Skocz do zawartości
tokarex pontony

Do jakich metod połowu stosujemy multiplikatory?


Surfi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem nie doświadczonym wędkarzem i do końca nie wiem do jakich metod połowu najlepiej sprawdzają się multiplikatory i co w nich jest lepsze niż w normalnych kołowrotkach?

Bardzo Proszę o Odpowiedz...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Multiplikator jest stosunkowo lepszym kołowrotkiem od zwykłego. Jest mocniejszy i trwalszy (wykonany z dobrej jakośći tworzywa), można na niego nawinąć naprawdę sporo żyłki lub plecionki (nie bez powodu są wykorzystywane do połowów sumów czy ryb morskich, lżej nawija się na nie żyłkę lub plecionkę w trakcie holu (podobno), jeśli już łowimy na duże ryby to są doskonale przystosowane do pasów na wędkę (wygodniej się ściąga żyłkę lub plecionkę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenowo to raczej od 250zł w górę. Tańsze również znajdziesz, ale jak kupujesz multiplikator to wydaj więcej. Ja może sobie kupię właśnie taki za 250zł jak do Norwegi będę jechał. Jeśli jesteś początkującym wędkarzem i co do łowiska i ryb nie masz wysokich wymogów kup sobie lepiej normalny kołowrotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multiplikator jest stosunkowo lepszym kołowrotkiem od zwykłego. Jest mocniejszy i trwalszy (wykonany z dobrej jakośći tworzywa), można na niego nawinąć naprawdę sporo żyłki lub plecionki (nie bez powodu są wykorzystywane do połowów sumów czy ryb morskich, lżej nawija się na nie żyłkę lub plecionkę w trakcie holu (podobno), jeśli już łowimy na duże ryby to są doskonale przystosowane do pasów na wędkę (wygodniej się ściąga żyłkę lub plecionkę).

Przepraszam ale bredzisz. Skoro lepsze to czemu multiplikatora do matchowki nie zastosujesz:)?

Jest lepszy bo zylka nie zalamuje sie pod katem jak w przypadku standardowego na kabłąku.

Multiplikatory maja tez wady...wada jest na pewno masa wyrzucanej przynety, i bardzo problematyczne poczatki, gdyz duzo latwiej na multikach splątac żylkę....

Multiplikator imho to tylko do polowow okazów, oraz do castingu:), z drugiej strony w przypadku spinningu z powodzeniem mozna stosowac zwykly kolowrotek z hamulcem przednim:)

W przypadku multika na casting jest problem niekiedy z doborem kija i multiplikatora...moze sie okazac ze pazur na wedce castingowej, nie bedzie pasowal do upatrzonego multiplikatora ktory bedzie posiadal za wysoka stopke.....fakt jest niezaprzeczalny ze jak ktos zacznie lowic multiplikatorem do zwyklego nie chce wrocic:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam multiplikatorów typu Cormoran CORBOSS 610 do łowienia karpiowego i na martwą rybkę wtedy kiedy wywożę zestawy na znaczne odległości.

Jest to typ kręciołka który wisi pod wędką i nie trzeba specjalnych wędek z pazurem.

Ma licznik odległości wysuniętej żyłki dzięki któremu nie sposób przewieść zestawy poza nęcone łowisko.

Nie skręca żyłki w odróżnieniu od tradycyjnych kołowrotków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wędkarzyk napisał/a:

są doskonale przystosowane do pasów na wędkę

Wędkarzyk, co przez to rozumiesz? , mógłbyś rozwinąć

Jeśli łapiemy np. na morzu dosyć sporo lub spore ryby możemy założyć sobie pas wędkarski. Jest to pas, na którego przodzie znajduje się specjalny otwór na wędkę, który jest "ruchliwy". Stosunkowo lepiej się ciągnie rybę po włożeniu wędki z multiplikatorem niż ze zwykłym kołowrotkiem (takie odczucie mam ja).

Przepraszam ale bredzisz.

Przepraszam za trochę niejasności. Chodziło mi bardziej o połowy ryb morskich i sumów. Faktem jest, że nie wszystko jest idealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wędkarzyk napisał/a:

są doskonale przystosowane do pasów na wędkę

Wędkarzyk, co przez to rozumiesz? , mógłbyś rozwinąć

Jeśli łapiemy np. na morzu dosyć sporo lub spore ryby możemy założyć sobie pas wędkarski. Jest to pas, na którego przodzie znajduje się specjalny otwór na wędkę, który jest "ruchliwy". Stosunkowo lepiej się ciągnie rybę po włożeniu wędki z multiplikatorem niż ze zwykłym kołowrotkiem (takie odczucie mam ja).

Wazniejsze jest wtedy czy wedka ma dolnik przystosowany (odpowiednio zakonczony) do pasa wedkarskiego, niz to jaki kręciołek zamontowano...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.