Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Staw Ochaby


Tomek2581

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie mam pytanko czy znacie stawy w Ochabach?Stawy się znajdują przy głównej trasie Katowice Ustroń.Jadąc w kierunku Ustronia są po lewej stronie.Tam jest kilka stawów.Był już ktoś tam w tym roku?Jak tam wygląda sytuacja?Macie może jakieś namiary na właścicieli?szukałem na necie ale nic nie mogę znaleźć;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Witaj

W Ochabach jest faktycznie kilka stawów.Jadąc w stronę Skoczowa i Ustronia po prawej stronie znajdują się akweny "Żwirownia Stara",zaś po lewej stronie są stawy "Żwirownia Nowa" i zbiornik "Marcel".

Obie żwirownie to wody Koła Wędkarskiego PZW Skoczów i z tego co wiem można wykupić zezwolenia jednorazowe-dniówki.

http://www.pzw.org.pl/skoczow/cms/1193/historia_kola

Jeżeli chodzi o zbiornik "Marcel" to leży on na terenie ośrodka wypoczynkowego.

http://www.marcel.go3.pl/marcel.htm

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za informację.Ktoś mi mówił ze te stawy są tylko prywatne bo teren jest ogrodzony płaci się tam od wędki a później za złowioną rybę od kilograma.Wiem też jak robi się cieplej to właściciele wpuszczają sumy afrykańskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem w Ochabach są tylko te łowiska,zaś to o którym Ci opowiadano to może łowisko prywatne w Bąkowie,które jest faktycznie ogrodzone i znajduje się przy dwupasmówce,w drodze na Skoczów :?:

Jadąc od Katowic najpierw mijasz Bąków a następnie są Ochaby :wink:

Odnośnie akwenu "Marcel" w Ochabach- na wiosnę nie ma tam zbyt wielu wędkarzy i jest spokój, ale za to ciepłym latem ,a zwłaszcza w weekendy dosłownie tłok biwakowiczów,grillowiczów itp. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Bąkowie nie łowiłem ale znajomi opowiadali,że staw jest dość intensywnie zarybiany(głównie karpiem),co jest raczej typowe dla takich właśnie łowisk.

Przejeżdżając obok tego łowiska zazwyczaj widać wielu wędkarzy a często bardzo wielu :cool:

Marcel jest taki nieco zagadkowy.Ma miejsca głębokie po kilka metrów i płycizny,są górki podwodne i wysepki na środku.Kiedyś jak kopano tam żwir i woda stopniowo zalewała to zarybiano karpiem i szczupakiem. Pózniej właściciel tego ośrodka-KWK Marcel zarybiał.

Coś wpuszczali miejscowi wędkarze ale obecnie ile jest ryb i jakie na tym zbiorniku to trudno mi powiedzieć :?:

Sam łowiłem płocie,wzdręgi,klenie,okonie.Trafiło mi się kilka szczupaków i karpi.

Latem można obserwować piękne sztuki amurów i karpi,które wygrzewają się pod powierzchnią. Są wędkarze w naszym kole,którzy swe medalowe okazy złowili właśnie w tym niepozornym zbiorniku. Jest to zbiornik raczej dla cierpliwych :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.