Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zapora Goczałkowice


mariush4

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Bylem wczoraj pierwszy raz połowic na goczalkowicach, wynik 2 male leszczyki i jeden karas. Co do zbiornika to muszę powiedzieć ze utrzymują sie tam duże fale,dużo otwartych przestrzeni wokół jeziora robi swoje. Mialem pełno fałszywych brań(fale uderzały o żyłkę bądź ruch wody przy dnie) doszło do tego ze musiałem zmienić szczytówkę na twardsza ale to i tak nie rozwiązało problemu całkowicie. Podsumowując piękna woda miejscami do złudzenia przypominająca morze, ale trzeba sie jej nauczyć lub znaleźć inne miejscówki :grin: .Następnym razem sprobuje od strony zarzecza.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam .wybieramy się na Goczały z kolegą ,w związku z tym miał bym parę pytań ;

1)czy wolno łowić w nocy

2)czy trzeba daleko rzucać

3)jak sprawa wygląda z karpiem i dużym leszczem?

4)będę łowił na kuleczkę-jaki smak wybrać?i tonącą czy pop-up?

5)czy wolno tam łowić na trupka?

6)na co najlepiej bierze sandacz(z gruntu)?

7)czy jest tam węgorz,ile go jest i na co bierze?

Pytań dużo,ale kto pyta-nie błądzi,pierwszy raz tam jadę więc chciał bym jakieś info.

Za odpowiedzi z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam:

1.Wolno ale tylko z piątku na Sobotę i z Soboty na Niedziele

2.Zależy od miejsca

3.Z karpiem ciężko a z dużym leszczem nawet jest dość dobrze

4.Nie słyszałem żeby ktoś łowił na kulkę więc nie wiem

5.Nie

6.Na razie wo gule nie bierze

7.Jest ale chyba nie za wiele najlepiej na rosówkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .wybieramy się na Goczały z kolegą ,w związku z tym miał bym parę pytań ;

1)czy wolno łowić w nocy

2)czy trzeba daleko rzucać

3)jak sprawa wygląda z karpiem i dużym leszczem?

4)będę łowił na kuleczkę-jaki smak wybrać?i tonącą czy pop-up?

5)czy wolno tam łowić na trupka?

6)na co najlepiej bierze sandacz(z gruntu)?

7)czy jest tam węgorz,ile go jest i na co bierze?

Pytań dużo,ale kto pyta-nie błądzi,pierwszy raz tam jadę więc chciał bym jakieś info.

Za odpowiedzi z góry dzięki.

1. tylko weekendy w lecie- dokładnych dat nie pamiętam, ale już wolno

2. zależy od miejsca

3. leszcz słabo, karpie- tylko zawodowcy, którzy w tygodniu wrzucają kulek tyle ile sami ważą :lol:

4. nie wiem

5. nie

6. nie bierze- bo nie wolno łowić na rybkę

7. jest- pozostają właściwie rosówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem wędkarzem z okręgu PZW Poznań.... Mam pytanie bo jade na wakacje wałsnie w okolice Goczałkowic.... Czy oprócz karty trzeba płacic tam jakies zezwolenie... ?? JEsli tak to gdzie sie je wykupuje...?? Wiem ze okreg POznański Ma podpisane porozumienie z KAtowickim.. Prosze o pomoc... I dziekuje za odpowiedzi.....:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

witam serdecznie:)

szukajac wiadomosci o jeziorze goczałkowickim dotarlem tutaj i postanowilem sie zarejestrowac by moc pogadac;)

wykupilem sobie wlasnie od tego tygodnia zezwolenie miesieczne na jeziorko- i mam kilka pytanek dla kolegow mogacych mi pomoc.

gdzie najlepiej usiasc? czy od strony miejscowosci łąka czy po przeciwnej jadac za strumień?

a może kanał?

preferuje drgajaca szczytowke i grunt wiec rybki jedynie wersja "biała" :) z dzisiejszej wyprawy moge tylko powiedziec ze bylo niezle tzn miejsce ladne ciche dopoki nie zaczeli sie zjezdzac niby wedkarze z rodzinami , radyjkami dzieciakami psami i materace sru na wode:):) wiec kolo poludnia trzeba bylo uciekac.

niestety jechalem tam pierwszy raz wiec usiadlem od strony łąki blisko parkingu - stad prosba o propozycje gdzie usiac w spokojnym miejscu:)

lowilem na bialego robaczka z kukurycza, czerwonego robaczka tez - efekt mnostwo krapikow i karaskow wielkoscu dłoni:)

a mzoe inna przyneta?

przyznam sie tez ze trafialem na bardzo wiele zaczepow:(

rozmawiajac z wedkujacymi dzisiaj wiekszosc miala efekty takie jak ja....

na kanale woda stała, korzuch sobie płynał wiec ludzi sporadycznie mozna bylo spotkac....

ale sie rozpisalem:)

w kazdym razie prosze kolegow mogacych mi pomoc o porade - bede wdzieczny za najmniejsza pomoc o tym zbiorniku rybciach itp wszystko co moze sie przydac:). w najblizszym czasie bede tylko tam jezdzil wiec prosze o opinie uwagi itp itd tutaj badz na gg:) dziekuje serdecznie :) mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ja dzisiaj jade na goczały, zostaje do niedzieli. Mam swoje ulubione miejsca od strony Wisły Wielkiej. Auto zawsze możesz zostawić u kogoś na posesji za pare złotych, ja tak robie. Kefaspirit słusznie zauważył, największe sztuki podchodzą w nocy. W dzień można ustrzelić krąpia, leszcza i karasia. Dobre wyniki miałem w dzień na dużej fali. Najlepsze efekty na 3 dniówkach, po 2dniowym nęceniu. Ten weekend może być słaby, ze zbiornika w ciągu doby zrzucili 9mln m3 wody, co może spowodować, że ryba odejdzie od brzegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nocka na Goczałach z soboty na niedziele.Wynik-kilkanańście płoci (20-25),tyleż samo japońców (20-30),dwa leszcze 45cm-uważam, że było całkiem nieźle bo w miejscu w którym łowiłem było jakieś 1,7m wody(ulubiona miejscówka była zajęta :twisted: ),więc i tak dobrze, że leszcze podeszły.

Dodam tylko ,że z chwilą pojawienia się słoneczka brania nagle się urwały-jakby rybki zapadły się pod ziemie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie:)

ja bylem na goczalkowickim w niedziele od 5 rana. chyba faktycznie wode spuscili - widac bylo ze jest mniej i potwierdzali to wedkarze...... moj wynik to kilkanascie krapikow i sporo karaskow..... karaski nawet ladniutkie jak na obecna chwile, takie po 25 cm. napewno nocka dalaby o wiele lepsze efekty. rybki braly w sumie bliziutko brzegu, dalsze rzuty trzeba bylo dluzej czekac na jakiekolwiek branie. siedzialem od strony wisly malej. dobrze ze znalazla sie miejscowka w krzakach bo dalej na otwartej przestrzeni kolo poludnia tradycyjnie rodzinki z psami dziecmi materacami i sruuu na wode , gwar jak na basenie miejskim. dobrze ze wkrotce wakacje sie skoncza mzoe bedzie spokojniej. jak na moj drugi pobyt nad tym jeziorkiem calkiem fajniutko:) przyneta jak zawsze biale robaczki z kukurydza i czerwone tzn glizdy ;) a moze lepiej sprawdzaja sie inne przynety? pozdrowionka:) ps. wybieram sie teraz na nocke sobota/niedziela i mam pytanko. czy zdarzaja sie w nocy kontrole? otoz chcialem zabrac ze soba 2 kolegow by nie bylo nudno i by bylo z kim wypic dobry napoj;) a regulamin mowi o zakazie przebywania osob postronnych w nocy - myslicie ze moze byc problem w razie kontroli? jakie macie doswiadczenia jesli chodzi o kontrole?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sie zastanawiałem z kumplem nad tym przepisem i ewentualnymi konsekwencjami jego złamania, bo czasami mamy dodatkowe towarzystwo na nocnych zasiadkach w postaci naszych kobiet, tudzież innych osób.Ja byłem teraz 3 raz na nocce i kontroli nie spotkałem, ale słyszałem, że czasami chłopaki wpadają zrobic przegląd.

Podejrzewam, że złamanie jakiegokolwiek pkt.regulaminu będzie skutkowało cofnięciem pozwolenia na wędkowanie... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek1 post skierowany do ciebie :wink:

od pewnego goscia z forum slyszalem ze jestes fachowiec od goczalkowic i ze napewno pomozesz :razz:

jesli moge cie prosic o jakies uwagi nt jeziorka gdzie najlepiej usiasc, co wybrac na zanete i przynete, jak rzucac czy biora np nocka dalej czy blizej podchodz abrzegu rybcie tzn wszelakie uwagi jakie mozes zmi podac jako poczatkujacemu ktory dopiero zaczyna wedrowki nad goczalkowice :oops:

kiedys jesli sie spotkamy sie nad jeziorkiem to sie odwdziecze za pomoc jakims napojem :lol:

dzieki wszystkim innym za pomoc :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od pewnego goscia z forum slyszalem ze jestes fachowiec od goczalkowic i ze napewno pomozesz

Absolutnie nie. Powiedziałbym, że dopiero raczkuję :mrgreen::wink:

Oczywiście najlepszą porą jest noc. W dzień trudno o większa rybę z brzegu- chyba, że będziesz łowił jak "zawodowcy-karpiarze" tyle zanęty ile waży wędkarz :lol:

Jezioro Goczałkowickie- jak wszyscy wiedzą- ma paskudną dostępność do wody :???: Prawie wszędzie trzeba mniej lub więcej zaryzykować :cry:

Fajne miejsca są w Wiśle tuż za zatoką. Jest tam fajne miejsce parkingowe i sporo stanowisk. W Goczałkowicach można połowić, ale tu już jest ryzyko związane z zakazem wjazdu.

Do tego Łąka- tam w tej chwili nie ma zakazu na drodze do rybaczówki. Jeżeli chcesz połowić płotkę to stań koło rury i nie patrz na jezioro tylko za siebie :wink:

Możesz też połowić okonia na spinning lub na rosówkę.

Przez dużą część roku świetnym łowiskiem jest kanał w Wiśle ciągnący się wzdłuż drogi do Strumienia (płoć, leszcz, jaź).

No i jest odcinek Wisły poniżej Zapory, ale tu już pomoże Ci BBooBB :wink:

Na drugim brzegu są ciekawe tereny, ale nie dostępne z samochodu :roll: Swego czasu kolega Leszczyk osiągał ciekawe rezultaty na niepozornej rzeczce Bajerce- od strony Chybia.

Na początek proponuję zaopatrzyć się w mapę jeziora Wydawnictwa Goldfish i wiele stanie się jasne :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, wspólnie z Ziewnolem (kuzyn) łowimy na Goczałkowicach i muszę przyznać że Ziewno to prawdziwy wędkarz i podziwiam go za to. Prawie każda nocka zaliczona, prawie na każdej świetne wyniki. Ziewno się zna na rzeczy to też ma najlepsze wyniki w łowieniu w tym sezonie. Trzeba mieć odpowiednie towarzystwo, miejsce i wiedzieć co włożyć na hak. Pochwal się może wszystkim jakie ładne węgorze w tym roku już miałeś w siacie :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.