Skocz do zawartości
tokarex pontony

plecionka


artech

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gość grzechuce

MariuszA, w temacie plecionek pojawilo sie pare opinii na temat braidow dragona. jak dla mnie w porownaniu do innych produktow zwlaszcza Spiderwire sa za drogie w stosunku do tego co oferuja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też interesuje opinia na temat Guide Pro hi viz (czerwonej). Swego czasu miałem kiedyś Dragon Techno i nie mam dobrych wspomnień. Jedyne co na plus to to ,że była naprawdę mocna , na minus to tendencja do plątania się i na początku jakiś dziwny glut z niej zchodzil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem:

HM69 (0,16 jeżeli dobrze pamiętam) - ogólnie dobra plecionka, mocna, robi się jasno szaro/zielona i "stroszy się" przy intensywnym używaniu. Jednak nie zmniejsza to jej wytrzymałości.

Invisible Braid (0,08 i 0,10) - szybko się przebarwia, robi się w kolorze kawy z mlekiem. O ile 10tka była fajną pletką, wytrzymałą i miękką to 0,08 jest sztywnym drutem, ciężko zrobić węzeł który by się nie rozwiązał oraz ma straszną pamięć, przyjmuje kształt szpuli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Mariusz może w czymś tłustym ją namoczyć ...ale w sumie się zmyje po kilku żutach ... a może wazelinka :mrgreen:

oleje i wazelina odpadaja o tym czytalem nic niedaje ;)

a chce jesczze pochodzic na ryby w tym roku ;) nie jak u bify widzialem , mial rozaaniec ;P na spotkanie milosniczek drogi krzyzowej ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną proces technologiczny produkcji plecionki, niestety ale przegrywa z temperaturą poniżej 0 stopni Celsjusza. Moja dygresja, nie była złośliwością. Próbowałem, różnych "preparatów" tak jak napisał kolega feeder, rozwiązuje to sprawę, tylko na ograniczony czas. Choć sam jeszcze nie praktykowałem - zastanawiam się właśnie nad żyłką na bazie "fluorocarbonu". Co prawda nie jest to plecionka, ale parametry w stosunku do "normalnych " żyłek są jednak, o wiele bardziej obiecujące - głównie myślę o rozciągliwości :roll: .

Z tego co dobrze pamiętam, nasz forumowy kolega Psułek, chwalił sobie właśnie tego typu produkty na zaprzyjażnionym forum (Jerkbait.Pl) firmy P-Line.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie nie potrzeba plecionki na mrozy ,bo mam w zapasie żyłkę [siglona] ale przeglądam sprzęt [gruntowy] i plecionka po 4 sezonach wymaga juz wymiany ,a płoci juz na grunt nie połowie.

Zaznaczę przeglądnąłem kilkanaście stron tego tematu i mam więcej wątpliwości co wybrać . Każdy poleca co innego ,nawet "żelazna "PP dziś nie daje pewności co do jakości .

Panowie jakieś sprawdzone nowości na rynku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechuce

maniek, kolega feeder ostatnio lobbowal Mikado Thryton. ja jednak pozostalem przy Spider Wire mam nadzieje ze nie bedzie za zimno nad woda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

feeder ostatnio lobbowal Mikado Thryton
Co prawda nie przyglądałem sie tej lince ,ale jakoś nie wiem czemu nie mam zbytniego zaufania do Mikado/Konger/ Sufix jesli chodzi o plecionki rzecz jasna .
Spider Wire
Popularny "pajak" mnie zawiódł dwa razy i nikt mnie juz nie przekona :lol:

P-Line Spectrex IV czytałem że ma luźny splot ,na "brudnych" wodach ,a na takich łowie nie bardzo sie nadaje .

Zastanawiam sie jeszcze nad plecionkami Daiwy np .Shinobi ktoś ma ,łowił ,jak się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, poszukaj plecionki Stren Sonic Braid http://allegro.pl/stren-sonic-braid-8lb-300-yds-moss-green-i1333950744.html

Dobra plecionka, 10 lb jest cieńsza od PP o tej samej wytrzymałości, przekrój bardzo zbliżony do okrągłego. Jedyna wada to na małych szpulkach jest jej tylko 125 yds. P-line od 15 lb w górę jes ok. 10 lb nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
ja również stosuje od 0,14 do 0,18 na sandacza z opadu
czyli mniej więcej 10 - 15lb (pp 10lb ma bodajże, powiedzmy względnie te 0,15mm)

ameryki tu nie odkryję, ale poza starą dobrą PowerPro, plecionki co najmniej tak dobre a nawet nieco od niej lepsze, warte uwagi: spiderwire stealth, tuf line xp, stren super braid i cortland.

kolejność zupełnie przypadkowa :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Power Pro 0,23 wytrzymałość 15 kg

Tak mi się wydaje, że taka "gruba" plecionka stawia dosyć spory opór, więc rzuty krótsze a jeszcze jak będziesz łowił w rzece to odbije się to na długości opadu i znoszeniu przynęty przez nurt.

Uważam że minęły czasy stosowania grubych jak palec żyłek/plecionek. Teraz plecionka o średnicy 0,10mm ma faktyczną wytrzymałość w granicach 3-4kg więc na większość polskich sandaczy wystarczy. Chyba że łowimy w miejscu bogatym w zaczepy, wtedy można skoczyć o te 4 oczka do góry czyli 0,14mm (np. Spiderwire Code Red Braid która polecam na sandacza). Oczywiście plecionka, plecionce nie równa, chodzi oczywiście o nasze polskie udziwnienie pt. "Plecionka ma średnicę" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.