Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kutry


Paździoch

Rekomendowane odpowiedzi

ok dzięki sprawdzę w Kołobrzegu.

Jeżeli masz szukać,to lepiej podzwoń do Darłowa,tam są lepsze łowiska, sam byłem kilka razy z Kołobrzegu na "Nurku",ale znajomi którzy tam mieszkają sami pływają z Darłowa i mnie też to poradzili,więc przekazuję.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Dzwoniłem jeszcze do 3 innych szyprów, którzy potwierdzili sytuację

oni wiedzą lepiej, ale wg mnie 21 km/h nie przekreśla szans na wypłynięcie

kolejne (bardzo wiarygodne źródło dla mnie) tm bardziej http://new.meteo.pl/um/php/meteorogram_map_um.php?ntype=0u&fdate=2009092512&row=346&col=164〈=pl

bądź dobrej myśli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze coś takiego jak urzędowa prognoza, na której bazują wszystkie polskie porty dostępna tutaj: Pogodynka i kilka innych map pogodowych jak windguru, wetterzentrale, itp. Większość z nas (a przynajmniej ja) ocenia swoje szanse na wypłynięcie po przeanalizowaniu sytuacji z wszystkich źródeł, a nie tylko jednego. Akurat w przypadku newmeteo zauważyłem już wielokrotnie, że zaniża prędkość wiatru w stosunku do panujących warunków. Każdy szyper woli odwołać rejs, niż ryzykować i ściągać ludzi z całej Polski, bo może się uda. Chociaż czasem i przy dobrych prognozach wypadki się zdarzają i do wypłynięcia nie dochodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prognozy znam, ale jak widać nie są do końca miarodajne.

Do mnie bardziej przemawia fakt, że szyprowie do których dzwoniłem pytając najpierw o miejsce na kutrze odpowiadali, że mają komplet, ale niestety nie popłyną.

Nikt nie zrezygnuje z zarobku z błahego powodu.

Część grupy pojechała mimo wszystko (bardziej towarzysko niż z nadzieją na łowienie) i dostali potwierdzenie poprzedniej diagnozy- na morzu 6-8 i spotkanie dwóch frontów. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety poranne prognozy pogody zapowiadały ciężki tydzień i tak się też stało!!

Po 10.00 zadzwoniłem do pierwszego armatora, który tylko potwierdził moje przypuszczenia, kutry nie wypływają w morze, wieje i nie wiadomo kiedy przestanie.

Przez to też na przyszły tydzień trudno coś znaleźć bo wszystkich przenoszą.

Nie pozostaje nic innego jak czekać i liczyć na szczęście.

Jeśłi ma ktoś wolne 3 miejsca na przyszły tydzień z Kołobrzegu to chętnie się podłączę. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sprawdzić.

jeśli szyprem będzie p. Józek to możecie być spokojni. Polecam ten kuter byłem na nim kilka razy i nigdy się nie sparzyłem. Sam szyper źle się czuje jak załoga nie łowi więc bez ściemniania i pływania bez sensu szuka najlepszych łowisk. Jeszcze raz polecam. Dajcie znać jak było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

08.10.2009r. - KUTER SCIROCCO.

Przyjechaliśmy do Kołobrzegu 07.10 wieczorem i nocowaliśmy w hoteliku Wieloryb należącego do Armatora - 30zł/osobę, rano kawka, lub herbata przygotowana przez Pana Józefa.

Mimo nieciekawych zapowiedzi co do pogody było całkiem nieźle.

Lało tylko do 5.00 rano potem super pogoda, wiatru zero stan morza 1-2, minusem był brak dryfu, ale mimo to dorsze nie zawiodły. z 14szt. tylko jedna podchaczona za bok, reszta w pysku. Niestety druga połowa zerwana, pobierały bardzo delikatnie.

Na kutrze wszyscy połapali 12-20szt.

Obsługa miła, szyper podejmował decyzję o kolejnym napłynęciu po ustaleniu z wędkarzami.

W cenie dwa ciepłe posiłki, kawa i herbata do bólu, chleb ze smalcem i ogórkami bez ograniczeń.

Minusem brak możliwości odpłatnego przedłużenia rejsu.

Wypad udany, choć do końca przez pogodę i ilość ludzi niepewny .

Polecam wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

24. pazdziernika wybieram sie na dorsze i mam problem bo nie wiem jak sie mam ubrac a nie zamierzam kupywac kombinezonu bo nie wiem czy jeszcze kiedykolwiek pojade na dorsze spodoba sie to moze i sobie kupie . Co bedzie lepsze gumowce czy spodniobuty a moze jakies zimowe obuwie , jak spodniobuty to bym podsput zalozyl spodnie narciarskie .

Z gory dzieki za podpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Proponuję zabrać następujące rzeczy:

-kurtka przeciwdeszczowa

-spodnie przeciwdeszczowe

-kalosze(jeśli można nałożyć na nie nogawkę!)

-dwie pary spodni(jedne na sobie,jedne w zapasie jeśli przemokniemy)+kalesony

-kilka bluz,koszul,ciepła kurtka(i coś suchego na zapas)

-czapka(może strasznie wiać)

-dodatkowe skarpety

-zapasowe buty

-rękawiczki?

-szczypce lub kombinerki(do odhaczania dorszy)

Byłem teraz w niedziele i miałem na sobie:

koszulkę,golf,koszula flanelowa,polar,bezrękawnik

kalosze i trzy pary skarpet

kalesony,spodnie narciarskie,spodnie przeciwdeszczowe

czapka,rękawiczki neopreowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na pewno wygodnie, nieprzemakalnie i bardzo ciepło na tzw. cebulkę, żeby w razie potrzeby zdjąć poszczególne warstwy. No i tak jak pisał Filip powyżej napewno coś na zmianę. Mam nadzieje że Ci się spodoba wędkownie na morzu. No i nie zapomnij się zabezpieczyć przed chorobą morską :lol:

Napisz koniecznie jak było.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.