Skocz do zawartości
tokarex pontony

Łowisko Zofijówka


JACooL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukam informacji na temat tego lowiska.

Wiem tylko ~gdzie jest i to ze jest lowiskiem specjalnym.

Mysle, ze lowisko moze byc "fajne", bo opiekuja sie nim 3 kola. Sporo osob ma uprawnienia do kontroli, wiec klusoli i innych kombinatorow moze to zniechecac :)

Moze ktos z forum mial przyjemnosc moczyc tam kija i skrobnie cosik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Informacja o regulaminie połowu:

REGULAMIN ŁOWISKA ZOFIJÓWKA

1. Wędkujemy na dwie wędki z brzegu.

2. Metoda wędkowania dowolna

(spławik , spining 1 wędką , koszyczek)

3. Zakaz połowu z wyspy i środków pływających.

4. Ustala się wymiary ochronne :

a) lin-25 cm / 2 szt. na dobę,

B) leszcz-20 cm,

c) okoń-18 cm,

d) płoć- 15 cm,

e) wzdręga-15 cm,

f) karp-30 cm/ 2 szt. na dobę (łącznie z amurem),

g) amur-40 cm/ 2 szt. na dobę (łącznie z karpiem),

h) szczupak_45 cm/ 1 szt. na dobę ( okres ochronny od 01 grudnia do 30 kwietnia),

i) sandacz-45 cm/ 1 szt.na dobę,

j) sum-70 cm/ 1 szt. na dobę,

k) węgorz-40 cm

5. Łączna waga ryb nie może przekraczać 5 kg.

6. W pozostałych kwestiach obowiązuje regulamin PZW.

7. Nieprzestrzeganie postanowień regulaminu spowoduje utratę zezwolenia.

Uprasza się o zachowanie czystości na stanowisku i łowisku.

Występujące gatunki ryb : Amur, Jaź, Karaś, Karp, Krąp, Leszcz, Lin, Okoń, Płoć, Sandacz, Sum, Szczupak, Węgorz, Wzdręga,

Do kontroli na łowisku upoważnieni są członkowie zarządów kół :

- KLEŃ

- LUTOMIERSK

- KOLUMNA

oraz PSR , SSR , POLICJA

Państwowa Straż Rybacka tel. (043) 827-10-00

Regulamin obowiązuje w 2010 roku

Adres:

Kontakt: Lutomiersk ul. Ogrodowa 2 m. 4 (Dom Nauczyciela) tel. (043) 6775 111 , kom. 608 41 00 24 u p. Zygmunta Kozieła - skarbnika Koła Lutomiersk - wtorek i piątek każdego tygodnia od godz. 10.00 do godz. 19.00

Opłaty: cena zezwolenia na połów ryb na zbiorniku w roku 2010 wynosi : dla członków kół Kolumna, Kleń i Lutomiersk - 20 zł, dla wędkarzy z okręgu Sieradz - 50 zł, dla członków PZW z innych okręgów - 70 zł

Miłej lektury Jacku :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok :) to znalazlem i praktycznie tylko to...

Moze ktos moczyl tam robala i moze napisac cos z doswiadczenia.

Nie wiem czy robic doplate czy "szkoda pradu"

Dodatkowo teraz zauwazylem ze lowisko nazywane jest na 2 sposoby :)

Zofijówka i Zofiówka

kurcze ale dziwna nazwa, sam juz nie wiem czy dobrze napisalem w temacie watku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo teraz zauwazylem ze lowisko nazywane jest na 2 sposoby :)

Zofijówka i Zofiówka

kurcze ale dziwna nazwa, sam juz nie wiem czy dobrze napisalem w temacie watku....

hehe:D

Łowisko może być fajne,przy okazji doczytałem że ładne rybki tam poławiali.Podobno dobrze zarybiane i często kontrolowane,ja bym sie skusił ale mam za daleko co by tak jeżdzić często a szkoda!!!

Szlak mnie trafia bo w moich okolicach ciszko o takie zbiorniki a jeszcze o sandaczu to już zapomnieć trzeba :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie jak piszesz "zarybiane i _czesto_ kontrolowane"

Mam nadzieje, ze przy takim podejsciu jest szansa na jakies wyniki...

Szkoda tylko, ze (chyba) wszystkie lowiska specjalne w okolicy to wody stojace, bo ja wole jak mi woda plynie ;)

Zobaczymy, moze ktos wedkujacy sie wypowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płynie nie płynie skorzystał bym dla tych sandaczy:D oh jak ja lubię łapać z opadu a jak wiesz w mojej okolicy marne szanse na ładne sandałki:/ podobno już rosną na rydwanie ale to tak cięszkie łowisko że tam to kadra miała by co robić:D:D:D

Byłem pomoczyć patyka na bzurce ale rybki tak jakby brak-trzeba czekać!!!

Ah odbiegłem od tematu :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://foto.onet.pl/52p1p,dh8ku701i

Ja do tego łowiska nie jestem przekonany,

byłem w sklepie na stawami to miejscowi się śmiali że oni już zadbali o to żebym ja nie złowił ,po zarybianiu to nad wodą wszyscy miejscowi siedzą.

Kolega dwa tygodnie wędki w wodzie 24godz na dobę i jednego karpia około 2kg.

Może się coś zmieniło nie łowiłem tam dwa lata .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sandacze po 30cm to można złowić nawet na robaki.

Trzeba wędki zarzucać w na środek w kanał ,obok wyspy.

Na żadne potwory nie ma co liczyć ,na małym stawie są duże bąki ale w lato nie da się połowić zarasta teraz na wiosnę można próbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata wstecz to ja tam żadnej kontroli nie widziałem,często wtedy wyjeżdżałem nie raz i dwa razy w tygodniu ,w sezonie to nie ma po co tam jechać ludzi jak na deptaku i spacerujących biesiadujących,obok mnie imieninki się odbywały całonocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPINI Zofijowka to nie jest prywatne lowisko - tylko specjalne PZW,

komercja nawet fajna jest w okolicach Ozorkowa - "Ciosny" ze 2 lata temu b.czesto tam moczylem kije. Twoje ulubione sandalowce tez tam plywaly :) Tylko ... za rybki trzeba placic. Biala rybka bez problemu odhaczona i spowrotem do wody, a z drapieznikiem - sam wiesz jak czasem potrafia lyknac ...

EDMIND Ja bede mial doplate 20zl (Klen Pabianice), ale i tak chyba najpierw sie przejade zobaczyc co tam sie nad woda dzieje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHELEK, w naszej okolicy jest komercja? Pierwsze słyszę, zapewne jak by była warta swojej ceny to bym zapłacił choćby dla świętego spokoju i dla jako takich połowów.

Że ja nie mieszkam nad zaporami :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumieliście mnie jak byłem na piwku w sklepie to sobie pogadałem z miejscowymi kolesiami i powiedzieli mi że --oni już zadbali oto żebym ja nic nie złowił-----

mają mowa siatkę 80m ---- karpie ze stawu to im nie smakują --itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze mowili prawde, ale ... tam gdzie jest ryba zawsze znajda sie klusole niestety. Pocieszajace moze byc tylko, ze odlawianie odbywa sie bez uzycia pradu.

Siatka

- nie zrobia tyle krzywdy rybom co pradem

- nie wylawia mniejszych (ktore urosna), a i duze tez pewenie sie uchowaja jakies ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHELEK, w naszej okolicy jest komercja? Pierwsze słyszę, zapewne jak by była warta swojej ceny to bym zapłacił choćby dla świętego spokoju i dla jako takich połowów.
Parę łowisk jest !!! :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Nikt nie jezdzi nad Zofijówke ? :)

Pytanie o dojazd (chyba Edmund sie bedzie znal :) bo tylko on w watku sie wypowiadal o tym lowisku)

chcialem sie przejechac i zobaczyc z bliska ta wode. Nie wiem jak lepiej pojechac, czy przez Lutomiersk, czy przez Sarnow/Beldow i jak dojechac najlepiej do wody - jezeli tam jest taka opcja ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.