Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zapora Goczałkowice


mariush4

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Witam. Czy ktoś z szanownych wędkarzy oblawial w ostatnim czasie na goczalkowicach ? W lipcu trafialy sie brania leszczy po 50 cm , plocie po 30cm, a obecnie od miesiaca totalne bezrybie,  jezdze praktycznie co 2 /3 dni i zero bran. A od tej soboty i w niedziele cos sie z rybami dzieje jak by byly niedotlenione bo wszystkie Plywaja po górze i łapią powietrze, wystarczy wyjechac na zapore i przejsc sie w lewo i zobaczycie setki leszczy metr od brzegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukaszdh miałeś wyjątkowego farta , ja w lipcu poza małymi leszczykami do 30 cm i jeszcze mniejszymi krąpikami nie zaliczyłem nic tak w dzień jak i w nocy , wędkarze z którymi rozmawiałem  mówili to samo w sierpniu było tak samo , pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tez karpia na 40 cm , jak rozmawiam z wedkarzami na goczalach to nikt mi nie chce wierzyc, niestety był to jedyny przypadek a raczej fuks, byłem dzis ze spiningiem.na "rurach" niestety ogromne fale i woda syf, siedziało paru wędkarzy za sandaczem ale nikt nic nie miał. Pierwszy i ostatni raz oplacilem goczalkowice. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goczały trzeba poznać, żeby łowić, mój 1szy rok na goczałach to stada krąpi po maks 20 cm + płoteczki. Na Goczałach trzeba wędrować za rybami. Co miesiąc inne okolice/miejsca, łowiska i inne ryby. Jedno z miejsc na wrzesień - okolice pierwszego ochłodzenia czyli właśnie teraz to "rury" i okonie

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goczały z racji swojego rozmiaru są mega trudnym i wymagającym zbiornikiem, ale potrafią obdarzyć pięknymi rybami. Trzeba jeździć w różne miejsca, a nie tylko tam gdzie parkingi pełne i najbliżej do wody. Trzeba znać dobrze wodę i tak jak pisze mikwed w każdym miesiącu rybę można połowić w innych miejscach. Po prostu migruje - jak nie tu to tam. Tu woda za ciepła, tu za zimna. Dużo by pisać. Najlepszy okres na węgorza już minął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 4.09.2017 o 21:23, kornik1983 napisał:

Tresna to porażka, tam są tylko bolenie i sumy, zapomnij o białej rybie... to co piszą na forum pzw bielsko podziel przez 3. Łowiłem tam prawie 20 lat ale ostatnie lata to totalne DNO.

 

Jak ktoś lubi drapieżnika to na tresnej się nie zawiedzie. Łowiłem tam ładne okonie 35+. W nocy 2 sandacze się trafiły z tego jeden miarowy. Boleń to dla mnie chyba za ciężka ryba, nie mam chyba aż tyle doświadczenia, a na suma nie mam zwyczajnie sprzętu, wypadałoby wypłynąć. A co do białorybu to osobiście łowiłem tylko ukleje i jedną wzdręge 20cm. 0 leszcza 0 płoci z tego co wiem to wędkarze rzucając bardzo duże ilości kukurydzy nie łowili więcej niż 2 leszcze w ciągu nocki, tyle że 60+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawie coś tlyko musze zgrać z telefonu, nie ma tego dużo bo głównie na muche łowię. Powyżej to prawda o Żywieckim, leszcza ciężko złapać z marszu z tym, że jak już cudem wexmie to ładne sztuki, co do drapieżnika to na ostatnich zawodach na kilkudziesięciu czołowych wędkarzy Bielska były dwa szczupaki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzisiaj wcześnie rano byłem na Goczałach, pogoda paskudna , cały czas drobny deszcz ale za to okonie wynagrodziły, złowiłem około 100 okoni na spina i to w dziwnym miejscu, przy kanale. Zbyt duże nie były 20-28 cm za to ilościowo było dobrze. Wytrzymałem ponad 2 godziny potem nawet rozgrzewka gorącą kawą niewiele dała i mokry pojechałem do domu.

W ubiegłym tygodniu było podobnie ale brania były tylko w okresie 30 minut przed i 30 minut po wschodzie, potem całkowity zanik brań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.