Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kutry


Paździoch

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętam relacje z przed kilkunastu lat. Dorsze dwucyfrowe nie były rzadkością, skrzynki wypełnione po brzegi . Teraz nawet jak się uda kilka ryb do skrzyni wrzucić to "cienkie bolki" . Dorsz na 3-4 kilo to już "ryba rejsu".  Bałtyk jest przełowiony, na paszę idzie wszystko co w sieci wlezie, brak  stałej wymiany wody sprawia że jest coraz gorzej. Ja by nie dopłaty dla rybaków to żaden kuter nie stał by przy redzie. Sam nigdy nie byłem na dorszach ale rozmawiam z człowiekiem który jeździ co roku i chyba przestanie to robić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

Witam wszystkich. Już się zarejestrowałem aby nie być posądzonym o "konkurencję";) Wkrótce śmigam z kolegami Nurkiem na rejsik i planuję podzielić się wrażeniami. Teraz jednak mam prośbę - czy ktoś pomoże mi zidentyfikować kuter z Kołobrzegu? Załączam zdjęcia z 2010 r. Po zdjęciach nie wiem czy Pegasus One czy inny , czy może jakiś już nie pływający. Nie ja go rezerwowałem, a byłem;)

Załączam fotki (przypominam - z 2010)

Z góry dzięki za pomoc.

M0013969.JPG

M0013971.JPG

M0013980.JPG

M0013991.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Zaliczyłem rejs kolejną jednostką z Darłowa. Kuter Alisia. Cumuje na wschodniej marinie, jednostka średniej wielkości, sporo miejsca do łowienia szczególnie w dziobowej części. 

Mesa pod podkładem- dla mnie to niewielki minusik, ale poza tym dużo plusów. 

Szyper od początku sprawia wrażenie, że wie co robi. Wychodzimy o 5 rano, po 1,5 godziny pierwsze próby na 30 metrach. Początki słabe, ale już po chwili szukania zaczynają wychodzić ryby. 

Łowimy dość regularnie. Napłynięcia celne, ustawienie do dryfu dokładne. Raz jedną, raz drugą burtą do wiatru. 

Z rana w mesie pyszny chleb z domowym smalcem i ogórkiem- do oporu. Nie widziałem termosów z kawą i herbatą. Po południu pyszna zupa- kto miał chęć z dokladką. 

Mechanik/kucharz na poziomie, wszystko na czas. 

Ryby brały bardzo dobrze, więc byli chętni na przedłużenie rejsu o godzinę, z czym też nie było problemu za drobną opłatą. 

Ogółem wrażenia bardzo dobre. Załoga na poziomie, zna się na robocie, nie cwaniakuje. Jedzenie super, jednostka przyjazna do łowienia. Wyniki bardzo dobre. Z czystym sumieniem mogę polecić. 

 

 

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.