Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zapora Goczałkowice


mariush4

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

To wskaż nam ten "obowiązujący" regulamin. Mógłbym ci ubliżać i się pastwić tak nad tobą w nieskończoność, a to ze względu na nieumiejętność czytania ze zrozumieniem, ale tego nie zrobię i jeszcze raz wyłożę ci kulturalnie, że w 2015 było do 25 X, w 2016 było do 30 X, a  w tym roku jest prawdopodobnie do 5 XI. Nie można zastosować regulaminów z lat ubiegłych w zakresie nocek weekendowych w drodze analogii, ponieważ jest wskazana data 2015, 2016 itd... Gdyby było napisane, że do końca października danego roku, miałbyś rację, ale GPW co roku wskazuje dokładne daty, czego jednak w tym roku nie uczyniło na swojej stronie, zatem postanowienie w zakresie nocek z lat poprzednich jest całkowicie bezużyteczne, a powoływanie się na nie byłoby wykładnią contra legem. Abstrahując nawet, że regulamin na labraks.pl jest sfałszowany i data 5 XI 2017 jest wymyślona przez właściciela sklepu to jednak postanowienia w zakresie dat z zeszłego roku nie są stosowalne w tym roku, tym bardziej, że ani w dniu 25 X 2017, ani w dniu 30 X  2017 nie mamy żadnego weekendu, zatem rzeczywiście możliwe, że faktycznie można byłoby jeździć w grudniu na nocki. Myślę jednak, że labraks.pl bierze odpowiedzialność za to co publikuje i 5 XI nie jest datą przez niego zmyśloną, tym bardziej, że potwierdził ją pracownik GPW. Wiem, że może trudno to zrozumieć średnio rozgarniętemu Januszowi, ale uwierz mi, że tak jest.

 

 

edit.

http://www.gpw.katowice.pl/images/Regulamin połowu ryb 2017.pdf

proszę, na potwierdzenie moich słów jest także regulamin z pewnej ręki :)

pozdrawiam

  • Słabo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strażnik nie musi mnie interesować, zawsze mogę nie przyjmować mandatu, szczególnie w sytuacji gdy ewidentnie mam rację i mogę to wykazać przed odpowiednimi instytucjami. Zresztą, na stronie gpw jest w końcu regulamin z tego 2017 roku, którego długo nie aktualizowano i myślałem, że dalej widnieje ten z zeszłego roku. Poczytaj sobie i nie wprowadzaj ludzi w błąd. Pewnie cwaniaku chciałeś sam siedzieć nad wodą przez te dwa weekendy :)

  • Słabo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast się spierać dla pewności można zadzwonić - wystarczy jeden telefon do rybaczówki :)

Ale w warunkach połowu jest to ujęte dość jasno w pkt. 4-tym:

"Połów wędkarski może odbywać się tylko od świtu do zmroku. Dopuszcza się w 2017 roku połowy nocne w „weekendy” (od piątku do niedzieli do godz. 24.00) od dnia 02.06 do 05.11.2017r."

Więc jak ktoś ma ochotę to jeszcze ma 2 weekendy na nocne szaleństwa :)

 

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj 4ro-godzinna sesja na kanale. W Wiśle Małej w okolicach kapliczki przez pierwsze 2 h złowiłem ok 100 płotek w większości niewielkie do 20 cm, potem zmieniłem miejsce i przynętę na kukurydze - efekt 12 płoci w około 1,30 h, po ok 30 cm + jaź podobnej wielkości 

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 3.11.2017 o 18:23, Sajmon7183 napisał:

I jak?  Połowione ?

Byłem po zmroku na płyciznach od strony Wisły Wielkiej. Na płytko schodzącego woblera - biało/srebrny (uklejka) trzy sandacze 2 - ok. 50 cm. jeden ok. 60cm. - nie mierzyłem (wszystkie wróciły do wody). Potem zrobiła się fala i brodzenie po ciemku, chociaż płytko,  było trochę ryzykowne ale to i tak mój najlepszy wynik w tym roku na spina na Goczałkowicach. Myślę na poprawą zasięgu, cięższe wobki, dłuższy kij ok. 3m. i może rezultaty będą lepsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dzbb napisał:

Byłem po zmroku na płyciznach od strony Wisły Wielkiej. Na płytko schodzącego woblera - biało/srebrny (uklejka) trzy sandacze 2 - ok. 50 cm. jeden ok. 60cm. - nie mierzyłem (wszystkie wróciły do wody). Potem zrobiła się fala i brodzenie po ciemku, chociaż płytko,  było trochę ryzykowne ale to i tak mój najlepszy wynik w tym roku na spina na Goczałkowicach. Myślę na poprawą zasięgu, cięższe wobki, dłuższy kij ok. 3m. i może rezultaty będą lepsze :)

Jeśli chodzi o zasięg to próbowałem nie raz bocznego troka z wobkami. Może i Tobie się sprawdzi akurat w tamtym miejscu. I nie mówię o zestawie kormoranów pod okonki 15cm  tylko na grubiej z pałeczkami po 20 30 g i fluorocarbonie. Dobrać odpowiednio pracujący wobler i można miotać zestawem gdzie inne sposoby nie pozwalają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Łąka wg mnie to porażka byłem w tym roku około 15stu razy i nic większego niż 20 cm nie złowiłem - znajomy jeździ i z łódki ma jakieś wyniki. Osobiście wybrałbym na drapieżnika Goczały przed zbiornikiem rzeka lub rozlewiska, na białą rybę rzeka za mostem w Strumieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.