Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zapora Goczałkowice


mariush4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jeździ jeszcze ktoś na rybki ? jak wygląda na dzień dzisiejszy wisła płoć weszła a może kanał odżył ? :D

Nie wiem jak teraz, ale dwa tygodnie temu w kanale było sucho! Nie sądzę żeby coś po tych niewielkich deszczach się zmieniło. Tej zimy raczej łowienia tam nie będzie. Jak nie spadnie dużo śniegu w górach, to i na wiosnę może nie być wody...

Płycizny przy wlocie Wisły są suche i zaczynają zarastać.

Witam,a jak wygląda sprawa w Strumieniu? Jaki poziom wody?Nigdy tam nie byłem,a chciałbym się wybrać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Witam,a jak wygląda sprawa w Strumieniu? Jaki poziom wody?Nigdy tam nie byłem,a chciałbym się wybrać.
mikwed1 jest specjalistą od tego odcinka, może napisze jak jest teraz.

Jak ostatnio tam jechałem, to kilka samochodów stało nad rzeką, więc dało się łowić. Normalnie woda ma od 2-4 metrów. Teraz jest pewnie 1-1,5 metra mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około miesiąca nie byłem na rybach - kompletnie nie wiem jak woda i ryby, ale właśnie gotuje pszenice, pecak z nastawieniem na zimowe płocie. Jutro jadę zanęcić i może w SB na ryby. O tej porze roku biała ryba zbierała się na zimowisku w Strumieniu, w dół rzeki od mostu, tylko czy w tym roku tam są stada to nie wiem, bo jeszcze dość ciepło i płytko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - taka głębokość to przy "kapliczce" - raczej większe ryby nie wejdą w taką płyciznę, ale na rzece tez płoć późną jesienią, wczesną wiosną brała i to większa niż w kanale.
Niestety ,nie wiem gdzie jest to miejsce,wiem tylko gdzie jest most w Strumieniu.. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"kapliczka" - jest na drodze między Pszczyną na Strumieniem - w Wiśle Małej - od Pszczyny patrząc po lewej - a naprzeciwko sklep - łatwo znaleźć, bo zazwyczaj sporo samochodów stoi, teraz tez i podobno bierze płoć (do 15 cm).

Z białą rybą na Wiśle słabo - poniżej mostu w Strumieniu "dziubie" - 3 dni odwiedzałem - z tego co widziałem to bierze drobnica do 20 cm - leszczyki, krąpiki i ploteczki + masa okonka. Jak to stwierdził pakujący do siatki - "na karminadle się nada".

Za betonowym mostkiem na Wiśle nie ma białej, za to okonie duże brały (w zeszłym tygodniu) , ale teraz już cieniutko - 3 dni - ŚR,CZW, PT 2/0/3 powyżej 25 cm + po 10-15 szt po 10-15 cm na 2,3h- przy zanęcaniu brałem spinning - boczny trok - spiningistą jestem żadnym ale próbowałem.

Tyle wiem, na białą rybę wyruszę w Poniedziałek z ziarenkami, może coś się trafi, bo na robactwo ja zwykle na Wiśle brała drobnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już wiem gdzie ta kapliczka,teraz kojarzę,jeździłem tam jak pierwszy raz wybrałem się nad Goczałkowice szukając miejsca ...To daj znać jak będziesz na rzece ,będę wdzięczny,może za tydzień bym się wybrał do Strumienia .Dziś byłem jednak na kanale gliwickim,też bez większych rewelacji,coś tam się pobawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 4ro dniowym nęceniu wybrałem się wczoraj, we wtorek na ryby, niestety nęcone miejsce było zajęte, łowiłem ok 15 metrów dalej w dół rzeki, od 9,30 - 15,00

Wyniki ok. 40stu płotek 15-20 cm, 5 szt ok 25cm, ok 10 krąpi do 20 cm i 3 leszczyki do 25 cm + drugie tyle rybek do 15 cm (na bieżąco wypuszczane).

Fajnie się siedziało - bezwietrznie - kompletna flauta, a każdy zarzut kończył się braniem, przez pierwsza godzinę, dwie złapałem 4ry płotki, dopiero później opanowałem jak biorą i kiedy zacinać, najwięcej ryb na pęczak, na pszenice brań tyle samo, ale nie mogłem zaciąć - chyba za twardą zrobiłem, na groch ani brania.

Nastawiałem się głównie na płotki ale liczyłem też na leszcza i Jazia (1na wędka z grochem na większa rybę). Miejsce, w którym łowiłem miało ok 1,5m głębokości a miejsce nęcone ok 3,5 - może dlatego brały tylko drobne ryby.

Wszystko na końcu łowienia wróciło w b. dobrej kondycji do wody, a zbierałem tylko do foto.

normal_20151208_150204_resized.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ładny ??? - ja na serio liczyłem na 2, 3 duże ryby, a złapałem dużo małych - największa płotka miała 27 cm zmierzone, nie złapałem jazia - chociaż widziałem ataki, no i za płytko wg mnie na leszcza, pozostał niedosyt, gdyby nęcone miejsce było wolne... :),

no ale po przerwie, od jutra znów zacznę nęcić, tym razem 3 stanowiska - któreś będzie wolne :), byle rzeka nie zamarzła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

W SB za mostem w Strumieniu - ok 4h i z 20 krąpików takich do 25cm - na pinki. Dzisiaj byłem podnęcić pierwszy raz w tym roku na Jazie - 3 wędkarzy na rzece spotkałem - okonki i płoteczki do 15 cm. Spotkany znajomy spiningista - 4h i kilka okonków do 20 cm. Kolega na kanale przy kapliczce - masę płoteczek ale drobnica - co dziesiąta miała powyżej 15 cm. Woda w rzece dość czysta niewiele wyższa niż jesienią - 20 - 30 cm więcej, na kanale tez płyciutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda w rzece dość czysta niewiele wyższa niż jesienią - 20 - 30 cm więcej, na kanale tez płyciutko.

To i tak dobrze, bo nie było wcale wody... Jak zejdzie śnieg w górach to powinno być jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie , chciałbym zapytać czy most w Strumieniu jest przejezdny bo w zeszłym roku coś tam robili chyba poszerzali jezdnie a dawno tam nie byłem , mam zamiar się wybrać , dziękuję z góry za odpowiedź , pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
13 minut temu, Piotr 53 napisał:

Witam, pierwsze rybki w tym roku zaliczone, wczoraj na Wiśle w Strumieniu nieźle brały, tylko trochę małe, leszczyki, płotki i nawet jeden mały jaź się trafił .

Wysoka woda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do stanu z wiosny zeszłego roku brakuje 30 / 40 cm wody, woda kryształ i leniwie płynie, jakby wcale roztopów nie było. Ludzi w ND dużo na rybach ale drobnica - płotki krąpiki, leszczyki. ja 3h i jeden Jaż ok 30 cm + 2 niezacięte brania.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minut temu, mikwed1 napisał:

Do stanu z wiosny zeszłego roku brakuje 30 / 40 cm wody, woda kryształ i leniwie płynie, jakby wcale roztopów nie było. Ludzi w ND dużo na rybach ale drobnica - płotki krąpiki, leszczyki. ja 3h i jeden Jaż ok 30 cm + 2 niezacięte brania.

Roztopy chyba jeszcze nie ruszyły, bo widzę, że śnieg leży w górach. Ale chyba i tak jest dobrze, bo widzę że Mały Rekin łowił na kanale, gdzie przecież jesienią wcale nie było wody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.