Skocz do zawartości
tokarex pontony

Gdzie na ryby w marcu...?


piotreksalek

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj Sebol!

No to, ze sie tak kolokwialnie wyraze, j.. nie urywa... :lol:

Ja jestem tak wogole z Warzymic...

Z tym SUMem tez juz myslalem... Z tego co znalazlem w necie ich pozwolenie kosztuje 60 PLN za rok i mozna na nie bez dodatkowych oplat lowic z lodzi. Nigdzie natomiast nie znalazlem wykazu, gdzie dokladnie mozna lowic... Mniej wiecej, to wiem ale przydaloby sie dokladnie wiedziec, gdzie wolno stanac, zeby uniknac nieporozumien... :cool:

Pozdro i lepszych wynikow, chociaz pogoda nie zacheca do wypadu nad wode... :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

@luk1234

Dzieki za link. Z tego wynika, ze Urzad Morski w Szczecinie (SUM) wcale nie wydaje zezwolen na swoje wody, tylko OIRM w Szczecinie....

Postanowilem wykupic to pozwolenie... 49 peelenow to nie az taki majatek a mozliwosci zwiekszaja sie maksymalnie w porownaniu do PZW... :twisted:

Jeszcze raz dzienks :wink:

Pozd

Piotrek

:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wpłaciłem 49.- PLN na konto SUM, a właściwie OIRM... Mam zamiar wybrać się jutro na ich wody... Pozwolenie mogę odebrać dopiero w piątek, ale chyba nie powinno być problemu...? No i pytanie: dokąd pojechać? Jezioro Dąbskie? Nigdy nie łowiłem na SUMie, więc bladego pojęcia nie mam, gdzie się tam podziać z moim feederkiem ewentualnie spławikiem... Czy okolice wsi Bystra i Czarna Łąka są ciekawe? Jakieś inne propozycje na następne kilka dni? Jeżdżę samochodem, więc interesuje mnie również, jak na proponowane łowiska dojechać na 4 kółkach... :wink:

Serdeczne pozdro

Piotrek :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak wieś czarna łąka to przede wszystkim spławik dobrze mieć tam bacik ale zwykła wędka też zdaje zadanie. feeder to na duzym porcie mozesz sprobowac ale niewiem jakie tam jest dno wiem ze kamieni troche jest , obok czarnej łaki 3km jest miejscowośc lubczyna tam tez mozesz polowic . A jak nie to zostaje stary elewator w dabiu obok plazy miejskiej ale tam tez splawik . ewentualnie feeder to tylko most clowy na regalicy :) a propo czarnej laki to do niej mam ok 3 km :) takze tam wlasnie jezdze na plotki okonki i krasnopiory :) polamania kija zycze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info Sebol!

Byłem w Lubczynie w porcie, porciku właściwie... Pobawiłem się trochę z okonkami i krasnopiórkami, wszystkie wylądowały w wodzie... Niemowlaki do 15 cm... Było tego ze 30 sztuk... Fajna zabawa. Inaczej miejscowi wędkarze... Niestety M A S A K R A!!! Było dwóch takich, co siedzieli od rana miało razem z 50/60 szt... Wszystkie poszły NA KOTLETY!!! a były i takie ok. 10 cm... Żal po prostu... Inni też nie lepiej... A było ich z 10/15... i każdy miał po wiaderku takiej drobnicy... Ja Też nie gardzę świeżą rybką z patelni ale bez przesady... u mnie wszystko poniżej 25 cm wędruje do wody...

Może jutro spróbuję koło tego elewatora, jak tam dojechać samochodem? Jakaś ulica w pobliżu może...? A potem może z godzinkę pod Cłowy... Zobaczę...

narka

P. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotreksalek
Ulica portową do samego konca dojedziesz na Elewator. powiem inaczej najlepiej jechać ulicą goleniowską skręcić w uliczkę ul.portowa po prawej stronie jak skręcisz masz LIDL market , jedziesz prosto ok 1,5 km mijasz kolejno po lewej boisko , szkołę rolniczą , malutkie rondo przez które jedziesz dalej prosto i dojeżdżasz do brukowanego zakrętu w lewą stronę.Nie skręcasz tylko przecinasz zakręt prosto i na wprost już masz starą bramę od Elewatora i od bramy zaczyna się kanał który wchodzi do jeziora . Myślę że dobrze podpowiedziałem aha auto śmiało możesz zostawić tylko nie zagrodź komuś drogi :) pozdrawiam i życzę udanych połowów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników forum ze Szczecina i nie tylko

Postanowiłem w tym roku zająć sie wędką nieco bardziej poważnie niż dotychczas i spedzać więcej czasu nad wodą

problemem jest moje małe doświadczenie

mam nadzieję, że przy pomocy kolegów wędkarzy doświadczenie wzrośnie.

Moja ulubiona dyscyplina to spinning. ulubiona rybka - okoń. Dotychczasowe miejsce połowów to Widuchowa, gdzie mieszka mój kuzyn, który zdaje się łowić ryby codziennie. Stąd, jeśli ktos potrzbuje informacji o tym akurat miejscu - służę pomocą.

chciałbym spytac kolegów:

gdyby mieli wolny tydzień 12-16.04.2010 r., gdzie pojechaliby pospiningować z nadzieją na okonia, a może klenia- parnica, inoujście, lubczyna, wolin ?

jeśli ktoś ma wolne w tygodniu to chetnie zabiorę na wspólne wędkowanie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Sebol!

Jeszcze tylko po kwit do OIRM i na Dąbie.

A propos kwitu: znów się pomyliłem myśląc, że w naszym pięknym kraju coś jest normalnie...

Jak już pisałem dokonałem wpłaty na konto OIRM i myślałem, że z kartą wędkarską i dowodem wpłaty mogę sobie spokojnie moczyć kija... Do odebrania pozwolenia oczywiście, bo pogoda ładna a Państwo Urzędnikostwo z OIRM tylko we wtorki i piątki otwierają swe podwoje dla Żuczka-Wędkarza... Żeby nie było, napisałem maila do OIRM z powyższymi zamiarami. Dziś odpowiedź:

------------------

Szanowny Panie,

Z przykrością informuję, że obecnie obowiązujące przepisy nie dopuszczają takiej możliwości.

Być może w przyszłości, po wejściu w życie nowej ustawy o rybołówstwie morskim, takie rozwiązanie będzie legalne - w projekcie nowej ustawy przewidziano stosowne uregulowania.

Pozdrawiam.

z up. OIRM w Szczecinie

Jerzy Doerman

kier. Wydziału Rybołówstwa Morskiego

---------------------------------------------

No dzięki Bogu nie czekałem na tę odpowiedź i pojechałęm wczoraj na ryby... Opłat dokonałem, więc nie mam sobie nic do zarzucenia a i przed sądem wygrałbym sprawę, bo wydanie pozwolenia jest zależne WYŁĄCZNIE od dokonania wpłaty, w moim przypadku 49 PLN, co z kolei oznacza: masz dowód wpłaty - masz pozwolenie.

Trochę wędkowałem w Niemczech i chyba już tylko tam przepisy dotyczące wędkowania są jeszcze bardziej pogrzane niż u nas...

Jak wczoraj siedziałem w Lubczynie nad wodą, obserwowałem trochę ludzi. Wszyscy miejscowi bardzo mili, chętni do pogawędki itd... ale w dłuższych rozmowach wychodziło, że jeden zapomniał dokonać wpłaty na SUM, drugi myślał, że PZW mu wystarczy, choć od stycznia łowi bez opłat, nie wspominając o młodzieży, która nagminnie SZARPAŁA wszystko, co poruszało się po portowym dnie...

Ludzie mili, ale mentalność wędkarska....... eeeeeh... :oops:

Pozdrawiam Szanownych Kolegów po kiju!

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotreksalek
dla mnie to takie trochę dziwne , ja kupiłem pozwolenie sum w lutym 8. Poszedłem do domu marynarza ul.starzyńskiego8 i tam wypełniłem druk , obok bank , zapłaciłem dostałem potwierdzenie i wróciłem z powrotem i babcia wypisała mi od ręki kartę . całość z wypełnianiem druku przelewu ok 10 min a zapłaciłem 52 zł :) bo 3 zł przelew :) a wrócę do lubczyny bo prawda że miejscowi wędkarze mili i uczynni ale połowa z nich nawet karty wędkarskiej niema :) uroki wsi . Jak mam sąsiada zapaleńca i prawie codziennie siedzi na rybach na lubczynie to mówił ze nigdy nie miał kontroli :( a szkoda bo jeden z 2 dostali by kare i skończyło by się :) pozdrawiam i życzę połamania kija .

piotreksalek może kiedyś byśmy razem powędkowali skoro odwiedzasz moje okolice :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie cała procedura trwała jeszcze krócej, bo zrobiłem przelew internetem, więc nie musiałem zapylać do banku... :lol: Zapłaciłem 49 PLN, wydruk dowodu wpłaty dałem miłej Pani na Starzyńskiego, wypełniłem druczek, 5 min. później miałem pozwolenie w kieszeni...

Nie działają na mnie tłumaczenia typu: Panie, pińdziesiąt złoty to dla mnie za dużo! Mało zarabiam, mam małą rentę...... itp itd...

Za to można łowić CAŁY ROK!!! Są urodziny, imieniny, Mikołaj, Zając i inne krasnoludki... Jak jest tak ciężko, to zamiast siódmego krawata albo kolejnej flaszki od Szwagra niech się Rodzinka Szanowna zrzuci na składkę!!! :evil:

Co do wspólnego wędkowania, to generalnie bardzo chętnie. Trochę u mnie krucho z wolnym, chyba, że mam L4 ale myślę, że na pewno coś się da wykombinować... A jako, że po pierwsze wędkuję od stosunkowo niedawna a po drugie w tym roku pierwszy raz wykupiłem SUMa i absolutnie nie znam tych wód i z miłą chęcią dam się wprowadzić w ich tajniki przez doświadczonego Kolegę po kiju... :cool:

W tę sobotę, w zależności od pogody, chciałem się wybrać z moim 12-letnim synem nad wodę. Jakby co, to możemy się kontaktować przez GG. Mój numer to 2527055.

Pozdr

Piotrek :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Witam Kolegów szanownych!

Jako, że dzisiejszy wypad na rybki zaliczam do średnio udanych, jeżeli chodzi o wyniki (zero brań, zero ryby, ale całkowite i totalne ZERO!!!), chciałbym spróbować w innym mjejscu (byłem koło mostu cłowego i na Parnicy). Czy ktoś z Was wie, czy w Lubczynie już zszedł lód na marinie? A jeżeli nie, to gdzie na okonia albo na ładną płotkę w okolicy Szczecina? Mam PZW i SUM-a, więc trochę możliwości powinno być... Z góry dzięki!

Do zobaczyska nad wodą! :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja zauważyłem, że chyba jakieś cholerstwo się wytarło, bo przy brzegach na Dziewokliczu już pływają jakieś maleństwa po kilka minimetrów :mrgreen: może niedługo okoń zacznie je ścigać i będzie można połowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, jakaś przeźroczysta drobnica wszędzie pływa... Dobrze, znak, że coś się rozmnaża... Będzie co łowić... hehe... A tak poza tym to zaliczyłem wczoraj Siadło Dolne, Dziewoklicz, Wyspę Pucką i Parnicę i zero ryby... :???: Co prawda oprócz 2 jazgarków na Siadle NIKT NIGDZIE NIC NIE MIAL..... (nie za dużo tych zaprzeczeń....?) ale i tak w siebie zwątpiłem... :oops: Ani jednej zdechłej płotki!!! chyba poczekam aż się naprawdę ciepło zrobi... :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem dzisiaj tu i tam :mrgreen: Temperatura wody na poziomie 2 do 4 stopni w spokojniejszych miejscach. Jedyne co to udało mi się wyczochrać 2 okonie na czerwonego strimerka, dostałem też cynk, że na wodach RSR już łowią bolki w kilku miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od punktu patrzenia, co kto woli. Ja osobiście łowienie Bolków na wodach RSR zaczynam dopiero od mniej więcej połowy kwietnia, może nawet ciut wcześniej i nigdy nie zdarzyło mi się, żeby ryba ociekała mleczem czy była wypchana ikrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No polowa kwietnia to rozumiem... Wtedy juz nikt niczym nie ocieka... :wink:

A tak poza tym, to moze ktos napisze, gdzie jest szansa pobawic sie w weekend w wedkarza...? :cool: Lodu juz chyba nigdzie nie ma? Marina kolo plazy w Lubczynie juz obfituje w okonka? A moze nasza Krolowa Rzek znow pelna plotek? Chce wyskoczyc z synem nad wode, bo w zeszly weekend nawet pukniecia nie bylo... :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wkoncu w sobote wybiore sie na rybki lod juz zszedl z czarnej laki ploteczki pokazaly sie na elewatorze wiec sprobuje je zlapac na czarnej zdam relacje w niedziele pozrawiam jak ktos chetny to szukac bede ubrany w moro wojskowe i w malym porcie bede lowil :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bede w malym porcie prawdopodobnie obok dawnego hangaru na lodki, bede w godzinach albo od 7 albo od 9 do ok 12 -13 szukaj seledynowgo lanosa hatchbak bedzie stal przy wale :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrek jak wjzdzasz na czarna lake i wchodzisz na wal po lewej stronie masz plaze , 10m od plazy na prawo jest duzy port (duzy dlatego bo kiedys jachty tam cumowaly, 20 m na prawo od duzego portu jest maly port tam bedzie droga i z walu widac wszystko ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.