Skocz do zawartości
tokarex pontony

rzeka Płonia


Gość feeder

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

Byłem na Płoni w sobotę rano-odcinek "morski". Złowiłem 2 jazie -jeden 25 cm, drugi maluszek- i 4 okonki tak po ok. 22-23 cm. Łowiłem niecałą godzinkę. Wszystkie rybki pływają dalej i wszystkie złowione na meppsa 0. Próbowałem też na malutkiego woblerka, ale bez brań. Widać, że ryba weszła do rzeki, bo jeszcze tydzień wcześniej rzeka wyglądała na pustą. Dziś w rejonie mostku na ul. Racławickiej-nie mam pewności-ale chyba widziałem małego pstrążka. Byłem bez kija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni wcześniej "zachaczyłem" o Bobrowe stawki" jak wracałem z Jezierzyc. Porzucałem chwilę meppsikiem i oprócz kilku "akwariowych" okonków trafił mi się ok. 25 cm jaź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W piątek 13-go kolejny wypad na Płonię. Kilkanaście "jaśków" w tym 5 szt. 26-29 cm. łowiłem pomiędzy ul.Pomorską a pozostałościami po młynie. Trafiły się też okonki, ale sam drobiazg, tylko jeden ponad 20 cm. Mepps aglia 00,0 i 3 cm wobki. Próbowałem na tzw.smużaki. Kilka trąceń, ale nic nie zaciąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki topus12! Szczerze, to moje pierwsze"Jaśki" jakie do tej pory złowiłem :oops: , tym bardziej cieszą :grin: .Widziałem w Płoni dużo większe, myslę, że 40-45cm conajmniej, pewnie nie będzie o nie łatwo. Chciałbym sprawdzić odcinek od starej autostrady w kierunku Wielgowa. Z tego co widać na mapie rzeczka ładnie tam meandruje (jedyny odcinek od Jerzerzyc do Dąbskiego którego nie jeszcze nie znam) i musze to zrobić poki jeszcze woda jest lekko zmącona. Dam znać co i jak! Owocnych poszukiwań "kropków"!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i byłem tam, gdzie chciałem. Niestety, ale na tym odcinku trudno dojść do rzeki. Dopiero jak rzeczka "dobija" do autostrady można łowić, ale trzeba startować od rozebranego wiaduktu. Mozna iść w góre jakieś 400-500m, dalej bagno. Dużo drobnego okonka 15-20 cm, złowiłem ich tam conajmniej 20-25 szt, trafił się też jeden krótki szczupak ok 40cm. Jazia widziałem...jednego. Komary żarły za to jak wściekłe :evil:. Pomimo wszystko rzeczka na tym odcinku działa na wyobraźnię :o

Zajrzałem jeszcze na odcinek przy Bobrowych Stawkach. Podobnie sporo okonków i jakby trochę wieksze. Miałem też szczupaka 50+, ale poszedł z meppsem-łowiłem bez stalki. Jaśki kręciły sie, ale tylko odprowadzały przynętę. Jeden ok.35-40cm uderzył mi w małego 2cm woblerka jak tylko ten spadł na wodę- zaskoczył mnie zupełnie :shock: i nie zaciąłem-wypluł go i tyle go widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my dzis byliśmy ja i owen, na płoni, wystartowaliśmy od mostu kolejowego w dąbiu i skończylismy przy młynie i kawałek za nią, efekt dosc mizerny , duzo okonków na pprzynęcie jak i odprowadzajacych ją. Duzo jazia odprwadzalo przynętę,ale wziął tylko jeden. łapalismy na woblerki małe i na małe obrotóweczki 1,0 i jednego meppsa 00 . Przy młynie dosc sporo wędkarzy, niestety same "borowe dziadki" dla których każda ryba to mięsko. Mięsiarze obierali nawet najmnijesze złapane kleniki .Zwróciłem uwagę ze obowiązuja wymary , to gość się troche zgasił. Fajne byłyby tam kontrole bo narybek jest wpuszczony tylko teraz żeeby przetrwał trzeba likwidowac takich ludzi tj. wlepiąc kary;).

Kembi złapałes tam kiedyś pstrąga w tej rzeczce?Odcinek od Unikonu do kijewa z kolegą przechodzilismy ostatnio w kwietniu na początku , efekt był zerowy dosłownie . tak jakby ryba sie wtedy jeszcze nie wybudziła. TEraz ty widze przeszedles troche te okolice i widac ze się wszystko rodzi na nowo ;)Jakis szczupaczek, jakis okonek ,jest jaź. Szkoda ze mało pstraga :(licze ze odrodzi się jego populacja, bo teoretycznie na pzw pisze ze zarybiają tą rybką:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Byłem na Płoni wczoraj. Na początek od młyna do Pomorskiej.15-20 okonków, ale sam drobiazg. Przy moście na pomorskiej trafiłem 4 nieduże jazie-takie po 20-23 cm. Łowiłem na obrotówki i woblerki. Potem poszedłem ood młyna w strone mostu kolejowego-kompletna pustka, nie widziałem żadnej ryby. Podjechałem w rejon Bobrowych stawków i ponownie dużo okonia.Zdecydowana wiekszość to maluszki, ale trafiło mi sie kilka powyżej 20 cm, w tym jeden 32cm-mój najwiekszy z Płoni :lol: . Jazie tylko odprowadzały przynętę. Mialem tez jedno przestrzelone branie szczupaka. Pstrągów nie widziałem. O tym, że zarybiali to czytałem na stronie PZW Szczecin. U nich rzeka nazywa się Płoń ( mam nadzieje, że to ta sama rzeczka). Może trzeba spenetrować odcinek powyżej Jezierzyc. Ja nigdy tam nie byłem. No i ciekawy jestem jak wygląda rzeka powyżej Miedwia. U mnie w najbliszym okresie będzie krucho z czasem, więc może Ty sprobuj i oczywicie napisz co i jak.

Dziś byłem przetestować obrotówki Ular. Przy mostku na Pomorskiej przez 15 minut złowilem 4 okonki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylismy teraz przez 3 razy pod rząd przez 3 dni na płoni na odcinku od tamy przy unikonie do farmy drobiu. efekt dosc mizerny, w pierwszy dzien po pare okonków na wobki małe, oraz uwaga jeden klenik (złapany przy tamie) , w sobote zlapalem jednego szczypaczka niewymarowego kolega okonka a inny kolega 2 kleniki z czego jeden mial 30cm moze troche wiecej . Co ciekawe klenie i okonia złapał na przestrzeni 3 rzutów, czyli co rzut ryba:).w niedzielę niestety bryndza i stwierdzilismy ze tam sie juz nie wybieramy. tyle czasu spedzonego i 3 kleniki to zdecydowanie za mało.Chcemy sprawdzic odcinek przy liniach wysokiego napięcia i tak zwanym "kole", zobaczymy jak tam nic nie bedzie to chyba odpuscimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mam podobne doświadczenie. Wczorajszy wypad - chodziłem z lekkim zestawem spinningowym od 5.30 rano przy Bończy do drugiego mostu kolejowego, w górę rzeki. Około 30 okonków, kilka sztuk max. 20 cm. 2 klenie około 20 cm, jeden większy z samego rana, ale się spiął. Paprochy (Salmo Tiny najskuteczniejszy). To mój pierwszy wypad nad Płonię. Chcę jeszcze spróbować od autostrady w górę. Rzeczka wzbudziła moje zainteresowanie po przepłynięciu kajakiem odcinka z Jezierzyc do Koszarowej w Dąbiu - dziw bierze, że jest jakoś 'odchudzona' z większej ryby. Pytałem się z kajaka wędkarzy o rezultaty - większość potwierdzała, że ryba jest (szczupak ok. 60 cm złowiony za nitowanym mostkiem koło Płoni), ale może rzeczywiście trzeba znać miejscówki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich, mam pytanko odnośnie Bobrowego stawu bądź tych stawów koło niego. Planuje się tam wybrać w najbliższy weekend więc z tąd kilka pytań:

- Jak jest teraz najlepiej z dojściem na te stawy?

- Czyje to wody? PZW?

- Czy są tam jakieś miejscówki dobre do połowu na spławik?

- Jakiej ryby się spodziewać?

Jeśli ktoś ma jakieś informacje to dajcie znać. Z góry dzięki za pomoc.

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam czasami bywam:P ale tylko i wyłącznie na spinning:) Jeśli chodzi o miejsca na spławik to jest ich sporo. Jest kładka betonowa zaraz za wjazdem do starego zakładu. Od strony drogi jest kilka miejscówek zarówno na grunt czy spławik. Mozna fajnie się rozłozyć na nockę. Widze tam często ludzi na spławik więc i jakaś biała ryba tam musi być. Napewno okoń i szczupak jest:D:D Myśle że chociaż trochę pomogłem:D

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemanko koledzy lowilem mega duzo razy na tych stawach najlepsze efekty jezeli chodzi o okonie to tylko rzeke polecam w stawach juz nic niema przeklusowane wszystko stawy byly kiedys prywatne teraz tylko jakas babcia czasami drze morde ale powiesz jej zeby pokazala alt wlasnsci i juz jej niema ;)piekne klenie stoja ale rowniez w rzece ;) aha i jak bedziesz chcial dojsc po 2 stronie rzeki na 3 kolejne stawy to radze zabrac ze soba klugie spodnie aklbo buty jest tam duzo wezy padalcow a niektore jak sprawdzalem na necie wygladem do zmiji zygzakowatej podobne dlatego lepiej zapobiegac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zna ktoś sposób na te klenie w tej rzece. stoją, widać je duże małe 10cm 4x cm i nawet 5x sie trafią . Każda przynęt, wobler blaszki małe , imitcje owadów . SToją nie chcą brać. Nie mam kompletnie pomysłu jak je zachecic do brania. Moze taki okres? Licze na jakas poradę w tej sprawie tu albo na pw ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Co do tego stawu, to ja w ostatnie wakacje spędziłem tam kilka ranków i wieczór, efekty słabe, kiedyś było dużo lepiej. Pojedyncze sztuki leszczyków 30-40cm i co mnie bardzo zaskoczyło, raz zdażyło wyciągnać 36cm lina, o którym tylko słyszałem, i nigdy wczesniej się nie spotkałem na tym stawie. Dla zabawy bardzo polecam ten staw, ale nie nastawiając się na jakieś wielkie okazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Byłem dzisiaj i wczoraj i dzisiaj na Płoni na 2-3 godziny. Jeśli chodzi o złapane ryby to nic nadzwyczajnego - kilka okonków na spina, a wtedy kiedy nie chciały już brać to zmieniałem zestaw na "gruntowy"(ciężko go nazwać gruntowym, bo zakładałem przypon i doczepiałem 3-4 śruciny 2gr) i łapałem okonki max 18cm, a ponadto zahaczyła się płotka ok. 20 cm. Jednak dzisiaj kiedy łapałem zobaczyłem coś nieoczekiwanego - otóż ze 150m za elektrownią na Tczewskiej zobaczyłem na płytkiej suma albo miętusa (na oko 60 cm):shock::shock: I mam do was pytanie: czy kiedykolwiek zetknęliście się na Płoni z miętusem/sumem lubo coś słyszeliście o tych rybach na tej rzeczce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.