Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zapora Goczałkowice


mariush4

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Bardzo dobrze, niech PSR robi porządek z tym zbiornikiem. Trzeba od czegoś w końcu zacząć, przydałoby się, aby jeszcze tych brudasów karpiarzy z łowiska usunąć. Kupi łódkę gorol za 5 koła a łowi kijem bambusowym za stówkę, przecież to paranoja. W dodatku plącze się ta pierniczona żyłka po całym jeziorze, jak od tych zaczepów ją pourywają. Nie można nawet za okonkami ze spiningiem pobiegać bo ciągle zastawią tymi gratami najlepsze miejsca a jak się ich podhaczy to wielkie halo. Sam g*wno złowi i komu nie da.

  • Słabo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Ja byłem w środę na rzece za mostem w Strumieniu -  nie złowiłem ani jednej ryby - szok tam zawsze w zimie coś się łapało, często nawet "za grzbiet", takie zagęszczenie ryb tam było - nie wiem dlaczego ani brania, do kanału nie dojechałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mikwed1 napisał:

Ja byłem w środę na rzece za mostem w Strumieniu -  nie złowiłem ani jednej ryby - szok tam zawsze w zimie coś się łapało, często nawet "za grzbiet", takie zagęszczenie ryb tam było - nie wiem dlaczego ani brania, do kanału nie dojechałem.

@mikwed1 też tej zimy zauważyłem tam to dziwne zjawisko. Generalnie zwykle jest tam co najmniej drobnej ryby aż grubo, ale trafiały mi się dni kompletnie bez brań. Na szczęście mam Deepera, więc przeczesałem rzekę i okazuje się, że w miejscu w którym siedziałem kompletnie nie ma zapisów- nic. Idę się dwa stanowiska w górę- i Deeper pokazuje, że ryba jest. Przenoszę sprzęt i faktycznie, płotki, krąpie, okonie zaczynają się meldować.

Mało tego. W tym samym miejscu pod "moim" brzegiem potrafiło być na sondzie zero ryb i zero brań na spławik a pod drugim brzegiem gęsto i ryba za rybą na DS. Takie mam dziwne obserwacje z tego odcinka rzeki tej zimy- dzięki Deeperowi. Jak widać, nawet w takim niby bankowym miejscu czasem trzeba poszukać ryby, nawet zmieniając stanowisko, bo według mojej obserwacji, nęcenie w tym momencie nic nie zmienia jak nie ma ryb w obrębie stanowiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejeżdżałem i w SB i w ND wzdłuż kanału - przy kapliczce ani jednego auta = nie bierze :), trochę aut i ludzi było na kanale zaraz za Strumieniem przy "betonowym" mostku - kilka razy w lutym, marcu widziałem tam "spinningistów" - prawdopodobnie kłusują tam szczupaki. Za mostem z strumieniu masa aut - chyba coś się ruszyło, lub pogoda wyciągnęła ludzi z domów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, mikwed1 napisał:

Za mostem z strumieniu masa aut - chyba coś się ruszyło, lub pogoda wyciągnęła ludzi z domów

Stanąłem na chwilę w niedzielę i pierwsi napotkani wędkarze coś tam mieli w siatce, jakieś płotki, okonie, karasia. Nie łowiłem, bo pojechałem w górę rzeki. Woda lekko podniesiona do łowienia- nawet w górze- mimo wysokiej temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy był w czwartek na kanale, zastał pseudo wędkarzy łowiących bardzo małe okonie, które od razu po złowieniu trafiały pod nóż. Sam złowił 2 małe sandacze (25-30)cm i parę takich małych okoni, które wyżej wymienieni zabierali ile się da, z resztą niemiarowe sandacze też brali :/ Mówił, że zero białej ryby, ale jak napisał Tomek ryba nie stoi wszędzie, więc pewnie trafił na to miejsce gdzie nie było białorybu.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie na kanale jestem niemal co dzień na razie tylko rekreacyjnie, bo terminu nowych opłat na 2019 jeszcze nie ma

z racji tego ze sie co dopiero sprowadziłem w te ,,rybne rejony" obserwuje co się dzieje i faktycznie Rybaków nie wędkarzy jest tam sporo pakują te biedne 10-15 cm okoniki co wejdzie  .

Z tego, co sie orientuje to biała ryba już wyszła na cieplejsza płytsza wodę na płyciznach .

Tomaszu szkoda że poławiasz po drugiej strony Goczał:(

Fajne zacisza i miejsca znajdują sie w lesie od strony Zabrzega i Landka tylko sprzęt trzeba tyrać kilka dobrych km.

 

Takie pytanie kto chodzi z Spiningiem i szuka kompana na wspólne wyprawy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2019 o 10:24, janek029 napisał:

Tomaszu szkoda że poławiasz po drugiej strony Goczał:(

Fajne zacisza i miejsca znajdują sie w lesie od strony Zabrzega i Landka tylko sprzęt trzeba tyrać kilka dobrych km.

Ja łowię od Strony Strumienia - przechodzę przez kanał po "betonowym" mostku i też chodzę dalej od drogi - kilka km aż pod rozlewiska, ludzi tam mało - cisza, spokój, ryb jakby więcej i większe.

Wg mnie kłusownictwo na Goczałach to spory problem, niewymiarowe rybki to jedno i wydaje mi się że nie aż tak straszne - drobnicy jest masa, a na kanale głównie płoteczki i leszczyki padają.

Gorsze jest kłusownictwo na dużą skale - teraz na rozlewiskach i kanale sezon na szczupaka trwa w najlepsze, a w zasadzie już się kończy. Zaraz zaczyna się na rzece sezon na Sandacze, chociaż już widziałem "łowców okoni" z 10 cm gumami.

W kwietniu, maju na kanale, bliżej rzeki, w lasku stawiają siatki. Podobnie na rozlewiskach - brak dojazdu powoduje, ze kontroli tam nie widziałem nigdy i nikt ze znajomych nie widział. Kłusole są na tyle bezczelni, że kilka lat temu pogonili mnie, jak chodziłem ze spiningiem - powiedzieli, żebym tu nie rzucał bo oni mają siatkę i im ją porwę, bez nerw bez strachu - tak jakby nic złego nie robili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mikwed1 napisał:

Kłusole są na tyle bezczelni, że kilka lat temu pogonili mnie, jak chodziłem ze spiningiem - powiedzieli, żebym tu nie rzucał bo oni mają siatkę i im ją porwę, bez nerw bez strachu - tak jakby nic złego nie robili.

Kilka lat temu jak łowiłem karpie i amury na jeziorze, przyszedł gość i chwalił się, że na "zakazie" złowił już ponad 100 sztuk dużych karpi i amurów- a to był raptem maj! Był zdegustowany, że ostatnio dostał 500 zł mandatu za łowienie na cztery wędki i suma w worku (kwiecień!). Kumpel jak to usłyszał, to wypadł z namiotu i chciał mu ręce powyrywać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2019 o 13:37, pawel920 napisał:

Witam.kolega chce w tym roku opłacić goczaly.i pytanie brzmi od kiedy można opłacać składki ?

Karta roczna jest ważna zawsze do końca marca, sprzedaż zaczyna się gdzieś ok 25 marca, która jest ważna od 1 kwietnia.

Co do tematu przejeżdżam często obok kanału w weekend jest mnóstwo ludzi ciężko o dobre miejsce, byłem w poniedziałek złowiłem kilka ładnych grubych płoci takich do 28cm. Co do łowienia przy kapliczce to odradzam z doświadczenia wiem że od tamtego roku ryb tam praktycznie nie ma najprawdopodobniej ktoś coś wrzucił do wody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, cinek146 napisał:

Co do łowienia przy kapliczce to odradzam z doświadczenia wiem że od tamtego roku ryb tam praktycznie nie ma najprawdopodobniej ktoś coś wrzucił do wody...

Rozwiń temat?Zazwyczaj sa tam miejscowi na piechotę lub rowerkiem .Początek roku słabo tam feder wygląda .

ale za to spinningowcy maja tam pole do popisu na drobnice . Cinek za kapliczka sa ryby same poobijane:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kolego, tak jak pisałem często przejeżdżam i widzę nawet w  weekend jest  tam prawie pustka a kilkaset metrów dalej tłok. Dzisiaj byłem w sumie już wczoraj ludzi zero, pogoda się zepsuła ale płotka dalej dobrze bierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2019 o 21:53, janek029 napisał:

Panowie taka uwaga na ten sezon 19\20 mianowicie zmniejszenie limitu z 100 na 50 szt na sezon szczupłego sandała i węgorza 

i dziękuję ciekawe co na to rybacy i Misiewicze 

 

To chyba jedyna zmiana, przeczytałem tak na szybko i nic się chyba nie zmieniło, cena zostaje ta sama 170zł.

Co do limitu mi akurat on nie przeszkadza 50szt nadal wydaje się dużo, ale może dlatego że takich ryb łowię na palcach policzyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.03.2019 o 13:05, cinek146 napisał:

Co do limitu mi akurat on nie przeszkadza 50szt nadal wydaje się dużo, ale może dlatego że takich ryb łowię na palcach policzyć :)

50 sztuk to i tak dużo za dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.