Skocz do zawartości
tokarex pontony

plecionka


artech

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 months later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hej. łowiłem na kilka plecionek i jak chcecie podziele sie swoimi opiniami:

Tigrex KONGERA - Mocno pływa i potrafi się supełkować(tendencje do skręcania) Nie polecam -szczególnie zła przy łowieniu metodą gruntową na dużych odległościach bo podczas fali lub wiatru na powierzchni tworzy sie z niej balon, ktory zatrzymuje wszystkie płynące syfy.

Jaxon New Concept Line- ładnie zrobiona, na pierwszy rzut oka fajna ale: najciensze rozmiary pękają jak żyłka; strasznie hałasuje na przelotkach, co za tym idzie słabe przelotki ulegaja zniszczeniu.

Ron Thompson DYNA CABLE - mimo że podczas testów "na sucho" wypadła niezbyt to mogę ją polecić śmiało łowcom szczupaków gdyż niestety jest troche przegrubiona.

Dragon HM62 - bardzo mocna i dobra plecionka - jedyna wada jaką znalazłem to przekrój - nie jest okrągła tylko płaska. Dobra do spinningu.

Dragon Techno i Electra - Dobrze zrobione mocne plecionki. Kolega używa Techno na ciężkiej gruntówce już drugi sezon, a ja electre na wędce okoniowej. Jedyne zużycie jakie zauważyłem to to że wyblakła. Na 0,12mm złamałem już kilka główek Gamakatsu:) Polecam.

Dla łowców sandaczy polecam też nową Fluo Red - Guide Select Dragona - cieszy się powodzeniem u posiadaczy.

Tyle z moich doświadczeń. zaznaczam że to są moje uwagi i mogą się różnić od opinii innych użytkowników. POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam na forum

używam taniej plecionki (100 metrów za 50zł-kiedyś) konger Kevlon fluo zółta. Pamiętam , że dość długo barwiła palce na żółto , ale teraz już wyblakła po tych około 3 latach ; uzywam jej na żywca na szczupaki i próbowałem spinningować kiedyś , ale marne efekty bo łowiska puste; niestety się skręca (jest płaska) zdarza się , że haczyk wbije się między włókna i operacja osłabia plecionkę,,,,ale podoba mi sie jej nierozciagliwość zdolność pływania żółty kolor i to , ze nie muszę jej wymieniać już od 3 lat (a ma za sobą już dawno próbę morską-2 tygodnie łowienia z plaży)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowię od roku, w tym roku mam zamiar kupić sobie plecionke i zastanawiam się nad nowymi produktami dragona i barkleya ,czyli niby przeżroczystymi plecionkami i mam dwa pytanka do was:po pierwsze czy w naszych niezbyt czystych wodach zbyt szbko sie nie pobrudzom i nie stracom swojej "niewidszialności" i po drugie jak to jest możliwe ,że przy podobnej cenie jedna od drugiej jest dużo wytrzymalsza.

Dzieki za odpowiedż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena nie zawsze jest podyktowana faktycznym kosztem wytworzenia produktu

Prawda :razz: Ja mówię tak: rzeczy kosztują tyle, ile ludzie są gotowi za nie zapłacić :mrgreen:

Zjawiska efektu snoba, czy owczego pędu to zagadnienia ekonomiczne, które bardzo dobrze znać choćby w kontekście rozmów o sprzęcie wędkarskim :wink::lol:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_snoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dobry temat ;) Sam jestem ciekaw Waszych opinii ad przezroczystych plecionek. Niestety ja nie miałem z nimi styczności w terenie i nie mogę się rzeczowo wypowiedzieć, prosiłbym więc o zajęcia stanowiska przez osoby urabiającymi takimi linkami - nie ze słyszenia :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę , że ktos kto wcześniej napisał o tym , że w naszych wodach szybko taka plecionka ma szanse stać sie widzialna(brudna) może mieć rację ; w każdym razie z czasem i tak plecionka stanie sie widoczna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zasięgnąc informacji na temat plecionki Sufix GYRO.

Mam do nawiniecia parę szpul kołowrotków pod plecionkę i przeraza mnie kasa jaką mam na nie wydac. W/w plecionka Sufixa jest przerazająco tania :grin: czy jest tez przerazająco zła? Jest to nowy produkt na naszym rynku wiec pewnie jeszcze nie mocno przetestowany

731d2350a6c24830.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem dzisiaj na razie jedną szpulkę 0,12. Bardzo fajnie nawijała się na kołowrotek. 19 kwietnia bedę ją testował na morzu. Po tej dacie na pewno będę miał coś do powiedzenia na temat tego Sufixa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ją dziś bo też jestem "na kupnie" i mam mieszane uczucia co do samego splotu - stosunkowo gruby warkocz, co oznacza, że bardzo skutecznie będzie zabierała z wody różnego rodzaju drobinki w wyniku czego przelotka szczytowa długo nie pożyje. To jest oczywiście teoria i domniemywanie bo w praniu tego nie sprawdziłem.

Dla porównania weź do ręki plecionki Barkleya a zauważysz różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem Barkleya i masz rację, jest prawie gładki. Sufix ma "bardziej wyrazny splot".

Zaciekawiła mnie jeszcze Spiderline i mam mieszane uczucia co wybrac. Pewnie wybiore Techron Kamatsu wyglądała przyzwoicie a i cena srednia.

ps

Jak tam nowy INFINITY-Q ? Zajefajny kręciol :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli chodzi o Techron Black to mam negatywne doświadczenie . Wytrzymałość liniowa

zgodna z deklarowaną ale na węźle jedna trzecia wytrzymałości. Kupiłem przez

internet więc nie miałem mozliwości sprawdzenia . Może na rynku oprócz oryginału

jest też tandeta i miałem to szczęście trafić , nie wiem nie sprawdzałem więcej .

Czy sprawdzał ktoś Mikado Tantal Line , w szczególności 0,04 przyponową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiła mnie jeszcze Spiderline

Łowiłem na nią trzy sezony i mogę ją śmiało polecić. Po tym okresie troszę wyblakła ... z czarnej zrobiła się szara, ale wytrzymałość OK. To dokładnie ta, co jest nawinięta na TICE LIBRA SA w teście kołowrotków. Zerknij, jak wygladaja jej początkowe metry po trzech latkach ;)

Jak tam nowy INFINITY-Q ? Zajefajny kręciol

A gdzieś Ty to wyszperał? Śledzisz mnie, czy co? Aż tak bardzo Ci za kołnierz zalazłem? :mrgreen:

Ale jest faktycznie zajefajny. W porównianiu ze Twin Power-em, ten drugi bledziutko wypada :cool: Pewno za jakiś czas coś skrobnę o nim dla ogólnej wiedzy haczykowców :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowiłem na nią trzy sezony i mogę ją śmiało polecić.
Tak cos kojazyłem ze polecales wczesniej ta plecionke.

Dzieki

keri napisał/a:

Jak tam nowy INFINITY-Q ? Zajefajny kręciol

A gdzieś Ty to wyszperał? Śledzisz mnie, czy co? Aż tak bardzo Ci za kołnierz zalazłem? :mrgreen:

Tak sledze, inwigilacja działa :lol:

A tak serio to sledze rynek Daiwy z gornej polki w Polsce. Taka praca :cool:

Czekam na opinie :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Kupiłem sobie plecionke dragona tom "niewidzialnom" i wczoraj jom przetestowałem.

Na początek powiem ,że 0,12 którom kupiłem podłóg żyłki 0,16 wyglądała jak co najmniej 0,18. Wytrzymała napewno jest bo pare razy o krzaki zachaczyłem to mi się kotwice rozgięły, ale co do tej "niewidzialności" to bym się kłucił bo ja bardzo dobrze ją widziałem to co dopiero ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraze swoja opinie na temat jednej plecionki, manowicie Spiderwire.

Powiem tak - pierwsza moja plecionka, wiec nie powiem Ci dobra czy zla, mialem ja dopiero kilka razy w uzytko ale to co zauwazylem :

- lekko schodzi z kolowrotka i "slizga" sie przez przelotki (+)

- strasznie szybko wyblakla, juz jest prawie biala (-)

- moim zdaniem strasznie szybciutko sie przeciera (-)

Nie wiem co o tym myslec...plecionka za okolo 100zl a mnie jak na razie nie przekonala :???:

Czy tak po prostu juz jest z plecionkami? :cool:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do koloru to zupelnie normalne ;)

a czy się strzępi to porównaj pod lupą pierwsze 2 metry i kolejne 5 ;)

spidewire jest podobo bardzo dobrą plecionką. spotkałem się z wieloma dobrymi opiniami, ze zlymi troche mniej :)

Tomku sprawdź to:

http://jerkbait.pl/?p=56

i to:

http://jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=438

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie Homegeon dlatego sie trcohe zdziwilem bo niby przyzwoita plecionka. Moze mi jakas podrobe wcisneli ? :roll::mad:

Nie jest tak ze nie jestem z niej zadowolony, tylko szkoda ze kolor tak szybko wyblakl (juz po 2 wedkowaniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupiłem sobie plecionkę Tuf Line XP specjalnie na połowy szczupaka i do Norwegi polecił mi ją kolega który przetestował ją w Norwegi i dobrze się spisała.Sam ją przetestuje dopiero w czerwcu na Śniardwach i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.