Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zapora Goczałkowice


mariush4

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj by uniknąć tłoku nad wodą łowiłem w takich miejscach (w ramach karty na zbiornik Goczałkowicki :mrgreen: ) Poznajesz Leszczyk? :mrgreen:

189c5547301aa770m.jpg

76ee7bb22533b06dm.jpg

To oczywiście Bajerka, która zaskoczyła nas (byłem z teściem) bardzo niskim stanem wody :cry: Postanowiliśmy iść w dół rzeczki obławiając spinem co głębsze miejsca. Wynik oczywiście zerowy :lol: ale spacer leśną ścieżką nie do przecenienia. :razz: Powrotna droga zajęła nam szybkim krokiem 0,5 godziny :shock: Więc dzisiaj bardziej spacerowo niż wędkarsko. W innych miejscach też lipa. Ogółem objechaliśmy cały zbiornik- ponad 50 km :cool::lol: badając co ciekawsze miejsca na najbliższe tygodnie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

Witam wszystkich, chciałem znowu rozpocząć wątek połowu metodą spinningową sandacza na Goczałkach. Wiem, że woda ta obfituje w tą piękną rybę, jednak zbiornik jest stosunkowo ciężki do obłowienia (wolno tylko z brzegu) i w związku z tym moje pytanie, gdzie i jak łowić? Czy w ogóle któryś z "forumowiczów" potrafi regularnie tą rybę łowić?

Widzę, że do tej pory poruszane były tematy bardzo ogólne - to, że jezioro jest piękne to już wiemy i co dalej?

Przykra sprawa z tymi kłopotami ze strażą rybacką. Chciałem ostrzec, że brzeg Wisły uchodzącej do jeziora (od strony Chybia) nie jest dostępny dla połowów wędkarskich tak jak kiedyś w całości. Od pewnego miejsca zaczyna się teren ostoi bobra, więc proszę uważać.

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

sandacze biorą.... ale w okresie ochronnym ;/ jak chce sie je łapać poza okresem to trzeba poprostu znac miejsca ;] niestety tej wiedzy jeszcze nieuzyskałem od miejscowych wedkarzy choc mam jedna bankówke ale tam niejeżdże bo mam poprostu zadaleko a niedysponuje jeszcze samochodem - to miejsce znajduje sie na południowym brzegu przed zatoką od strony zapory. Jest tam wyciety las i w nocy (oczywiscie wtedy kiedy wolno) da sie napewno zlapać sandacza ;] miejscowy spec od połowu sandaczy polecił mi obłowic to miejsce wlasnie w nocy średniej wielkosci gumami ze stosunkowo lekkimi głowkami.

Wiem że przy niższej wodzie w pewnym miejscu dało sie wejsc bardzo daleko w zbiornik i w pewnym dołku nalapac sandaczy ale to nie przy obecnym stanie wody ;]

Co do innych ryb to obecnie biorą karasie (od strony wisły) no i leszcz zchodzi z tarła wiec pewnie za pare dni zacznie brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Niestety nie zdążyłem edytować swojego postu więc dodatkowe pytanie. Czy w ciągu dnia (z tego co wyczytałem głównie w nocy na jeziorze można złapać coś konkretnego) można złowić jakąś konkretnąrybę. Jężeli tak to gdzie, tzn. z której strony - Zabrzeg, Goczlkowice, Łąka, Strumień.... . Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W ciągu dnia szkoda marnować zanęty sama drobnica bieże jedynie podczas nocnych połowuw można cos większego złapać oprócz leszczy które zawsze biorą w nocy i mają wymiar około 25 cm ale można też złapać większego .Ja jeste z Łąki i zazwyczaj chwytam podczas nocnych połowów albo na filorach lub na cyplu niedaleko pomp jest bardzo mało zaczepów chyba że jes dużo ludzi w tym goroli to jade za port (rybaczówka) tylko licze sie z tym że czeba przybrac haków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeste z Łąki i zazwyczaj chwytam podczas nocnych połowów albo na filorach

To widać :mrgreen:

chyba że jes dużo ludzi w tym goroli

To i tak dobrze, że nie napisałeś ludzi i goroli :lol::lol::lol:

Byłem w Łące w zeszłym tygodniu po prawie dwóch miesiącach przerwy. Sam drób na DS-a szkoda czasu :???: Na nocki się nie wybieram, bo teraz mam w głowie suma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wodach lokalnego stowarzyszenia :mrgreen:

Witam.Tomek1 mam pytanko;

Nalezysz może do GSW "Silesia" i słynne trzy stawy Kopalniok,Rontok,Kozi czy moze do innego stowarzyszenia?

Wracamy do tematu :wink:

Co tam na Goczałach słychac?Ile kosztuje tygodniówka?

Pozdrawiam.POŁAMANIA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.