Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zapora Goczałkowice


mariush4

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 months later...
przynęty na klenia   Dragon
  • 1 month later...
  • 4 months later...

Witam wczoraj zostało mi zatrzymane pozwolenie.Powodem zatrzymania było połow w miejscu nie dozwolonym nie było to świadome w zeszłym roku w tym miejscu wolno było łowić wcześniej wykupywałem zezwolenie jednodniowe tego roku wykupiłem całoroczne .Pierwszy wypad i taka plama panowie z Państwowej Straży Rybackiej byli nieubłagalninie pomogło nawet to że to pierwszy wyjazd w tym roku a na dodatek dopiero co kije rzucone. wiem moja wina żle zinterpretowałem mapkę oraz regulamin. Zakaz podobno jest z powodu siedliska ptakow wszystko ok ale czy nie dało się postawić tabliczki na głownym miejscu jest tam nawet słup no ale lepiej zabierac i karac uczciwych wędkarzy niż kłusoli.Przeciez wystarczło by pouczenie pytałem na jeziorze w miejscu gdzie jest łowisko dostępne i nikt o tym nie wiedział taka jak ja ale słyszeli że 1-go kwietnia połapali tam kilku wędkarzy. Moim zdaniem to nie sprawiedliwe ciekaw jestem jaka kara mnie czeka.Kartę posiadam 21 lat a pouczenie było by i tak najwyszszą karą jaką bym otrzymał za ten czas. Niestety takich czasw się doczekaliśmy uczciwym byc nie popłaca.Może ktoś znał podobną sytuacje i jej finał.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jak najwięcej szczegółów. Na moje oko to kara nie współmierna do przewinienia, tym bardziej, że jak mówisz zakaz obowiązuje od paru dni i miejsce jest nieoznakowane :roll:

Powodem zatrzymania było połow w miejscu nie dozwolonym

Napisz co to za miejsce :shock:

lepiej zabierac i karac uczciwych wędkarzy niż kłusoli

Żule pływający po rozbite sandacze na upustach jakoś im nie przeszkadzają :evil::evil::evil:

wiem moja wina żle zinterpretowałem mapkę

Tak po prawdzie to mogliby się postarać bardziej z tą mapką. Mapka dużego zbiornika mieszcząca się w okienku 10x5 cm to lekka przesada :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie taka jest prawda o naszej kochanej PSR ale ciekaw jestem co nam powiedzą w Katowicach bo jak narazie czuje się jak przestępca. Ale mam nadzieje że tę sprawe będą rozstrzygać wodociągi może tam są wstanie zrozumieć że człowiekowi wolno się pomylić tym bardziej jak się nie jest doinformowany.Pozdrawiam wszystkich a w szczegulności PSR i życzę więcej takich wynikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak by ktoś chciał to mogę przesłać na maila mapkę goczałkowic z tego roku z wszystkimi zakazami

Mam propozycję. Wklej mapkę tutaj (powołując się na źródło) :wink: Jak pokazują ostatnie posty, fatalna mapa dodawana do karty wędkarskiej budzi wiele kontrowersji. Może pozwoli to innym wędkarzom uniknąć tak przykrej i niepotrzebnej sytuacji, jaka stała się udziałem Adriana73 :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się ,że nie pomogę w tej kwesti poniewarz mapka jest właśnie z pozwolenia rocznego i jeśli ktoś nie zna tych okolic to nigdy dobrze jej nie zinterpretuje.Adrian73 ma racje bo ja też dokładnie nie wiem od-do którego miejsca dokładnie te zakazy obejmują.Nikt mi tego przy zakupie pozwolenia nie powiedział.Mogę się tylko sugerować moją aczkolwiek jeszcze słabą znajomością terenutego zbiornika.Ale dla kogoś kto wybiera się pierwszy raz to ciężko :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczytałem również że "Wszystkie odcinki zakazane do połowów wędkarskich zaznaczone są na odwrocie niniejszego zezwolenia.Granice zakazów będą oznaczone znakami w terenie"tego nie sprawdzałem ale przy nalbliższej okazji postaram się to sprawdzić czy takowe się znajdują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zainteresowanych dzwoniłem dzisiaj do PSR i zapewniano mnie że karty zostaną oddane do GPW a tam roztrzygną sprawe a kara jaka wchodzi w rachubę to zatrzymanie pozwolenia .Z tym że nie zgadzam sie z kara bo jest ona nie wspułmierna do czynu. A po rozmowie z panem z GPW doszliśmy do wniosku że to nie jest rozmowa na telefon i wizyta osobista wchodzi tu w rachubę ale dopiero jak szanowna PSR prześle zezwolenia . I mam nadzieję że potraktują nas jak uczciwych wędkarzy a nie kłusoli . Pozdrawiam i obiecuje napisac jaki był finał.Połamania!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mam nadzieję że potraktują nas jak uczciwych wędkarzy a nie kłusoli

Trzymam kciuki. :wink:

Pozdrawiam i obiecuje napisac jaki był finał

Jak tam będziesz spróbuj pogadać z gościem czy nie mają jakiejś uczciwej mapy z zakazami (może w wersji elektronicznej :roll: ). Wklei się ją w tym temacie i zaoszczędzi to kłopotów wędkarzom a im roboty z niepotrzebnymi reklamacjami. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakaz podobno jest z powodu siedliska ptakow wszystko ok ale czy nie dało się postawić tabliczki na głownym miejscu jest tam nawet słup

Cześć.

Szkoda, że tak się stało ale trochę jesteś sam sobie winien. Akurat od strony Zarzecza zakaz jest dobrze opisany. A i tabliczki w tamtym miejscu były już w poprzedni weekend bo widziałem. Tyle, że są tylko w miejscu "granicznym" a więc dokładnie w punkcie od którego wolno/nie wolno łowić.

Natomiast trochę mnie zaskoczył widok przygotowywanej tablicy po drugiej stronie (patrząc od zapory, to na lewym brzegu w lesie) Imho stoi ona duuużo bliżej niż by to wynikało z mapki.

Pozdrawiam

R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to moja wina ale jest jedna sprawa którą trzeba załatwić do końca rozmawiam z kolegami wędkującymi tak kilka lat i sami tak naprawdę nie wiedzieli że to miejsce jest pod zakazem .A co się dotyczy tabliczek które stoją na granicach to fakt są tylko to był mój pierwszy dzień w tym roku a poza tym nie mam obowiązku iść wałem. czy to taki wielki problem postawic jedną tablicę więcej przy głównym wejściu na wał i sprawa nie miała by miejsca. A jak już pisałem wcześniej nie tylko mnie pozabierali pozwolenia. Jak zwrucą mi zezwolenie ja na własny koszt postawie tam tabliczkę jak GPW nie stac na to!! Na koniec chciałbym dodać wędkowałem w wielu miejscach w Polsce i nigdy nie trafiłem na tak żle oznaczoną wode poza tym czasami trzeba byc człowiekiem czego nie można powiedziec o panach z PSR.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.