Skocz do zawartości
tokarex pontony

Nida


Shimmy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 months later...
przynęty na klenia   Dragon

sama Nida, nieczęsto, natomiast najczęściej Czarna Nida, bardzo ciekawa rzeczka, najczęściej nastawiam się tam na szczupaki, jest ich tam dosyć dużo, chociaż z roku na rok coraz mniej niestety, rzadziej trafia się sandacz, ale mam z tamtąd potoka 56 cm i okonia 43 cm, gatunkowo duża różnorodność bo i lipień ładny się trafia.

Jeśli chodzi o samą NIDĘ to według mnie króluje tam kleń, jaź i boleń

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okolice Bieleckich Mlynow to przede wszystkim szczupak okon klen i jaz.

Ciekawy odcinek masz od Tokarni w gore przez Morawice Bieleckie Mlyny Kuby Mlyny i jeszcze Kawalek w gore. Przynety typowe czyli blaszki gumy paproszki male obrotowki i woblerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze ktos napisze czy wartow ybrac sie do miejsocwosci polozonej przy morawicy " mlyny bielecekie" wie ktos cos na ten temat mianowicie chodzi mi o odcinek przy starym mlynie i wogole jakies ciekawe miejscowki na rzece nidzie[/quote

Przy starym młynie w Bieleckich jest zakaz połowu. Amatorów tam nigdy nie brakuje ale często odjeżdżają z 200 zł mandatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesto jak jade pociagiem z jedrzejowa do kielc to pociag jedzie przez mosta pod kotrym plynie nida i jest obok tego mostu fajne jziorko do ktorego wpada nida i zawsze ktos tam siedzi z kijem tylko nie wiem jak tam dojechac od jedrzejowa jezeli ktos wie to prosze o odp a odnosnie tych mlynow bieleckich to dobrze ze kolego napisales bo mialem tam jechac ale kiedys widzialem lapali tam na drgajaca szczytowke a ja japalem tam kawalek za mostem to tylko klenia 20cm zlapalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Panowie co jest z wami ;) wczoraj przejeżdzałem prze Nide i sie zakochałem w tej rzece, spotkać tak malownicze rzeki to już rzadkość. Wchodzę na forum zobaczyć co w nidzie piszczy a tu ostatnie wątki z 2010r ??? hmmmm???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy na rybach to nikt nie pisze :P To ja może odświeże trochę wątek, ostatnio byłem 2 razy, raz w Zakrzowie za drugim razem w Kijach. Za pierwszym razem nastawiałem się na szczupaki, udalo się złowić jednego. Za 2 razem chodziłem za kleniami, złowiłem jazia i bolenia. Za pierwszym razem miałem kontrole na Nidzie, co mi się w życiu jeszcze nie zdarzyło, a łowie w tej rzece już naście lat. Oby to był początek końca ery kłusowniczej na tej rzece, chociaż i tak jest lepiej niż pare lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
  • 2 years later...

A więc tak Jarosławie. Lata temu ale to baaaardzo dawne lata temu  w tych okolicach była ryba i to zacna, sumy, szczupaki, leszcze, świnki, brzany, węgorze.... itd... itp.... 
Jednak to było lata temu, ostatnie moje wypady w tamte rejony są sprzed jakichś 3 może 4 lat. Woda się na przestrzeni tych lat bardzo pozmieniała. Ogólnie jest tam dość płytko ale wiadomo są dołki i rynny. Na podstawie ostatnich moich tam wypadów mogę powiedzieć iż są tam:
szczupaki - jednak konkretnych nie udało mi się przechytrzyć i nawet takowych nie widziałem, 
okonie - dość sporo drobiazgu ale większe też się trafiają,
jazie i klenie - całkiem fajne wielkościowo jak się je znajdzie,
do tego widziałem bolenie takie do 70 cm oraz leszcze i brzany, te ostatnie może nie w dużych ilościach ale rozmiarowo takie, że mogą zrobisz szybko porządek ze słabym sprzętem. ;)
Wiadomo drobiazg typu płotki, ukleje, kiełbie też się łowiło.
Miejscowi mówili, że dość często po większej wodzie przyłowem są fajne karpie (nierzadko ponad 10 kg) - uciekinierzy z pobliskich stawów.
Na starorzeczach oraz jeziorkach w Pińczowie nie łowiłem więc nie wiele mogę o nich napisać.
Masz duże doświadczenie wędkarskie i widać, że znasz się na rzeczy z nęceniem i łowieniem więc myślę, iż będziesz miał tam wyniki, kwestia raczej znalezienia głębszego miejsca, i znęcenia tam ryby.
Ja ostatnie wypady zaliczyłem do Chrobierza i dalej drogą na Gacki. Za mostem jeździłem w lewo tam jakieś 400-500 metrów drogą polną dojeżdżało się do takiego prostego odcinka i tam była rynna głęboka na około 2 metry. Tam stały brzany i leszcze, wiadomo inne rybki też się tam kręciły. Za mostem w prawo byłem kilka razy nie dalej jednak jak jakieś 500 metrów. Efekty były tam jednak dużo gorsze, jakieś jazie,klenie ale nic konkretnego. Wiadomo przez te parę lat mogło się tam pozmieniać, ale myślę, że jakieś dogodne miejsce do łowienia znajdziesz. :)
A w razie jakby rybki nie współpracowały to lasów z grzybami w okolicy masz pod dostatkiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze jeździłem do Zakrzowa, kilka km obok Pińczowa. Oprócz rzeki było tam parę starorzeczy i dołków, które po wysokiej wodzie były świetnymi miejscówkami. Co do rybostanu to w zasadzie KrzysiekG napisał wszystko. Nie byłem tam już parę ładnych lat, ale ojciec parę razy do roku tam pojedzie. Z tego co go podpytałem to ostatnie lata jest bardzo słabo. Największy mankament to regulacja (szczególnie odcinka przy samym Pińczowie) i niska woda, która utrzymuje się już od paru lat. Ryby ponoć są, ale trzeba poznać rzekę, bo występują wyspowo i niełatwo je namierzyć. Jednym słowem wymagająca rzeka dla wędkarza z samozaparciem :D Co do zbiornika w Pińczowie, dobre łowisko do treningu. Najwięcej jest średniego leszcza, ale inny białoryb również występuje. Co do drapieżnika jest szczupak, okoń, sandacz i boleń. Zbiornik jest płytki, obstawiałbym, że 2,5m-3m maksymalnie, a przeważają miejscówki 1m-1,5m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

NIda odcinek nr 2 na wysokości wsi Sobowice. Totalna porażka. Rzeka płytka, uregulowana. Brzegi gęsto zarośnięte. Brak dostępu - chyba, że z maczetą. Dużo drobiazgu, brak większych ryb. Szczerze nie polecam. Masakra. Chyba że, ktoś lubi łowić na 50 cm wody, ukleje, krąpie, jelczyki i okonki po pare cm... Nie wiem jak sytuacja na innych odcinkach, ale jestem mega zawiedziony :( Szkoda czasu, pieniędzy i nerwów. A miało być tak pięknie.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.