Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Uwaga Oszust !!!


Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Bo w ogóle możliwośc sprzedawania powinna być dostępna co najmniej od roku pobytu na forum, i najmniej 50 SENSOWNYCH postów...

To nie jest allegro... Nie mamy takich mechanizmów obronnych jak oni.

Oglądałam te ogłoszenia, i przykro patrzeć, jak raz po raz ktoś z zerowym dorobkiem próbuje naciągnąć uczciwych ludzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że kiedyś go w końcu złapią ale warunek jest jeden żeby każdy co został oszukany zgłosił to i w końcu zaczną go szukać bo grosik do grosika i uzbiera się niezła sumka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Witam panowie na forum jestem od niedawna, ale musze was ostrzec na innym forum którym ciągle siedzę jest też oszust wydaje mi się ,że to ten sam jeśli komuś podał dane do przelewu to proszę was aby podał mi numer konta gościa zobaczymy czy jest ten sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
niestety taki incydent zdarzył mi się pierwszy raz...od kilku lat kupuje i sprzedaje za pomocą internetu i jak do tej pory taka sytuacja mi sie nie zdarzyła,tak mam taki zamiar zgłosić to na policje(dam mu jeszcze kilka dni może sie odezwie)...

Trochę odświeżę temat. Żadnej umowy kupna/sprzedaży z nim nie zawarłeś więc zawsze może się bronić mówiąc, że wysłałeś mu spina w prezencie a teraz chcesz mu zrobić nieprzyjemności. Allegro z tego co wiem nie zajmuje się zgłoszeniami dot. oszustwa jeśli cena nie przekracza bodajże 150zł?(tak słyszałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Kolega" postanowił zakupić ode mnie kurtkę Geoff Anderson Raptor - pierwsza nasza rozmowa dosyć sensowna, zostało wszystko ustalone i nawet przystałem na jego prośbę "czy nie dałoby zrobić wysyłki w cenie" - zgodziłem się bo uznałem owego usera za uczciwego. Ugadaliśmy się na tablicy.pl co do danych i wogóle. Wysłałem dane przelewowe ale kolega uznał że nie ufa mi na tyle żeby ot tak zrobić przelew. Ok - zgodziłem się na pobranie. Kurtka została wysłana 03.09 i do dnia dzisiejszego leży na poczcie w Ustrzykach Dolnych (tracking PP) gdzie owy fałszywy forumowicz mieszka. Nie ma z nim wogóle kontaktu. Otrzymał awizo ale bez odzewu. Jakieś dwa dni temu o godzinie 7.46 rano dzwoni telefon - w słuchawce "kolega" Robert: co to za paczka bo on nie wie czy ma odebrać?! Informuję że to zamawiana kurtka. W odpowiedzi słyszę: dobrze zaraz skoczę na pocztę i odbiorę. I co.....i sprawdzam tracking a tam ponowne awizo. Szlag mnie trafia jak mam do czynienia z takim d......mi. Mam nadzieję że niedługo kurtka wróci do mnie w całości po dwóch tygodniach zalegania na poczcie. Odradzam wszystkim dokonywania jakichkolwiek transakcji z tym człowiekiem chyba że lubicie nerwowe sytuacje :) Dla mnie "kolega" Robert ma troche nie pokolei w głowie chyba poukładane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodziłem się bo uznałem owego usera za uczciwego

Na jakiej podstawie to stwierdziłeś, bo na pewno nie mogłeś tego dokonać na podstawie Jego "aktywności" i stażu tu na forum :roll:

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=18638

Powyższe wyraźnie pokazuje, że zarejestrował się w celu zrobienia "interesu"

z Tobą :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś miałem podobną sytuację , z tym że ja jeszcze bardziej się nadziałem. Kilka osób prosiło mnie o materiał na formy do kogutów i za każdym razem wszystko przebiegało prawidłowo. Aż do czasu gdy wysłałem ze 3kg aluminiowego płaskownika na własny koszt.

Koleś miał wpłacić na konto haczyka kasę z moim nickiem ( za przesyłkę + coś od siebie za materiał ) i ślad po nim zaginął. Później już nie robiłem żadnych interesów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodziłem się bo uznałem owego usera za uczciwego

Na jakiej podstawie to stwierdziłeś, bo na pewno nie mogłeś tego dokonać na podstawie Jego "aktywności" i stażu tu na forum :roll:

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=18638

Powyższe wyraźnie pokazuje, że zarejestrował się w celu zrobienia "interesu"

z Tobą :razz:

Czasem z rozmowy można wywnioskować że ktoś brzmi uczciwie. Ale teraz już wiem że na tym forum (jestem czynnym użytkownikiem na forach castingowych i nigdy nie spotkała mnie taka sytuacja - nawet przy wysyłce na swój koszt) nie można obdarzyć ludzi zaufaniem skoro takie rzeczy się dzieją. Uczymy się na własnych błędach. Osobiście raczej już tu nie zagoszczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale teraz już wiem że na tym forum

Nie przesadzaj, wszędzie takie coś się może zdarzyć :razz: . Trzeba zawsze i wszędzie trzeźwo oceniać sytuację i wyciągać wnioski, Ty tego nie zrobiłeś, za bardzo byłeś ufny i się sparzyłeś, ale to nie powód, aby się obrażać na to forum :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście raczej już tu nie zagoszczę

A co ma facet który rejestruje się tylko żeby rzekomo kupić coś od Ciebie do forum. Tym bardziej że umawialiście się na innym portalu.

Ugadaliśmy się na tablicy.pl co do danych i wogóle.

Tu nie haczyk.pl jest winny a Twój klient który wystawił Cię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest forum handlowe, tylko wędkarskie.

Gość, który rzekomo cię oszukał założył konto tylko po to, żeby "ubić interes". Ty zresztą również patrząc po liczbie postów udzielasz się tutaj blisko nic, po czym dajesz 3 ogłoszenia sprzedaży..

Przeglądając forum sprzedam/kupię takich kwiatów widać dużo więcej. Nie kupiłbym od ciebie żadnego przedmiotu (za mało postów, po prostu pachniesz oszustem, nawet jeśli nim nie jesteś), nigdy nie sprzedałbym nic człowiekowi, który zarejestrował się tylko po to, żeby odpowiedzieć na moje ogłoszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Czytając wpisy o oszustach nasuwa się jeden wniosek , że nie można nikomu ufać i umawiać się wyłącznie na przesyłki za pobraniem z opcją sprawdzenia zawartości. Ile by to dodatkowo nie kosztowało, chyba że ludzie są z tego samego miasta i mogą się spotkać. Nie wiem jakie można wymyślać zabezpieczenia, jakie dla zmyślnego złodzieja czy oszusta nie byłyby do ominięcia. Nawet te sensowne wpisy na forum , jak ktoś wcześniej wspomniał, można przecież przekopiować z innego forum, bo tematy wszędzie się przecież powielają i może być kolo co wędki w życiu nie miał w ręku a ekspert będzie pełną gębą. W rozmowę także bym zbytnio nie ufał, bo pomijając tutejsze przypadki popatrzcie jakie akcje mają miejsce w tych udzielanych pożyczkach tzw. chwilówkach, gdzie twarzą w twarz człowiek wprowadza w błąd a potem śmieje Ci się w twarz (nie doświadczyłem tego ale w TV było kilka takich programów). No i pewnie, ktoś się wywinął i coś tam miał jakieś naprzykrzające się wizyty o zwrot ale sprawę w sądzie wygrał (mały szczegół , że po ośmiu latach). A może rozwiązaniem jakimś jest rozmowa przez skype'a z obrazem nagrywanym z kamerki i zawsze to materiał dla policji będzie bardziej pomocny, bo umowa ustnie może być także zawierana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.