Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zapora Goczałkowice


mariush4

Rekomendowane odpowiedzi

czy j. Goczałkowickie jest godne uwagi,

Ciężko odpowiedzieć :roll: Mnóstwo ograniczeń, ale za stówkę masz wielkie jezioro (3200 ha), odcinek rzeczny, kanały itd. Z drugiej strony rybacy grabią ile wlezie :???: prawie nigdzie nie dojedziesz :roll:

Nie wiele tam jeździłem w zeszłym roku, ale kilka ciekawych ryb złowiłem (z filmiku "mój sezon 2007"- największy okoń, karaś przy którym mam minę jakbym coś brał :lol: jaź, szczupaczek).

Ogólnie stówkę można odżałować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Dla zaiteresowanych: informacja w sprawie tzw. "chwilówek". W Rybaczówce w Łące do nabycia tygodniówki na Jezioro Goczałkowicke w cenie 20 zł, cena pozwolenia na cały rok - 110 zł. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Witam

Na j.goczałkowickim wędkuję już szmat czasu,bo od 98 roku z 2 przerwami (2 lata nie kupowałem wkładki).W tym roku mam wkładkę i już ciągnie mnie na rybki :)

W związku z tym chciałem zapytać się Was szanowni koledzy,co sie dzieje na jeziorze tzn.jaka ryba bierze ?

Ps.

W zeszłym roku z nocek schodziłem z karasiem i leszczem po 8 kg ,a nawet raz miałem 11kg ułowionych rybek.Ciekawe,jak w tym roku będzie ?

Pozdrawiam

cormoran

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku z nocek schodziłem z karasiem i leszczem po 8 kg ,a nawet raz miałem 11kg ułowionych rybek.

Co tym z tym robisz? :roll:

Jestem rybożercą :P hehe

Zresztą cała moja rodzina uwielbia ryby pod kazdą postacią.Raz na patelnie,raz mielone z leszcza,albo rybki z grilla itp.Czesto też dziele sie z dalszą rodziną,albo zamrażam na zime.

W sumie to 3 ostatnie nocne wypady były "obfitsze".Tak normalnie to z każdej nocki kilka ładnych sztuk zawsze wybieram,a reszte puszczam.W zeszłym roku mało było leszcza,za to sporo karasia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj kłócił bym się ja nałapałem więcej leszczy niż karasi leszcze miały około 45 do 50 cm

Być może od strony Łąki(domyślam się,że tam łapiesz)siedzi więcej leszcza.Ja od zawsze lapie od strony Zabrzega-tam z kolei wiecej karasia w zeszłym roku było.Jak był niski stan wody podczas remontu,to wyciągało się ogromne "leszki".Ale teraz jakoś ciężko złapać powyżej 35 cm.Te skubańce odławiają sieciami sporo ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja łapie takie leszczyki (40-50cm) na głębokich wodach a jak tam od strony Zabrzega jest tam dużo miejsca do chwytania są zaczepy ?? :neutral:

Jest pare fajnych miejsc,ale trzeba wcześniej przyjechać żeby się na nie załapać.Zaczepy są tylko w pobliżu zarośli wodnych.Nie ma raczej żadnych pniaków.Tylko "przy płytach" na zakręcie mogą sie zdarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do łowienia na Zaporze Goczałkowickiej potrzebujesz karty wędkarskiej (tzw. białej) i zezwolenia wydanego przez administratora tego zbiornika czyli Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów, do nabycia np. w rybaczówce w Łące w cenie 110 zł za rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tygodniówki możesz również nabyć w rybaczówce w Łące. Jeżeli się nie mylę to w tym roku kosztują 20 zł. Jeżeli Chcesz, to na PW mogę podać Ci telefon do rybaczówki, tam dowiesz się wszystkiego dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu się cze ba dowiadywać tylko cze ba mieć białą kartę i 20zł w Kieszeni najlepiej przyjechać po zezwolenie kolo 12 w Soboty nieczynne a jak by ktoś chciał nr.tel do rybaczówki 032 210-50-79 :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.