Skocz do zawartości
tokarex pontony

Staw Rzęsa


MatiQ

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Dziś pokusiło mnie wybrać się rano na Rzęse, po dłuższej przerwie ;)

Połowiłem trochę krąpi, leszczyków, karasi, okonków, a przyłowem był jeden sandaczyk.

zdjeci-01_hsnwpnw.jpgzdjeci-01_hsnwpns.jpg

zdjeci-01_hsnwpna.jpgzdjeci-01_hsnwpep.jpg

Teraz czekam aż Krzycho wróci, bo samemu nudno tak siedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj na stawie po lewej (patrząc w stronę strzelnicy) w ten najgorszy deszcz ok. 30 rybek, największa wzdręga 25cm i płocie po 20cm. sandacz na bata 20cm. co ciekawe na 2 baty przez 2h ani jednego brania w tym 2m dole.

dziś po prawej stronie z 50 ryb z tego 40 kolegi na bata ale największe to 2 krąpie po ok 20. reszta leszcze i okonie po 10cm. masakra - plus taki, że sandacz wziął na białe na grunt - 50 cm - kolega wyciągnął na feedera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnego lina? o_O Mówiłem Łysemu co, gdzie i jak, to ten na bata dłubał drobnice...

Łysy przywalił sandała? :D Ten to ma farta.

Jak znam życie, jutro pojadę tam z rana i żadnego sandała na spinning nie wyjmę :x

PS Przyjmę, z pocałowaniem ręki, aktualne zdjęcia ze stawu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to wydaje mi się, że stanowisko w rogu zostało przeniesione kilka metrów w lewo o_O

Byłem ostatnio to połapałem ładnych wzdręg, brały na kuku z puszki, z opadu.

Musiałem tylko dorzucić w pewne miejsce (co utrudniał wiatr). Spławik się wynurzał i jechał w prawo. 10/10 celnych rzutów - wzdręga ;)

A tak to mały krąpik - taki wielkości paczki zapałek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam i czytam i widze że na Rzęsie jest nowa plaga w postaci drobnego krąpia i leszcza. W sumie to dobrze bo na zawodach przynajmniej są jakieś punkty, bo 1-2 lata temu było pełno okonika, który teraz uprzykrzałby życie bo ma wymiar ochronny :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowa plaga w postaci drobnego krąpia i leszcza

Nie złowiłem żadnego leszcza poniżej 35cm, to wszystko to są chyba krąpie. Tego małego okonika już jest dużo mniej niż rok temu. Jest dużo małych wzdręg i jaziów, niestety chyba mniej linów, pewnie zostały przetrzebione przy połowach zarybieniowych karpi. Nie napotkałem płotek, a rok temu jak się trafiło na stadko to same >25cm. Sumik karłowaty występuje, ale łowią go bardzo sporadycznie, miejmy nadzieję że tak zostanie. Takie moje spostrzeżenia ze stawu z ostoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Byłem od 6 do 15, bryndza z nędzą, kilka krasnopiórek na przynętę podyktowaną dla trochę większych sztuk białorybu (3 ziarna kuku). Gdzie się podziały te liny, leszcze, okonie ponad 30cm, rok temu okonie brały na żywca, teraz w ogóle ich nie ma. Nie widziałem, żeby ktokolwiek złowił leszcza, a rok temu było go dość dużo. To samo z linem. Nie wiem co zostało w stawie z ostoją, ale nie wróżę mu nic dobrego jak tak dalej pójdzie, za chwilę będą tylko zarybieniowe karpie, krąpie, sumiki i krasnopióry. Nawet tego 10cm okonia już tyle nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
  • 1 month later...

Byłem dzisiaj zobaczyć czy się coś dzieje na Rzęsie i o dziwo rybka się ruszyła. Wiadomo gruntowcy prakycznie bez brań, dziadki z odległościówkami też. ustawiłem się z bacikiem na stawie bez fontanny od strony pół. Gruncik ze 2 metry wiaterek w plecki i jazda;)

Na poczatku łapałem ładne płocie od 20cm do 25cm ale grube, trafiły się 2 leszcze pod 40cm kilka okonków i UWAGA szczupak 59cm na 2 ochotki :mrgreen: walczył ze 20 minut na moim baciku (haczyk 16 przypon 0,10) także ubaw miałem :mrgreen: Tylko ja się pytam gdzie ten Jaź???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja dzisiaj miałem inaugurację sezonu na stawie z fontanną, gdzie łowiłem 1 raz. Odległościówka i żywiec. Ogólnie lipton, na odległościówkę jedno branie i krąp 28cm, ewidentnie na tym stawie dzisiaj nie brały, oprócz jednego pana który wytargał 2 karpie :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj miałem inaugurację sezonu na stawie z fontanną, gdzie łowiłem 1 raz. Odległościówka i żywiec. Ogólnie lipton, na odległościówkę jedno branie i krąp 28cm, ewidentnie na tym stawie dzisiaj nie brały, oprócz jednego pana który wytargał 2 karpie :shock:

Kolego ja byłem w tym roku 4 razy już i zawsze miałem z 50 sztuk ładnych ryb, głównie płoci, krąpi i leszczy. trafił się szczupak na bata. Kwestia delikatnego zestawu i bacik, gwarantuję że miałbyś brania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.