Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zapora Goczałkowice


mariush4

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak nad wszystkim nie da się zapanować. Przemieszczanie się ryb do Wisły, intensywne wędkarstwo, kłusownictwo, ryby dopływające rzekami ze stawów hodowlanych to tylko niektóre czynniki, które sprawiają, że liczebność ryb trzeba sprawdzać.

Zapomnieli tylko dodać największych szkodników- czyli rybaczówkę. :???:

Odpowiednie proporcje

Dlaczego naukowcy w ogóle liczą ryby? Odpowiednia liczba określonych gatunków przekłada się na prawidłowe działanie ekosystemu w zbiorniku. A to z kolei wpływa na jakość i czystość wody. To bardzo ważne, bo Jezioro Goczałkowickie jest zbiornikiem wody pitnej. Korzystają z niego m.in. mieszkańcy Górnego Śląska.

- Żeby woda osiągnęła dobrą jakość, to wszystko musi być w odpowiedniej proporcji. Jeżeli zachwiejemy tę proporcję, to będzie to skutkowało nieodwracalnymi zmianami - ostrzega dr Woźnica.

Więc w dbałości o proporcje, rybacy odławiają przede wszystkim drapieżniki- każdej wielkości i o każdej porze- w tym w czasie tarła. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

do tomek 1 ,może nie będzie aż tak źle w sumie na ekranie sonaru widać że jest tam po co z wędką się wybrać, zobaczymy w przyszłym tygodniu, zakładam że to biała ryba a co do drapiżnika to mamy jeszcze trochę czasu, połowimy zobaczymy, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam artykuł w " Głos Ziemi Cieszyńskiej" na temat śmieci na jeziorze ma być sprzątanie tylko po co jak znowu za miesiąc będzie tak samo, byłem wczoraj na zatoce od strony Wisły i już obok śmieci z zeszłego roku bezczelnie na stanowiskach rolki z żyłek, worki z zanęty itp dodatkowo auta zaparkowane nad samą wodą a potem się wszyscy dziwią że miejscowi wzywają policję, naprawdę zostało parę miejsc gdzie można zostawić samochód to trzeba jeszcze spalić, w zeszłym roku tak było w Wiśle gdzie teraz jest zakaz a nawet obok zabity deską wjazd bo w zeszłym roku ktoś narobił totalnego chlewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj od strony Frelichowa do 10 zero brań, wkoło mnie zresztą też, pojechałem potem na zatokę od strony Małej Wisły też mieli zero brań, posiedziałem trochę nad Wisłą w Strumieniu też cisza trochę ludzi było dalej na Wiśle ale tam nie wiem czy coś się działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Byłem dzisiaj zakupić zezwolenie zobaczymy co to będzie , po drodze byłem popytać wędkarzy jeden pan złapał 2 leszcze siedział od 4 rano ,reszta nie wiem czy coś połapała . Dobrze to nie wróży był ktoś dzisiaj może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Mam pytanie do wędkarzy znających dobrze jezioro Goczałkowickie.

Zamierzamy z mężem wybrać się pierwszy raz na ryby nad to jeziorko w ciągu urlopu w lipcu na kilka dni. Mamy możliwość zabrania przyczepy kempingowej, jednak w internecie nie mogę doszukać się informacji na temat pól kempingowych nad tym zbiornikiem. :???:

Drodzy wędkarze, czy orientujecie się może czy są takie miejsca nad Goczałkowickim, gdzie można do jeziora dojechać samochodem z kempingiem i sobie zrobić taką zasiadkę? :roll:

Być może nie ma komercyjnych pól namiotowych / kempingowych, ale może są miejsca gdzie można zwyczajnie się rozłożyć przy jeziorze z wędkami i kempingiem...? :?:

Z góry serdecznie dziękuję za podpowiedzi :cool: - jeśli znacie takie miejsca wszelkie informacje adresowe będą bardzo pomocne :)

Pozdrawiam! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.