Skocz do zawartości
tokarex pontony

rzeka Płonia


Gość feeder

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

mówię na dzień dobry tylko podlazłem do rzeczki i trzy takie ładne kabany stały na środku rzeki a mniejsze przy brzegu .... stadka jazi też były tylko że małe ... jednego tylko widziałem większego ale nie był to jakiś kaban :D zaczęliśmy łowić troszkę dalej od mostu w jezierzycach ... tam jak się jedzie na stawy hodowlane to na drodze brukowej skręcasz w prawy a my poleciliśmy pierwszą w lewąi na samym końcu drogi jak jest ostatni dom zaparkowaliśmy i zeszliśmy w dół taką drogą polną :) nie wiem może to wina plecionki że nic nie złowiłem .. a jak na złość zapomniałem zabrać dodatkową szpulkę do mojej catany gdzie mam nawiniętą 0,16 :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No napisałem :D powiem że trochę pojeździliśmy po tych jezierzycach żeby znaleźć miejsce do zaparkowania :D ale w końcu znaleźliśmy uliczka nazywa się bodajże relaksowa czy wycieczkowa :P coś takiego ;) .. tylko powiem jeszcze że im bardziej schodziliśmy w dół rzeki to zaczynał się survival :P z każdym odcinkiem co raz mocniejszy :D ale daliśmy radę doszliśmy do jakieś śluzy w Płoni :P a potem wróciliśmy sobie niebieskim szlakiem do samochodu, który wychodzi centralnie na tym małym poletku gdzie można zaparkować ;) koleś po drodze znalazł prawdziwka :) a tak ogólnie to dzisiaj byłem w Trzebieży na grzybach i nawaliłem całym kosz ale koleś był lepszy bo już upychał że aż mu wylatywały :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie koledzy, od października chętnie połaze z wami po Płoni, bo bardzo lubię tą rzeczkę :) Jest dobry dojazd w okolice mostu kolejowego w Płoni - jedzie się spod dworca pkp w dąbiu wzdłóż torów jakieś 5-10 min i auto zostawia w okolicy tegoż mostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli mówisz o tym mostku kolejowym nad Płonią prze które idą tory kolejowe z Dabia w kierunku Stargardu to ten most jest jeszcze Dąbiu :P a do samej Płoni z tamtąd jeszcze ładny kawałek przedzierania się przez krzaki itp :P wiem bo mogę śmiało powiedzieć że podczas tych 4 lub 5 wypraw prześliśmy Płonie od ujścia aż do Jezierzyc ;) oczywiście każdą wyprawę dzielilismy na odcinki ale zawsze zaczynaliśmy lub kończylismy w miejscu ostatniego łowienia :) najbardzije mi się jednak podobają odcinki w górę za mostem autosrady .... zaczyna się prawdziwa dzicz a po za tym więcej ryb tam namierzyłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

W sobotę wybieram się z kolegami (okolice mostu kolejowego) "umoczyć kije" :D

Będę próbował łowić na malego rippera oraz sprobuje wykorzystac obrotowke yorka target , ktora sprawdza mi sie na Cegielince , a jeden z mych kompanow bedzie polowac na mietusa :D z gruntu ( co roku zawsze mu się trafiają ) . Takze po tych ''zawodach" zdam relacje co sie dzialo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

A więc szliśmy od mostu kolejowego kierując się w dół rzeki (tj. koniec października br.), a efekt mizerny=zero brań, także szału nie było. Rzeka wyglądała na wymarłą, po prostu nic w niej nie było :shock: , żadnych oznak życia, zrezygnowani poszliśmy na stawy co obok się znajdowały i też nic... :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Ja byłem ostatnio na Płoni. Łowiłem na odcinku od Stawu Bobrowego (przystanek Park Leśny) do centrum Dąbia. Niestety żądnego kontaktu z ryba. Żadnych wyjść, puknięć. Ryb nie było widać w swoich miejscówkach, jedynie kilka niewymiarowych szczupaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada ze baju ma racje. plonia to nie wody PZW. Panowie, powiem wam szczerze ze to juz jest troche przegiecie pały, co zbiornik to komu innemu becalowanie. I wszedzie 150-200zł. Przecietny szczecinianin ktory chce polowic czasem na ploni czasem na dabiu czasem na odrze ponizej czy powyzej A6 musi kupic 4 zezwolenia? Nie jest to juz lekka przesada? Kilka lat temu placilo sie raz za wody nizinne i po temacie. Teraz albo jest sie skazanym na jedno jezioro albo 500zł za rok za 4 zezwolenia.PZW 206zł, Regalica 120zł, Sumowskie 50zł i jeszcze teraz to Miedwie 120zl. Wrrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plonia to nie wody PZW

Bzdura i nic więcej. Od jeziora Klasztornego do mostu w Dąbiu na ulicy przestrzennej to są wody PZW. I nie inaczej. Może do Klasztornego to jest jakiś modech czy inne badziewie. Nie siejcie fermentu i czytajcie mapy ze zrozumieniem. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.