Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zapora Goczałkowice


mariush4

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka.Wczoraj byłem na łowisku od strony Zabrzega. Dojazd jest w miarę ale gumowce trzeba mieć. Jest dość wysoki stan wody więc nie wszystkie miejscówki są dostępne. Brania są ale raczej sporadyczne, przynajmniej tam gdzie ja wędkowałem. 1 leszcz na 47 parę takich po25, 2 okonie i ze 4 płocie. Kolega siedział bliżej korony i miał lepsze efekty. Pojadę w niedziele może będzie COŚ lepiej. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
czy używanie markera jest dozwolone??2 wędki grunt plus jedna z markerem

ja uzywalem.ale oficjalnie to nie jest lowienie tylko necenie ,wiec chyba przejdzie bez zgrzytow:)

macie moze jaka konkretna mapke jeziorka bo na zezwoleniu nie da sie rozeznac.interesuje mnie rejon od kanalu (od strumienia) w kierunku laki.....zaraz przy ujsciu z kanalu do jeziora to jaka to jest czesc jeziora?

wczoraj widzialem tablice zaklaz polowu ryb ......a ludzie lowili.....jadac od strumienia po prawej stronie wisla ,kanal i jezioro ,troszke dalej i tak staw po lewej stronie (prywatny) i tam po prawej stronie idzie sie ze 200 m i tam sa miejscowki ...tam mozna lowic???? przy drodze jest znak zakaz polowu ryb,,,,,moze chodzi o zakaz bez posiadaczy zezwolen?

jutro z rana jade na goczaly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie moze jaka konkretna mapke jeziorka

Mam mapkę wydaną przez GOLDFISH w 2003 r. Są tu opisane miejscówki, ale jest ona bardzo niedokładna wg. mnie, co myślę nie dyskwalifikuje jej jako pomocy dla nie znających zbiornika.

Ps. Tu masz link gdzie można kupić tę mapę http://www.rawa.pzw.com.pl/index.php?cPath=63_64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj widzialem tablice zaklaz polowu ryb ......a ludzie lowili.....jadac od strumienia po prawej stronie wisla ,kanal i jezioro ,troszke dalej i tak staw po lewej stronie (prywatny) i tam po prawej stronie idzie sie ze 200 m i tam sa miejscowki ...tam mozna lowic???? przy drodze jest znak zakaz polowu ryb,,,,,moze chodzi o zakaz bez posiadaczy zezwolen?

jutro z rana jade na goczaly

Zezwolenie na połów ryb na zb. Goczałkowickim 2010r

Pkt 10

(...)

"Granice zakazów będą oznaczone znakami w terenie"

Wiec myślę,że tam gdzie są tablice nikt nie może łowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na rybach od strony Zabrzega. Woda jest jeszcze wysoka, wiec cieżko z dobrą miejscówką. Do 12-tej miałem zaledwie kilka brań, a dość często zmieniałem robaka na hakach. Efekt: 4 małe leszcze i karaś na 25cm - wypuściłem. Zauważyłem że ryby są jakies pokiereszowane po tej powodzi. Ten Karaś to miał kilka ran od spodu. Jeden leszcz wiekszy mi się wypiął i tez zauważyłem że miał jakieś rany na boku. Ciekawe czemu ? PS. Było jeszcze kilku wędkarzy ale wyniki mieli podobne do moich. Jeden miał amura na 40-50cm ale mu się wypiął, gdy rozkładał podbierak (szkoda,że wcześniej o tym nie pomyślał). :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sobotę byłem na zbiorniku od strony Wisły Wielkiej. Moje ulubione miejsca bliżej Wisły Małej były jeszcze pozalewane. Wynik to 8 leszczy 25cm i jedna płoć tej samej wielkości. Nie zauważyłem by były jakieś pokiereszowane. Jeżeli chcecie na bieżąco śledzić stan wody na zbiorniku polecam serwis pogodynka i zakładkę biuletyn stanu wody. Średnio przed powodzią utrzymywała się wartość 100.00 mln m3. W sobote było 115.00 a pojemność max to 165 mln m3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja byłem w sobote sobie zanęcić i na chwile połowiłem ale w niedziele o 5 przyjechałem i złapałem 5 leszczy po 60 cm i ze 30 kąpików 2 karasie (też poranione) i 5 płotek i leszczyków małych to ani nie liczyłem ale widocznie temu ze zanęciłem dlatego wiecej niz wy połowiłem co do ryb to sa takie poranione niektóre bo wpływały do lasu do krzków jak był wysoki stan wody woda zeszła i miały cięzko sie wydostać tak mi się wydaje pozatym ostatnio byłem obejsc kawałek jeziora to w lesie widziałem piekne karasie płotki, leszcze i karpia nawet jednego wbitego miedzy gałezi i juz suchego a własnie na zabrzegu znajomy był i tez bardzo słabo same małe leszczyki, poki woda sie nie nagrzeje i nie bedzie odpowiedniego stanu wody to bedzie jeszcze słabo ale ponoć maja byc burze teraz wiec moze zacznie brac karaś i lin:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Ja byłem wczoraj od strony Zabrzega. Złapałem węgorza na 59cm , 2 Leszcze nawet w miarę , średniaków trochę i dużo drobnicy. Karasie niestety nie współpracowały. :cry: . Ale pogoda dopisała. Teraz w sobotę jadę na dorsza- może być ciekawie. :roll: Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie - nie w nocy, jeszcze nie wolno. Na łowisku byłem około 5:30. To było pierwsze branie, na białe. Szwagier też miał dwa brania, identyczne jak moje. Ale po krótkim holu poszły z hakami. :razz: Też łowił na białe. Pierwsze branie miał jakąś godzinę później potem następne. Niedługo nocki więc można będzie próbować. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie wszystko unormuje to bedzie ryba brała ze sie nie wyrobimy :) zobaczycie tylko komary nas zjedza!!! jebią tak strasznie ze nie mozna wysiedzieć i nawet te przeciw komarom kremy czy olejki nie pomagaja :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiejszy wypad 2 leszcze mniej więcej 45 cm ,2 okonie nieduże mało brań łowiłem od strony wisły .Mam pytanie czy można zrobić dopłate w rybaczówce do połowu na trupa jak już mam normalnie opłaconą karte??i czy jest wogule sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto ta karte wykupuje jest nienormalny gdzie za takie cos placic wiecej niz za roczna karte to jest jakis smiech pozatym szczupaka praktycznie nie ma sandacz to raz na sto lat wezmie na suma tez trzeba sie dobrze nameczyc a wegorz tez bierze na rosowki chyba ze ktos ma potrzebe wykupienia to niech kupuje... ale według mnie nie warto i nie wiem czy sie ktos w tym roku znalazł co to wykupił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po weekendzie :) a wiec byłem w piatek na nocce i efekt 7 leszczy i 3 węgorze, byłem także dziś ale dopiero popołudniu ale efekt strasznie słaby na 7 wedzisk ze znajomymi złapaliśmy 6 leszczy z tego jeden duzy ciekaw jestem jak ryba zerowała dziś w nocy i rano jesli ktos był na jeziorze prosze sie pochwalić ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o cholera to nie wiedziałem hehe trudno to najwyzej jedna nocke przez wakacje odpuszcze za to :mrgreen: wydawało mi sie ze od tego weekendu mozna ale i tak duzo ludzi było na noc bo widziałem. oczywiście byli takze ci co ogniska palili i sie pijani darli cała noc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to ja pierwszy raz w tym roku kupiłem pozwolenie i czekam na te nocki a tu bardziej doświadczeni koledzy już poszli po bandzie i łowią sobie leszcze Greków udając :)

Nie jadłem Leszcza po grecku ....dobry był ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe za leszczem ogolnie nie przepadam :razz: tylko czesto sie trafia na haczyk na goczałach. A powiedzcie mi ktoś czy łowił ktoś w niedziele rano? powiem wam ze jak snieg zeszedł to byłem na jeziorze kazdy weekend i powiem ze w tym roku nie bierze ryba za dobrze w zeszłym roku miałem lepsze efekty. A i widze ze w całym internecie na tym forum jest najwiecej informacji jesli chodzi o wędkarstwo na j.Goczałkowickim więc moze by ktoś coś wiecej napisał wiem karpiarze z goczał nie lubia sie chwalić ale moze by napisali jak z karpiem i amurem w tym roku jest czy bierze w miare czy totalna kicha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tydzień temu na zbiorniku od strony Frelichowa mimo iż łowie na odcinku od Wisły Wielkiej do Małej. Gościu przy mnie wyciągnął sazana na oko 12kg. Gdy podpytywałem o głębokość i ryby występujące w tym miejscu zaraz zaczął mi mówić, że to są miejscówki jego i jego kolegów, pokazywał pale wbite 50 metrów od brzegu. Czy sądzicie, że jeżeli ktoś znakuje miejsce na jeziorze to należy takiego miejsca nie zajmować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sądzicie, że jeżeli ktoś znakuje miejsce na jeziorze to należy takiego miejsca nie zajmować?

Jeżeli podpatrzyłeś miejsce nęcenia i łowienia karpi i celowo kombinujesz jak ich podsiąść- to jest to zgodne z regulaminem chamstwo...

Poświęć dziesiątki godzin na przygotowanie stanowiska i łowiska oraz setki złotych na nęcenie, to się dowiesz dlaczego.

Zbiornik ma dziesiątki kilometrów linii brzegowej i każdy może włożyć trochę trudu żeby zapracować na swój sukces. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.