Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zapora Goczałkowice


mariush4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na forum ale mam kilka cennych uwag jeśli chodzi o goczałki

byłem na rybkach w piątek tzn 10.05.2013r ale niestety cisza jak makiem zasiał zatoka kolo bajerki . a do tego pełno śniętych ryb nie wiem o co chodzi ale zaczynam się martwić może ktoś bardziej doświadczony sie wypowie dodam ze wędkuję od 3 lat grunt a w tym roku zaczynam sie bawić spiningiem pozdrawiam i mam nadzieje ze ktoś wyjaśni co się dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Też mnie to martwi, dzisiaj i wczoraj znalazłem kilkanaście karpi, tołpyg i amurów, sztuki nawet po 30 kg!!! Piorun ??

Takich ryb to bardzo szkoda, piorun chyba nie, już miesiąc wcześniej widziałem sporo śniętych ryb ale głównie to płotka, krąpie i mniej karasie. Z początku myśleliśmy że to może po tarle albo coś ale to raczej też odpada, coś jest nie tak może ktoś ma jakiś informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 maja Goczałkowice od strony Zarzecza rybki brały bardzo dobrze pierwsze branie około 4 30 zaraz po zarzuceniu pod wyspę Karaś około 1 kg, to też była największa ryba dnia, potem braly karasie od 0,3 do 0,8 kg do tego leszcze od 0,3 do 0,7 kg, troszkę drobnego krąpia i wzdręgi, łowiłem federkiem z koszyczkiem , federkiem na metodę i w ten sposób nałowiłem najwięcej i największych ryb , przynętą była kukurydza jedno lub dwa mniejsze ziarna o smaku halibuta lub scopex, na feder z koszyczkiem łowiłem na białe robaki jednak brania były bardziej chimeryczne , o 9 pobawiłem się odległościówką łowiłem dużo tylko drobne ryby więc o 10 zakończyłem , razem waga pokazała 26 kg, potem rybki wróciły do wody ku wielkiemu niezadowoleniu dziadka który siedział obok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 maja Goczałkowice od strony Zarzecza rybki znowu brały bardzo dobrze, tym razem łowiłem federkiem na metodę przynęty jak dzień wcześniej plus pellet z trustawki i miodowy, rybki brały żadziej niż dzień wcześniej jednak wszystkie w granicach 0,7 - 1 kg, leszcze i karasie, złowiłem 15 leszczy i 12 karasi, około 20 kg, wszystkie w doskonałej kondycji zarybiły pewną zapomnianą niewielką rzeczkę gdzie tworzę swoje małe eldorado

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Co znaczy od strony Zarzecza ?? Zarzecze jest pod wodą. Bywam często nad zaporą, często od strony zabrzega i bajerki, ale nie daje mi spokoju o jakim zarzeczu mówisz ;P

Zarzecze pomiędzy Frelichowem a ujściem Bajerki, znajdziesz na Zumi lub innych mapach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich , czy łowił ktoś w ostatnich dniach na zbiorniku? Czy jest sens wybrać się na dłuższą zasiadkę. Ostanie moje wypady nad wodę bez euforii , czy to kanał Dwory czy zbiornik Dziećkowicki, więc zastanawiam się nad Goczałkami , wielkie dzięki za jakiekolwiek informacje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sobotę rano o 4 nad wodą , dwa duże karasie, dwa leszcze , po 2 godzinach łowienia w deszczu byłem przemoknięty i pojechałem do domu, generalni słabe brania, koło mnie łowiło 3 wędkarzy i nic nie złowili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem z samego rana na kanale cisza bez brania, od 8 do 12 na przepompowni jeden 45 cm leszcz i to chyba był najlepszy wynik bo reszta ludzi ewentualnie malutkie leszcze lub nic.

Ludzi bardzo mało chyba spuszczali wodę z zbiornika to ludzie pewnie za zaporę pojechali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótki wypad dzisiaj rano, zaraz po wschodzie dwa brania i dwa kilogramowe karasie, jeden na kukurydze miodowa drugi na pellet o smaku wiśni, jak słonko troszkę przygrzało to brania zanikły woda bardzo ciepła a to nie sprzyja połowom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.