Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zapora Goczałkowice


mariush4

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Pamiętam jak jeszcze jeździłem z moim tatą (ja spinning on grunt) to łowił głownie na trupka. Kiedyś nawet założył kawałek fileta z leszcza, który nie przypominał kształtem żadnej ryby, a mimo to złowił takiego +/- 60 cm. Znam też osoby które łowią tylko na żywe. Chyba nie ma reguły przy jednym spełnionym warunku - sandacz musi być w łowisku ;) Opisane wyżej sytuacje miały miejsce dobrych kilka lat temu, wtedy kiedy ten zbiornik był jeszcze dość rybny...

 

A ta przy okazji: złowił ktoś Goczałkowickiego sandacza na otwarcie sezonu? Bo ja przyznam się bez bicia, że na Goczałach przyzerowałem. Na Paprach kilka drobnych. Żyć nie umierać :)

 

Połamania!. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Wędkarzy :) ja mam takie pytanko gdzie kupie zezwolenie na łowienie na Goczałkowicach w okolocach ustronia wiem ze rybaczówka ale jakieś inne miejsce Stacja benzynowa sklep ? ostatnio kupowałem przez neta ale do tego dochodzi koszt przesyłki. 

P.S byłem tydzień temu w weekend na nockę i parę ładnych karasi, lina, leszczy i niewymiarowego karpia udało się złapać. więc byłem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwe, nic nie możecie złowić...? A to przecież taki rybny zbiornik jest :) Panowie chwytają się już każdej deski ratunku aby rozreklamować jezioro... Ciekawe ile by im zajęło złowienie takiego klocka z .. brzegu :)

Miłego oglądania:

 

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest jeszcze trochę ryby w zbiorniku, nie twierdzę, że nie ma jej w ogóle. Mnie wędkarsko interesuję tylko drapieżnik, głównie sandacz i po kilkunastu sezonach mam swoje spostrzeżenia. Wynika z nich, że coraz trudniej złowić go z brzegu. A jak już to trafiają się małe sztuki albo naprawdę potężne, samotne lokomotywy. Brakuje tych średniaków, które pływają w stadach. Z okoniem jest jeszcze w miarę dobrze, z białą rybą też aczkolwiek wiadomo, że trzeba trafić. Klucz to częste pobyty nad wodą.

Pozdrawiam!  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Sajmon7183pl napisał:

Ryba jest tylko poprostu jest mądra i niechce sie dać złapać

Hmmm, że też tylko u nas ta rybka jest taka inteligentna... ;) A w Holandii na przykład są chyba upośledzone umysłowo bo dają mi się złapać znacznie częściej i przy dużo mniejszym nakładzie czasu, bez zbędnego planowania, pytania na forum czy "biere coś" itd. I to nie szkuty 30 cm...

Pozdrawiam optymistów :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś na jeziorze po południu do 18:30. Kilka leszczy do 40cm nic poza tym. Na przynętę to co zwykle pinka. Nic specjalnego ale zawsze to już jakiś kontakt z rybą. Poleci ktoś jakieś miejsce na Sandacza, nigdy wcześniej się na niego nie nastawiałem, a chciałbym wiedzieć chociaż, z której strony mam do niego podejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, dawid7123 napisał:

Byłem dziś na jeziorze po południu do 18:30. Kilka leszczy do 40cm nic poza tym. Na przynętę to co zwykle pinka. Nic specjalnego ale zawsze to już jakiś kontakt z rybą. Poleci ktoś jakieś miejsce na Sandacza, nigdy wcześniej się na niego nie nastawiałem, a chciałbym wiedzieć chociaż, z której strony mam do niego podejść.

Miejsca gdzie próbują na sandacza - rury, od strony Wisły Wielkiej, od Zarzecza, rzeka przed zbiornikiem, za tamą, w zasadzie to wszędzie :), tylko jak to na tym zbiorniku - trzeba daleko rzucać, a najlepiej to wywozić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem co wybrać bo wiem że pod rurami są raczej większe głębokości niż te które są na przeciwko (czarnolesie), podobno sandacz lubi w nocy podejść na płytką wodę więc nie wiem co lepsze, a z drugiej strony sam widziałem sandacze 50-80cm wyciągane w okolicy wisły wielkiej, gdzie nie ma takiej płycizny w porównaniu do czarnolesia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.