Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zapora Goczałkowice


mariush4

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Witam,

byłem z bratem i kolegą na nocke z soboty na niedzielę na wiśle poniżej strumienia- łowiliśmy każdy po jednej wędce na rosówki, a na drugiej czerwone robaki,... na 6 wędek przez całą noc jedno niezacięte branie....czyli porażka.

Tydzień temu na jeziorze dużo lepiej- kilka ładnych leszczy i karasi.

Ogólnie cienizna straszna!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka woda na rzece powyżej goczał, i na jeziorze ?????, susza dopadła górną wisełkę ???

W Ochabach już w połowie lipca było bardzo źle- prawie zerowy przepływ i zakwit zielska. Nie chcę nawet wiedzieć jak jest teraz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jeziorze dawno nie było tak mało wody. W niektórych miejscach trzeba się natrudzić, żeby cokolwiek złapać. My jednak na efekty nie narzekamy. Za każdym wyjściem, licząc dwójkę wędkujących, ok. 15-20 ryb. Nie są to jednak maluchy. Karasie ponad 40 cm, a leszcze ponad 50 cm. Więc da się połapać piękne rybki, trzeba tylko wiedzieć gdzie ;) Próbowałem parę nocek z jedną wędką na trupka na sandała. Ale jak na razie studnia.. za ciepło chyba..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dla wszystkich zainteresowanych - w Żorach był sklep wędkarski na osiedlu Sikorskiego. który sprzedawał zezwolenia na goczałkowice. Teraz został przeniesiony a na facebooku umieszczono wpis: "sklep został przeniesiony na targowisko w Żorach przy ulicy Folwareckiej na Alejach wojska Polskiego (przy Hali Sportowej Żory)

nadal prowadzimy pełny zakres towaru wędkarskiego oraz sprzedaż zezwoleń wędkarskich na zbiornik Goczałkowice" boks bodajze 66-67 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj czytałem, że z Jeziora Żywieckiego znika 10-15 cm wody na dobę. Na Goczałkach jest pewnie podobnie, bo wpływ jest zerowy - Wisła stanęła... więc jak tak dalej pójdzie i sprawdzą się prognozy, że przez najbliższe dwa tygodnie nie ma spaść zbyt wiele deszczu, to będzie masakra..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj czytałem, że z Jeziora Żywieckiego znika 10-15 cm wody na dobę. Na Goczałkach jest pewnie podobnie, bo wpływ jest zerowy - Wisła stanęła... więc jak tak dalej pójdzie i sprawdzą się prognozy, że przez najbliższe dwa tygodnie nie ma spaść zbyt wiele deszczu, to będzie masakra..

http://www.pogodynka.pl/hydro/zbiorniki/

Jak widać na powyższym zestawieniu - różnica pomiędzy dopływem a odpływem na goczałach nie jest duża w porównaniu z j. żywieckim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem odwiedzić Goczały. W Strumieniu przy moście sporo samochodów, na przyujściowym odcinku Wisły przy kanale ani jednego auta, a wody mniej o jakieś 10-20 cm w stosunku do tego, co było na początku lipca, więc tragedii nie ma. Woda lekko zielona i stojąca przynajmniej na powierzchni - listki, kijki, itd stoją w miejscu.

Na jeziorze też nie widać suszy.

Czytałem artykuł o GPW dotyczący Goczał - woda jest spuszczana w minimalnym stopniu, takim, żeby podtrzymać życie biologiczne w Wiśle.

Od jutra zaczynam nęcić :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecznik GPW Biernat poinformował też, że w Zbiorniku Goczałkowickim "poziom wody obniża się dziennie o 1 cm". - Prowadzone jest tzw. technologiczne spuszczanie niewielkiej ilości wody, które ma na celu podtrzymanie życia biologicznego w rzece Wiśle - podał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.