślę że sytuacja jest nieco patowa i najlepiej albo ją zniechęcić, bo zwierzak jest płochliwy i stroni od człowieka, albo się zakumplować :mrgreen:

piotr 880, a tak poza tematem, kolega z branży? :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydra poluje głównie dla "zabawy". Myślę, że karp bez tylnej częsci ciała miałby wiele do powiedzenia i Tobie i wydrze.

Być może się tak zdaża. Nieznam dokładnie upodobań tego zwierzęcia. Ale czy widziałeś by wydra dla zabawy łapała ryby w rzece? Raczej nie ponieważ w rzece ryby mają silniejszy instynkt zamozachowawczy, więcej kryjówek i dużo ciężej jest tam wydrze je złapać. A w stawach zazwyczaj jest równe dno, żadnych kryjówek, ryba stoi obok ryby i co tu dużo gadać ryby hodowlane niemają tak silnie rozwiniętego instynktu więc poprostu są głupsze.więc wydra może sobie na takie coś pozwolić. Nie wiesz również czy do takiego karpia wydra nie wróciła by po kilku godzinach go zjeść. Również może się zdażyć że wydra sobie pozwoli na taką "zabawe" na wiosne kiedy to próbuje nauczyć młode polować. Niestety kolego to nie wydra jest intruzem, To my jesteśmy intruzami na terenach na których niegdyż być może były lasy, rzeki, łąki a teraz traktujemy to jaką swoją własność. Dlatego nimożna jej traktować jako szkodnika którego trzeba zabić. Ja bym proponował koledze poprubowanie zabawy z pułapkami "zapadniami" w które można wydre schwytać żywcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wnyki czy sidła to przesada napewno są jakieś sposoby żeby ją złapać i wywieść wariant z psami też nie byłby głupi ale o takich możliwościach nie piszmy na forum moze podsuwajmy pomysły tego typu na priv bo w sumie duzo ludzi to czyta a wydry mają immunitet :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gojku, zapewniam cię że mój wyżeł dałby sobie radę, owczarek niemiecki również, aczkolwiek szkoda je kaleczyć

Niedoceniasz wydr :wink: Wróże że jeżeli wydra by się znalazła z psem w wodzie zwycięstwo było by po jej stronie. Na brzegu przy jakimś niezaprawionym w walce psie również :wink: Mimo to pies byłby dobrym rozwiązaniem bo do walki między nimi raczej by nie doszło a mało wiele by sobie poradził z przepłoszeniem tego "zwierzątka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.