Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zapora Goczałkowice


mariush4

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Witam.Troszke czasu poswiecamy własnie zaporze goczałkowickiej chociaz w zeszłym roku jezdzilismy ze znajomym na Żywieckie.W tym roku opłacilismy karty na Goczałkowice a to dlatego ze nie ma porozumienia na ten rok okregu bielskiego i katowickiego.Wracajac do tematu interesuja mnie dobre sprawdzone miejsca,głebokosci i ogólnie,ja czesto siedze na zbiorniku od strony goczalkowic i pamietam ze w zeszlym roku mielismy kilka sztuk szczupaka i sandacza aczkolwiek nie bylo juz tego duzego leszcza 40-50 cm jakie łowiło sie przed remontem czoła zapory.Mozecie cos doradzic w tej sprawie?. Kol.@jochan mieszkasz gdzies blisko zbiornika?chodzi mi o samochód zeby był bezpieczny juz nie pamietam ale w któryms to roku zastalismy rano po nocnym wedkowaniu naszego maluszka bez lusterek i z wgniecionym dachem było widac ewidentnie ze po samochodzie było poskakane.POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maryush4. mieszkam z drugiej strony Goczalkowic.jezdze przewaznie do Łaki lub Wisły Małej - to jesienia , natomiast latem przewaznie jade na Wisle /zezwolenie potrzebne to samo co na zapore/pod zeby od strony Zabrzega , ale tylko wtedy jak zapora wode puszcza, z samochodem nie ma problemu bo w nocy nie łapie /niewolno na Goczałkowicach/ :) jak lubisz sie bawic leszczem tozapora od Łąki lub Bajerka ale na Bajerce nie bylem juz dlugo. pozdrawiam jochan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam serdecznie,

Nareszcie dotarlem do jakis informacji na temat lowiska goczalkowice.

jestem poczatkujacym wedkarzem, wykupilem licencje na Goczalkowice i teraz mam pytanie na temat tego miejsca. Chyba banalne,gdzie tam sa lowiska? Jak sie na nie dostac np zjezdzajac z drogi Katowice- Bielsko ?Czy ktos Panstwa dysponuje jakas mapka lowiska? Nigdzie nie potrafie znalezc informacji na ten temat, po prostu nie wiem jak sie za to zabrac,gdzie zostawic samochod i gdzie i jak mozna lowic :-(

Z ogromna przyjemnoscia przeczytam jakiekolwiek informacje na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo dobra mapa agencji wydawniczej Goldfish z Siemianowic.

O tak tak to bylo super, rozumiem ze mapka jest mozliwa gdzies do zakupienia w siedzibie agencji ? Moze sklep internetowy? Jesli dysponujesz gotowym linkiem to bardzo prosze na priv,zeby nie tworzyc reklamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
jak lubisz sie bawic leszczem tozapora od Łąki lub Bajerka

Jochan czy moglbys cos wiecej powiedziec o Bajerce? Nie ukrywam, ze jestem poczatkujacym, ale cholernie zapalonym wedkarzem. Chcialbym sie dowiedziec cos wiecej o Bajerce. Jaki uciag ma rzeczka? Czy bede mogl sie smialo uczyc splawikowego wedkowania na tej rzeczce?Wlasnie chcialbym zdobywac doswiadczenia od Leszczy :-) Jakiej przynety uzywac na tej rzece? Wykupilem 1 raz Goczalkowice i kompletnie nie wiem jak sie za nie zabrac :mad: Bede jechac od strony Katowic i...co dalej ? Gdzie jechac? Gdzie zostawic auto? Kurcze kurcze ale ja mam problemy :-(((

Moze ktos z doswiadczonych cos moze mi poradzic? Mam zamiar w sobote wczensie rano jechac w strone Goczalkowic w ciemno, o ile sie czegos konkretnego nie dowiem :-)

Please please !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WAL

Matko Boska ! :grin: brrrr...

A tak na powaznie juz skrobie maila Andi :wink:

P.s. w tej chwili w innym topicu widzialem Twoja sandacza, jak sie pozeraliscie ;-) Piekne piekne rybki! Marzy mi sie bym i ja mogl zamiescic swoje zdjecie chocby z ladnym leszczykiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie łowię na Goczałkowickim ale coś tam wiem. Bajerka wpada do jeziora od strony Chybia to jest po przeciwnej stronie niż Goczałkowice-Zdrój.

Jadąc od Katowic DK1 skręcasz w Czechowicach na trzecich światłach w prawo ( 1 McDonalds, 2 cmentarz po lewej, 3 komis samochodowy i stacja LPG po prawej). Potem cały czas prosto aż się droga skończy i wtedy skręcasz w lewo. Odcinek prostej drogi aż dojedziesz do skrzyżowania gdzie po lewej stronie będzie straż pożarna OSP Bronów bodajże. I tu skręcasz w prawo (uwaga są dwie drogi w prawo wybierasz tą bardziej z lewej pod górkę).

Jedziesz cały czas tak jak droga prowadzi między stawami. Dojeżdzasz do końca tej drogi lekko pod górkę i skręcasz w prawo zaraz jest mostek na rzeczce. Jedziesz cały czas prosto ta droga prowadzi już prosto do Chybia.

W pewnym momencie wjedziesz do lasu z dębami w poboczu i tu się rozglądaj bo dojeżdżasz do mostku na Bajerce. Pod mostkiem z prawej strony jest niewielkie rozlewisko. Auto musisz zostawić gdzieś w pobliżu. Są tam takie dróżki w las musisz pokombinować :wink: W każdym razie parkingu nie znajdziesz.

Łowiłem raz w tym miejscu kupe lat temu. Więc z rybami ci nie doradzę. Żeby dojść bliżej jeziora musisz kierować się cały czas w prawo w stosunku do kierunku z którego przyjechałeś. Bajerka jest niezbyt szeroka w tym miejscu 2-4 metry gdzieś tak, ale w stronę jeziora się poszerza pewnie. Co wiedziałem-powiedziałem.

Mam nadzieję, że w miarę prosto to wyjaśniłem :roll: Jutro jak nie zapomnę zeskanuje ci kawałek mapy jeziora który cie interesuje i poślę na priva. Jakby co to pytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że w miarę prosto to wyjaśniłem

Nie mam slow, bardzo bardzo dziekuje, to sa juz bardzo konkretne wiadomosci.

Juz drukuje Twojego posta.

Mapke zbiornika juz nabylem, jednak tak jak mowie, bez obecnosci na lowisku nie podejmuje sie nawet proby wyobrazenia sobie tego miejsca. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapkę kupiłeś w Goldfish?

Tak dokladnie, tzn nie u nich , ale ichnią ;-)

Jest super, tyllko pewnie rozumiec zaczne ja dopiero po wyjezdzie na zbiornik.

Z gory dziekuje za pomoc, bardzo sie ciesze, bo moja podroz o 4 rano nie bedzie az tak bardzo w ciemno w sobote :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lesio jakbyś zregnyzował z Goczałkowic to namawiam cię nad Porębe, osobiście wolę ten zbiornik ponieważ wolno tam, łapać w nocy, a nie ma nic lepszego jak się wybrać z mnałżonem na rybki i spędzić kilka wspólnych n\ocek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mysle ze na dziendobry to wystarczy, leszcze, liny, ploc. Tak juz widze oczyma wyobrazni siebie na lowisku :smile: super.

W takim razie przeczytam jeszcze prae razy trase samochodowa, poczytam mapke i pomysle nad przyneta i zanetka :)

Super super. Jeszcze raz dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lesio jakbyś zregnyzował z Goczałkowic

Z mila checia skorzystam i pewnie dam sie kiedys namowic na wpsolny wypad ;-) Ale na razie nie bo moglbym tylko wstyud przyniesc haha :cool: gwizd pekajacej zylki podczas wyrzutu zestawu gruntowego w wode ;-) Albo zarzut z zamknietym kabłakiem to tez mi sie zdarzylo :oops: ...Tak sie niestety jeszcze mi zdarza. Ale mam duzo czasu, juz nie odpuszcze wedkowania, pozyc jeszcze tropche pozyje i mysle ze zeby kiedys zjem na wedkarstawie! No! :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cieszę się, że teraz przeszło. A co do przynęt mój teściu łowił od strony Goczałkowic na pinki lub białe, makaron kolanka lub gwiazdki, ryż dmuchany moczony w oleju. I np. robił kanapkę Parę pinek plus dwa ryże. Może też ci się coś z tego sprawdzi?

Połamania! Idę spać... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.