Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zapora Goczałkowice


mariush4

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie durny przepis, który ma na celu ochronę interesów rybaków. W połączeniu z zakazem łowienia z łodzi i łowienia w nocy przez większość roku- praktycznie ogranicza możliwość łowienia sandaczy do minimum.

Dokładnie tak jak piszesz, a odłowy sandacza przez rybaków są masowe. Nie wiem jak gdzie indziej, ale na przykład w "Barze Pod Zaporą" świerzutkigo sandacza prawie prosto z wody możesz kupić codziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
ale na przykład w "Barze Pod Zaporą" świerzutkigo sandacza prawie prosto z wody możesz kupić codziennie.

Reguła się sprawdza że miejscowi wiedzą na co i gdzie,a o metody połowu to już strach pytac!

"Pływaków" dzisiaj nie było, ale to chyba tylko dlatego, że musieliby być samobójcami

Byłem wczoraj na Wiśle poniżej zbiornika i tez ich nie było.A oto dowód,jeden szczupak po kontakcie z betonami z obitym bokiem (jeszcze żył)

szczupyjh9.jpg

Pozdrawiam MARIO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan wody na Wiśle poniżej zapory znów bardzo niski. Biała ryba bierze nie najgorzej ale spiningiści narzekają na brak drapieżników. Dzisiaj w czasie mojego pobytu nad rzeką, 6 chłopa biczowało wodę beż żadnego rezultatu.

Pierwszy raz w tym roku zostałem za to skontrolowany przez Państwową Straż Rybacką, do tej pory nie było ich wogóle widać nad wodą w moich okolicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Nie mogłem już wysiedzieć w domu (już prawie miesiąc nie byłem nad wodą) :cry: więc wybrałem się na swoje łowisko na mały rekonesans.

Cały odcinek Wisły poniżej zbiornika, aż do kładki zamarznięty i przykryty śniegiem 8332429b2046d506m.jpg 6cc48c63e4904525m.jpg d9366e56667a63c4m.jpg Moja miejscówka także 9fe7311addf9a68fm.jpg. Jedynie poniżej kładki dla pieszych woda nie zamarzła, ale to już woda należąca do PZW 59f6db2e560d182fm.jpg 8b7fba9918c9261bm.jpg 137cf48a25307ce4m.jpg.

A, że na całym zbiorniku i odcinku Wisły należącym do niego obowiązuje całkowity zakaz połodu spod lodu :oops: to dla mnie na razie (niestety) przymusowy urlop od wędkowania. Na szczęście jest haczyk.pl :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, że na całym zbiorniku i odcinku Wisły należącym do niego obowiązuje całkowity zakaz połodu spod lodu :oops: to dla mnie na razie (niestety) przymusowy urlop od wędkowania.

To mnie zmartwiłeś :cry: Oznacza to, że w sobotę nie ma gdzie jechać na ryby :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie zmartwiłeś

Też mnie to martwi, dokładny cytat z regulaminu GPW, pkt. 9. Połów na lodzie jakimkolwiek sprzętem jest niedozwolony. :twisted:

W sumie wydaje mi się, że pozwolenie roczne powinno obejmować tylko 8 miesięcy (roczne pozwolenie obowiązuje w okresie 1.04 do 31.03 danego roku) bo praktycznie początkowe miesiące roku i tak są stracone. Spin odpada ze względu na okresy ochronne, a na lód nie można nawet wejść :evil: Faktem jest, że opłata roczna nie jest wysoka, ale zdecydowanie wolałbym zapłacić więcej i mieć jakiekolwiek prawa, bo w tej chwili nie ma ich właścicwie wogóle :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połów na lodzie jakimkolwiek sprzętem jest niedozwolony

Na lodzie tak, ale co byłoby gdyby wywiercić dziurę w lodzie i łowić z brzegu? Jest miejsce w którym jest to możliwe :mrgreen:

Spin odpada ze względu na okresy ochronne
A okonie? A Jazie? Tym drugim mam zamiar po raz pierwszy poświęcić wczesną wiosnę. Miejsce już mam, pozostaje się dokształcić i doposażyć. :wink: No i poczekać na zejście lodu :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co byłoby gdyby wywiercić dziurę w lodzie i łowić z brzegu?

O tym nie pomyślałem, ale to jest myśl, miejsce by się fasktycznie znalazło. Co do okoni racja, jazia jeszcze nigdy nie złapałem na tym łowisku, nawet nie słyszałem aby go ktoś tu złowił :?: Na myśl przychodzą mi jedynie klenie, o których wiem, że są, ale to już na wodach PZW i innym łowisku - ujście Jasieniczanki do Iłownicy :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jazia jeszcze nigdy nie złapałem na tym łowisku, nawet nie słyszałem aby go ktoś tu złowił

Bo ty myślisz o upustach a ja o jeziorze. :mrgreen: Jazie bywały przyłowem u gruntowców nastawionych na leszcza. Ja mam inne miejsce, ale o tym sza :twisted:, bo łowisko kameralne a i ryba nie lubiąca tłoku :wink: Zgadamy się na wiosnę :wink:

O tym nie pomyślałem, ale to jest myśl, miejsce by się fasktycznie znalazło

Jak jeszcze nie było lodu na jeziorze, widziałem jak gość łowił na długiego bata okonie na podlodówkę i płotki na mormyszkę. Łowienie z brzegu w dziurze zrobionej w lodzie według mnie nie jest zabronione :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowienie z brzegu w dziurze zrobionej w lodzie według mnie nie jest zabronione
A ja jestem odmiennego zdania. Spójrzmy na to zagadnienie przez pryzmat innej, bardzo podobnej sytuacji - w przypadku wędkowania z łodzi, która znajduje się w całości na brzegu, będziemy mieć do czynienia z połowem z łodzi (obowiązek rejestracji+dopłata), czy z brzegu? Wątpliwości chyba nie ma. Reasumując, łowienie z brzegu, to nie łowienie spod lodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee tam ;)

Łukasz mi opowiadał jak kiedyś tam gdzies był zakaz łowienia ze środków pływających o jakimś tam gabarycie.

Facet miał motorówkę, a była za duża.

Rozłożył na niej ponton blisko burty i łowił z pontonu, nic mu nie zrobili, bo przecież trzymał wędkę siedząc na pontonie ;)

Ale to tylko taka anegdotka, nie należy papugować :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby wyrazić się bardziej ściśle - chodziło mi o to, że skoro człowiek łowił na mormyszkę, to zakładam, że było to łowienie w pionie - ciągłe podnoszenie i opuszczanie przynęty, a to jest dozwolone tylko spod lodu, a on przecież łowił z brzegu. Co do anegdoty - tak samo jest, jak rozłożę ponton na pomoście - dalej łowię z pomostu, a nie ze srodka pływającego. Ponton w motorówce, to łowienie z motorówki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak to - nie dotykasz pomostu, to łowisz z pontonu - a ze jest on na pomoście to inna sprawa :P

Można kombinować tak w różne strony i zawsze udowodnić swoją rację, zależnie od sytuacji :lol:

Ale to w ramach żartów oczywiście ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak będąc na łodzi wędkarskiej zapragnę siedzieć/stać na kole ratunkowym, nie dotykając ciałem laminatu, to złamię przepisy, bo będę łowił ze sprzętu pływającego, który nie jest zarejestrowany? :mrgreen:

Z erystyką to na prawdę nie ma nic wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znowu rekonensans nad Jeziorem Goczałkowickim, tylko że tym razem od strony Goczałkowic i Łąki. Niestety jezioro nadal całe w lodzie

2161bbcb27b591f5m.jpg

df8497d1e6a22f09m.jpg

Za to poniżej zapory na wodach PZW miodzio :grin: Niestety nie opłaciłem jeszcze składek (zresztą zastanawiam się czy wogóle to robić, czy nie pozostać tylko przy zezwoleniu na Jezioro Goczałkowicke :?:

e2d57dba371322b0m.jpg

12dc6d440d806cc1m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzisiaj pierwszy raz nad wodą od 3 tygodni :shock:

Znalazłem na jeziorze kawałek wody 5x10 metrów i dzielnie stałem nad nim z kijem przez godzinę. :lol: Niestety ryb w tej dziurze nie było :roll:

Potem wybrałem się na spacer, zobaczyć co słychać na upustach.

bboobb, od zębów aż do miejsca gdzie stare koryto łączy się z obecnym- nie ma lodu. Poniżej całe zamarznięte.

A ja wziąłem zorkę pięć i zrobiłem kilka zdjęć :mrgreen:

5d66244450a1ae78m.jpg

e63bbbbd6948d630m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek1, fajne zdjęcia. Widać,że na upustach coraz więcej wolnej wody :mrgreen: Znaczy się jeszcze trochę i będzie można się tam wybrać. Chyba, że przyjdzie ochłodzenie z mrozami, ale na razie nic na to nie wskazuje. Już nie mogę się doczekać. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już można, bo od słupa do połączenia ze starym korytem jest kilka miejsc do łowienia od strony Zabrzega

W takim razie muszę to sprawdzić. Do tej pory nie zapuszczałem się tam bo muszę obejść stare koryto żeby się tam dostać, a poza tym zazwyczaj w tym miejscu było już kilku spiningistów, więc zostawałem troche bliżej kładki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.