Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Uwaga Oszust !!!


Rekomendowane odpowiedzi

Użytkownik o loginie : polokolo okazał sie zwyczajnym oszustem i złodziejem...odezwał się na moje ogłoszenie w sprawie zamianki,chciałem zamienić kij spinningowy na jakiś kołowrotek,wysłałem mu kij ponad miesiąc temu i od tamtej pory kontakt z nim się skończył...tak więc uważajcie na typa o tym nicku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

A ja dodam ludzie MYŚLCIE!

Wysyłam kij za pobraniem, on wysyła kołowrotek za pobraniem potem tym samym i nawet jak ktoyrs przytnie w H** to drugi nie straci...

Nie wiem jak naiwnym byc trzeba zeby wyslac komus cos na piekne oczy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety taki incydent zdarzył mi się pierwszy raz...od kilku lat kupuje i sprzedaje za pomocą internetu i jak do tej pory taka sytuacja mi sie nie zdarzyła,tak mam taki zamiar zgłosić to na policje(dam mu jeszcze kilka dni może sie odezwie)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Właśnie otrzymałem informację od jednego z użytkowników, że został oszukany.

Po krótce:

Wyraził chęć kupna sprzętu wędkarskiego, otrzymał propozycję i dalej nr konta do przelewu.

Kwota niewielka, w danych do przelewu adres, imią i nazwisko - pieniądze przelał.

Jak się okazuje dane osobowe okazały się fałszywe, kontak się urwał. A oszust działa w ten sam sposób na różnych innych niekoniecznie wędkarskich forach i stronach internetowych, wyłudzając drobne kwoty i licząc prawdopodobnie, że nikt go nie będzie za to ścigał.

Jako, że jest to, któraś kolejna już informacja o oszustach, proponuję abyśmy w tym tematacie wspólnie ustalili jakieś dodatkowe standardy, które jeszcze bardziej ochronią uczciwych zainteresowanych kupnem i sprzedażą przed oszustami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory ze to powiem ale zawieranie transakcji na tak zwana "Gębe" jest dla mnie glupota i nieodpowiedzialnościa. Po to jest allegro itp zeby zalatwiac takie rzeczy, a w razie jakichkolwiek problemow jest mozliwosc roszczeniowa. NA przyszlosc jest tez cos takiego jak platnosc przy odbiorze. Nie badzcie naiwni bo ludzie nie ktorzy na to czekaja...

Co do całej sytuacji adres ip i sprobowac namierzyc oszusta. Ale jak piszecie ze to nie pierwszy raz sie dzieje wiec jezeli gosc ma łeb na karku to pieniadze sa nie do odzyskania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to jest allegro itp zeby zalatwic takie rzeczy

Niestety na Allegro tez trafiaja sie oszusci,sam tego doswiadczylem.

Napisalem do Allegro o tym zajsciu to odeslali mnie na policje lub zebym dochodzil swoich racji w sadzie.

Oni umywaja rece a oszust dalej funkcjonuje.Handlarz uzywanymi czesciami samochodowymi.

A ja nie bede za 80 zl lazil po sadach,szkoda czasu i zdrowia :mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miro1956, sprawę Policji zgłaszasz w swoim miejscu zamieszkania. Sprawę prowadzi "Twoja" Policja. Zeznania od gościa stróże prawa wyciągną bez problemu. Jednostka przekazuje wniosek o przesłuchanie swojemu odpowiednikowi w miejscu zamieszkania sprawcy i po kłopocie. Sprawę prowadzi sąd z Twojej okolicy.

Mój kumpel miał taki przypadek i tak został załatwiony właśnie. Nigdzie nie jeździł po żadnych odległych miejscowościach itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do tego jak pisalem ze to handlarz urzywanymi czesciami samochodowymi.

Kupilem urzywany orginalny przeplywomierz powietrza-mial byc dobry,jak sie okazalo po badaniu komputerem byl uszkodzony,wyslalem gosciowi rachunek od mechanika,a on mi odpisal zebym podal przyczyne uszkodzenia-paranoja :mrgreen: Wystawilem mu negatywa a on sie odwdzieczyl tym samym :mrgreen:

Nauczka na przyszlosc ze nie kupuje sie na allegro urzywanej elektroniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jest to, któraś kolejna już informacja o oszustach, proponuję abyśmy w tym tematacie wspólnie ustalili jakieś dodatkowe standardy, które jeszcze bardziej ochronią uczciwych zainteresowanych kupnem i sprzedażą przed oszustami.

Możliwość składania ogłoszeń po napisaniu określonej liczby postów np. 100. Ogłoszenie ukazuje się dopiero po akceptacji admina, który sam decyduje czy ma się ukazać czy nie. Oczywiście Admin nie może brać na siebie odpowiedzialności związanej z uczciwością Ogłaszającego.

Przecież oszustowi nie będzie się chciało klepać jakiejś liczby postów żeby kogoś oskrobać na 100zł... Przynajmniej większa część takich gagatków zostanie wyeliminowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku o którym obecnie wspomniałem, gość miał na allegro konto z dziesiątkami pozytywnych komentarzy... tyle co, że mu obecnie zawiesili.

W przypadku działu ogłoszeń restrykcje w postaci określonej ilości postów, aby coś tam ogłosić, nie wiele zmienią co najwyżej będzie mniej ogłoszeń, a oszust jak będzie chciał to i tak napisze ich określoną ilość.

Moim zdaniem błędem jest podawanie od razu w ogłoszeniu maila lub telefonu, bo wtedy i bez konta na forum oszust może się z wami skontaktować.

Gdybyście podawali, kontakt przez: PW albo mail ale z poziomu konta na forum. To, żeby to zrobić trzeba się zarejestrować i zalogować. A tu już mamy nr IP, host, email w profilu, treść korespondencji a więc wystarczające ślady do namierzenia.

A dla osoby uczciwej, której będzie zależało na kontakcie nie będzie to problem aby się zarejestrować.

I jeszcze jedna rzecz. Często dużo w identyfikacji kupującego, sprzedającego lub użytkownika pomaga google.

Jak dostałem to zgłoszenie o oszustwie to wpisałem nr konta w google i wyskoczył mi temat założony przez oszukane osoby na innym forum w którym gość podawał właśnie to konto, zmieniając tylko dane osobowe - bo to najłatwiej... a więc już mamy informację, żeby nie kupować!

I tak samo profilaktycznie można wrzucić w google inne dane kontaktu nr telefonu, komunikatora, adres email z którego napisał... i sprawdzić czy coś jest z nimi ewentualnie nie tak i być może już gdzie indziej "wypłyneło"

Plus zastosować pomysł z płatnością przy odbiorze a szczególnie w przypadku użytkowników nowych, mało aktywnych i mało wiarygodnych o których nic nie wiemy nawet z profilu i obecności na forum.

I być może do takich sytuacji nie będzie dochodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chciałem zakupic podnóżek do elektrostatyka f5r zgłosił się gośc kogi z tczewa rzekomo, oferował mi sprzedaż za 20 zł + przesyłka wydawało mi się to za tanio więc poprosiłem o przesyłkę za pobraniem nie zgodził się po kilku dniach pisze już jako stritoo z poznania i podaje dane do przelewu tak jak radził tomik wpisałem nr. konta w google i co się okazuje ten gośc wykiwał kilku ludzi na innych forach podając coraz to inne dane osobowe lecz zawsze ten sam nr. konta:11114020040000310270274320 ostrzegam kolegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chciałem zakupic podnóżek do elektrostatyka f5r zgłosił się gośc kogi z tczewa rzekomo, oferował mi sprzedaż za 20 zł + przesyłka wydawało mi się to za tanio więc poprosiłem o przesyłkę za pobraniem nie zgodził się po kilku dniach pisze już jako stritoo z poznania i podaje dane do przelewu tak jak radził tomik wpisałem nr. konta w google i co się okazuje ten gośc wykiwał kilku ludzi na innych forach podając coraz to inne dane osobowe lecz zawsze ten sam nr. konta:11114020040000310270274320 ostrzegam kolegów.

Dobrze, że ostrzegasz, na innym forum zaoferował mi sprzedaż 2 składu do kija za jedyne 25zł z wysyłką gratis, podczas gdy sam kij kosztował ponad 2 stówki, od razu wydawało mi się to podejrzane; na przesyłkę pobraniową nie chciał się zgodzić, kasy nie przelałem, nie jestem taki naiwny. Napewno Tczew, bo mi się określił na Białystok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem kolejnym naiwnym który kupił (właściwie tylko zapłacił za nią) od KOGI (tak teraz nazywa się ten oszust) szpulę do kołowrotka shimano na całe szczęście nie straciłem dużo bo tylko 20 zł ale uważajcie pomimo małych sum nie płaćcie od razu za to co kupiliście najlepiej za pobraniem Złoże co prawda zawiadomienie do prokuratury może pomoże i złapią hu.. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chwalicie płatność za pobraniem nie jest to do końca takie dobre znajomy w ten sposób kupił sobie cegłówkę zamiast kasku pomimo zgłoszenia i prawie roku bo zdarzenie miało miejsce pod koniec zeszłego sezonu kasy nie odzyskał a gościa nie złapali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.