Skocz do zawartości
tokarex pontony

plecionka


artech

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kurna Olek, potrzebuje nowa plecionke... :mad:

Dzis zerwalem na zaczepie z 50m ... zrobil sie jeden wielki wezel...i dupa :( Na kolowrotku mam jeszcze maksymalnie 50m zylki na szpuli...

Jak oceniasz Artech Power Pro? Mysle nad zakupem Fireline. Szogun_zag - uzywasz takowej, tak? Jak Tobie sie sprawdza to musi byc dobra.

Musze zobaczyc co maja w sklepie i porownac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam fireline'a od 2 sezonów i jak narazie nie narzekam. Co prawda po tych 2 sezonach straciła trochę na wytrzymałości (zerwanie jej już nie stanowi takiego problemu jak kiedyś), ale nadal łowi się na nią bardzo przyjemnie i co najważniejsze skutecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ło-jojojoj złe wspomnienia. Kupiłem ją nieopacznie i po nawinięciu na kołowrotek okazało się że pomiędzy jej splotami jest jakiś syfex. Potem spędziłem ponad godzinę w wędkarskim tłumacząc że mają mi ją wymienić na inną - po czym ręcznie, jak to określił sprzedwaca, wczochrałem ją na firmową szpulkę. Zresztą jest na haczyku odpowiedni wątek ;)

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?p=17738#17738

Dla mnie cała przygoda potwierdza tylko że jak firma robi dobry produkt A to z czasem na swojej marce chce sprzedać produkt B - ale ten już nie musi być wcale dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomaszek, :lol: pamiętam Twoją przygodę z "syfem" w plecionce. Pamiętam tez ta plecionkę na moim kołowrotku i dobrze ją wspominam.

Może i masz racje ze to już nie to ale dam sobie dwie ręce uciąć ze za taką kasę o lepszą będzie trudno.

Kuźwa :shock: jak ja bez rąk będę wędkował :lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dam sobie dwie ręce uciąć ze za taką kasę o lepszą będzie trudno.
ojjjjjjj
Kuźwa jak ja bez rąk będę wędkował
no właśnie :twisted::twisted: za 3/4 tej ceny mam o 35 m więcej o niebo lepszej plecionki :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Witam serdecznie,

chcialem sie podzielic wrazeniami z uzytkowania plecionek: Whiplash Pro 0,10 i New Concept Line 0,15. Ogolnie jestem adeptem lekkiego spinningu.

W zeszlym roku zaczynajac przygode z plecionka, nabylem New Concept Line 0,15. Plecionka jest wytrzymala (mozna rozgiac glowki jigowe 0/2) - ale splatania przy wyrzutach nie sa zadkoscia - myslalem ze moze jest to kwestia kolowrotka (starszy quick z tylnym hamulcem) i ogolnego braku doswiadczenia. W biezacym roku nabylem Red Arct 10100 i plecionke Whiplash Pro 0,10. O ile duze bylo moze zdziwienie, gdy plecionka Berkley Whiplash Pro 0,10 okazala sie 2x grubszy i mniej 'gladka' od New Concept Line 0,15. Plecionka Berkleya zostala nawinieta bez luzow, zekł bym ksiazkowo. Ale pierwsze wyrzuty to tragedia - nie wiem czy jest to kwestia kolowrotka czy tez plecionki (czy braku umiejetnosci:)). w kazdym razie placze sie niemilosiernie (przed przyneta stosuje agrafke z kretlikiem - lowie glownie na przynety gumowe). Po stracie "kilku" dobrych metrow jest juz w porzadku - chce podkreslic, ze nie nawijalem plecionki do granic mozliwosci szpuli.

Nie mierzylem doswiadczalnie wytrzymalosci tych dwoch plecionek, ale na pewno nie da sie ich zerwac w rekach (obie maja wytrzymalosc nominalna 16kg - to powinno byc dla mnie sugestia na temat przekroju Berkleya). Jestem raczej weekendowym wedkarzem, ale wytrzymalosc Jaxona po roku jest bez zarzutu.

Jakie sa Wasze doswiadczenia z wymienionymi przeze mnie plecionkami?

Obawiam sie ze co do srednicy i przekroju plecionki (oraz wytrzymalosci), nie mozemy ufac napisom na opakowaniu.

Za cene 140 PLN otrzymalem plecionke ktora jest grubsza i bardziej sie placze (274 m Berley Whiplash Pro 0,10) od plecionki za 87 PLN (Jaxon New Concept Line 250m 0,15)- moze to kwestia kolowrotka, moze sposobu nawijania, nie wiem - mam jednak taka teorie, ze przy przynetach ponizej 4g kazda plecionka bedzie sie platac, bo nie jest zawsze odpowiednio napieta przy wyrzucie i nawijaniu.

Moze Macie doswiadczenie z "okraglymi", cienkimi plecionkami, z wytrzymaloscia do ok. 5kg? Moze ktos uzywal DRAGON XFine 0,06? Moze to jest sposob na 'lekkie przynety'?

Moze to sa typowe poczatkujacych adeptow plecionki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy każda plecionka dragona ale model TECHNO (0.12mm) niesamowicie się strzępi co znacznie ją osłabia i po zaledwie 3 wypadach na ryby zrobiła się z ciemnej grafitowej jaśniutka szara. nie polecam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do koloru to z' kazdej' plecionki "złazi".czy wcześniej czy pużniej.Co do plątania ,to raczej cięzar niema znaczenia lub te znaczenie jest ograniczone,używalem plecionki do DS i to cienkiej fi 10 i uwazam że przyczyną jest właśnie cienka średnica ,jeśli wogle możemy mówić o średnicy ,teraz używa zdecydowanie większej i nie plącze się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku też miałem problemy z plątaniem się plecionki (PowerPro 10 lb) nie wiem czego to była wina ale wydaje mi się że chyba braku doświadczenia przy połowie na plecionki teraz już tego problemu nie mam nawet przy lekkich przynętach. Wcześniej radziłem sobie w ten sposób, że co jakiś czas na agrafkę zapinałem 10-15 gramowy ciężarek (łezkę z wtopionym krętlikiem) i zarzucałem jak najdalej się dało 2-3 razy po tym zabiegu plecionka się nie plątała.

A co do straty koloru przez plecionkę to jest to normalne ale strzępienie się już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.